16 вересня о 18:00Вебінар: Робота з дітьми, що мають синдром Дауна: цікаво про важливе

Урок з образотворчого мистецтва "Просторова композиція. Тематична арт-інсталяція" 7 клас

Про матеріал
План-конспект відкритого уроку з образотворчого мистецтва для дітей з порушеннями зору
Перегляд файлу

Урок з образотворчого мистецтва    7 клас

Тема: Просторова композиція.  Тематична арт - інсталяція.

Мета: формувати компетенцію учнів стосовно  форми сучасного  мистецтва - інсталяції;формуватипрактичні навички  у створенні просторових  тематичних композицій. Закріплювати поняття глибини простору, плановості.Розвивати: аналітико-синтетичну діяльність учнів відповідно до зорової  патології, окомір, дрібну моторику рук, креативне  мислення, творчу  уяву, художню пам'ять, кольоросприймання.Виховувати:  допитливість, потребу в нових знаннях, зацікавленість у власному результаті роботи. Коригувати: зорове, слухове, дотиковесприймання.

Візуальний ряд:відеопрезентація з теми

Обладнання та матеріали:ІКТ,матеріали для тематичних інсталяцій,

                                                  музичний супровід, тематичні картки

Тип уроку: комбінований урок

ХІД    УРОКУ

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація  навчально - пізнавальної  діяльності.

1.Слово вчителя

(слайд 1)

Наш світ змінюється настільки швидко, що ми не встигаємо збагнути, а ще й потрібно  засвоїти новітні технології, що стрімко завойовують простір.

 

(слайд 2)

Вчені та винахідникина найближчий час обіцяють  розвиток  таких  мейнстрімних технологій…

 

(слайд 3)

Але ж ми добре пам’ятаємо прислів’я: «Без минулого нема майбутнього»

 

(слайд 4)

Так і у мистецтві… 20 тисяч років розвитку мистецтва: це багато чи мало? Для нас – забагато, а для історії – одна мить…  Образотворче мистецтво, починаючи з  наскельного  живопису (розписів  із зображенням бізонів  на стінах печери Альтаміри– Іспанія  періоду палеоліту) і до сьогоденняперебуває у творчому пошуку, оновлюючись та змінюючись. Тенденції сучасного мистецтва демонструють появу нових засобів мистецької виразності та способів мистецького самовираження. Сучасне мистецтво  все частіше стає не просто об’єктом споглядання, а й середовищем, в якому глядач безпосередньо залучається до самого дійства. Сучасна публіка вже не хоче просто спостерігати – глядач потребує сильніших емоційних вражень і відчуттів.Змінилося світосприйняття , матеріали, технічний прогрес, ІКТ, вплинули  на винахід нових сучасних художніх технік та форм.

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.      (слайд  5)

Слово вчителя: Оскільки ми з вами завжди цікавимося новими тенденціями образотворчого мистецтва, тож не могли обійти один з найсучасніших напрямків мистецтва – це просторові композиції (інсталяції). Створюватимемо  тематичні просторові композиції (інсталяції).

ІV. Сприймання нового матеріалу.

  1. Перегляд  відеопрезентації

Порівняємо та визначимося  з площинним зображенням та просторовим (інсталяцією)               (слайд 6, 7, 8, )

  • Інсталяція «Космос»  на Співочому полі    м.Київ
  • Новорічна інсталяція   бібліотека
  • Американка  Анжела  Поззі   інсталяція зі сміття   «Викинуто на берег»  з пластикових пляшок, рибальських сіток і різних пластмасових уламків.

(слайд 9)

Термін "інсталяція" походить від англійського дієслова "toinstall" (встановлювати) , її не "малюють", не "пишуть", а саме встановлюють, складають, формують з окремих частин.

(слайд 10)   Американка  Анжела  Поззісерія  інсталяцій  зі сміття   «Викинуто на берег»

(слайд 11)  Інсталяція з квітів, присвячена засновникам Києва (Кий, Щек, Хорив,      сестра Либідь)   Співоче поле   м. Киів

(слайд 12)Інсталяція"Україна.Війна." 2015рік. Присвячена 70- річчю Перемоги.Вона символізує фронт, який двічі пройшов територією України і являє собою мапу, уквітчану червоними маками  (колючий дріт, арматуру, рейки та деревину)

(слайд 13 – 14)  Інсталяція «Любов». Її створив одеський художник Олександр Мілов. Найпопулярніший світовий  фестиваль BurningMan - вперше з’явилася робота з України(пустеля Невада).Скульптура представляє собою чоловіка та жінку, що сидять спинами один до одного, та перебувають у стані напруження та конфлікту. Всередині них світяться дві дитини — хлопчик та дівчинка, які тягнуться один до одної. У довжину конструкція сягає майже 18 метрів, її висота — близько 8 метрів, а вага — 4 тонни.

 (слайд 15 - 16) Інсталяція «Конкурс Євробачення»

(слайд 17) Інсталяція «Я люблю Чернігів»

 

 

(слайд 18)    БОНУСНІ ПИТАННЯ

-Яка найбільша інсталяція у світі?

-Яка найбільша інсталяція в Україні?

-Яка інсталяція є на території нашого центру?

(слайд  19)  В  Японії на острові Нагашіма найбільша у світі світлова інсталяція"Зимове  світло".Кілька десятків тисяч вогнів освітлюють стометровий тунель.

(слайд 20) Інсталяція відкритої Книги Заповідей внесена до Національного реєстру рекордів України. А вночі цей незвичний арт-об’єкт підсвічується.

(слайд 21) Новий національний рекорд України – в Одесі зафіксували найбільшу пряникову інсталяцію, розміром вона у 18 кв.м.  У центрі композиції – велика шоколадна ялинка. Довкола – пряникові вулиці з будинками, деревами та сніговиками. Виготовляли  протягом трьох тижнів.

А сьогодні і ми з вами спробуємо встановити  свій шкільний рекорд: на найбільшу кількість інсталяцій у математичному кабінеті…

V. Коригування набутих компетенцій.

  1. Встановлення поетапності виконання роботи. 
  2.  Практична діяльність учнів.

Вчитель призначає помічників-консультантів,  стимулює творчу активність учнів, надає індивідуальну допомогу та додаткові завдання, звертає увагу на зорове навантаження учнів, поставу.

VІ. Підсумок уроку.

1. Перегляд, аналіз  просторових тематичних арт - інсталяцій.

2.  Сенкан

VІІ. Домашнє  завдання.  Каліграму доробити  (дизайнерський шрифт)

 Графічні матеріали (логотип фірми)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КЗ «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради

 

 

 

Відкритий  урок  на  тему:

 

 

«Просторова композиція.

Тематична

арт-інсталяція»

 

 

 

 

Вчитель образотворчого мистецтва

Сила Л. В.

 

 

 

 

 

 

Чернігів, 2018

docx
Додано
14 березня
Переглядів
181
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку