Під час уроку ви навчитесь: виготовляти вишитий виріб згідно зі схемою; розвивати практичні вміння з виконання ручних швів; виховувати акуратність і точність при виконанні ручних робіт, самостійність, відповідальне ставлення до роботи, свідоме дотримання правил безпечної роботи з ручними інструментами, виконання санітарно-гігієнічних вимог.
Номер слайду 3
Види швів за способом виконання: - лічильні - вільні за технікою вишивання: поверхнево-нашивні (глухі) - наскрізні (ажурні)
Номер слайду 4
Відгадайте шов
Номер слайду 5
Відгадайте шов
Номер слайду 6
Відгадайте шов
Номер слайду 7
Відгадайте шов
Номер слайду 8
Відгадайте шов
Номер слайду 9
Види орнаментів в українській вишивці: 1. Який це орнамент: а.Рослинний б.Геометричний в.Зооморфний
Номер слайду 10
Види орнаментів в українській вишивці: 2. Який це орнамент: а.Рослинний б.Геометричний в.Зооморфний
Номер слайду 11
Види орнаментів в українській вишивці: 3. Який це орнамент: а.Рослинний б.Геометричний в.Зооморфний
Номер слайду 12
Правила поведінки при вишиванні: - Кімната, в якій вишивають має бути світлою, прибраною, провітреною. - Старанно вимити руки перед роботою, щоб вишивана річ не забруднилась. - Сидіти при вишиванні потрібно рівно, щоб спина не гнулась. - Краще вишивати при денному світлі, щоб світло падало на вишивку прямо, або з лівого боку. Відстань від очей до роботи – приблизно 30 см. - Давати відпочинок для очей. - Дотримуватись правил безпеки при роботі з голкою та ножицями. Правила безпечної праці із ножицями: не тримай ножиці кінцями догори; не залишай ножиці розкритими; передавай ножиці кільцями вперед; при роботі слідкуй за пальцями лівої руки. Правила безпечної праці із голками: голку тримай завжди із ниткою; не губи голок: перевіряй їх кількість перед початком і закінченням роботи; не заколюй голками одяг; не бери голки до рота; зберігай голки у спеціальній подушечці чи коробочці. не ший дуже довгою ниткою.