Правила поведінки під час землетрусів: Діяти спокійно, не панікувати. Якщо про землетрус сповістили ЗМІ, виконуй їхні рекомендації. Якщо повідомлень не було і ти відчув поштовхи в одноповерховому будинку, негайно з усіма присутніми вийди з дому, вимкнувши газ, світло й воду, взявши радіо, що працює на батарейках (може передаватися повідомлення про ситуацію) - можуть бути повторні поштовхи. Потурбуйся про тварин. Відчини хлів. Якщо ти опинився на вулиці, відійди від будов і споруд на відстань не менше 1/3 їх висоти. Прямуй до широких вулиць, майданів, скверів. Присядь, накрий голову одягом, не рухайся. Не торкайся обірваного проводу, він може бути під напругою. Якщо ви не можете вивільнитися з-під уламків – зберігайте спокій, зробіть якомога більше галасу, щоб привернути до себе увагу.
Наслідки повеней затоплення значної площі землі; ушкодження та руйнування будівель та споруд; ушкодження автомобільних шляхів та залізниць; руйнування обладнання та комунікацій; загибель свійських тварин та знищення врожаю; вимивання родючого шару грунту; псування та нищення сировини, палива, продуктів харчування; загроза інфекційних захворювань (епідемії); погіршення якості питної води; загибель людей.
Правила поведінки під час повені: Зберігайте спокій, уникайте паніки; Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі; Негайно залиште зону затоплення; Перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубках; Відчиніть хлів – дайте худобі можливість врятуватися; Підніміться на верхні поверхи; Залишайтеся на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях до прибуття допомоги; Сигналізуйте рятувальникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти; Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, які допоможуть втриматися на плаву до прибуття допомоги; Перевірте, чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, по можливості, допомогу.
Висновок Повінь – це небезпечне природне явище, яке завдає великої матеріальної шкоди та призводить до людських жертв. Адже вода за короткий час заливає вулиці, підвальні приміщення будинків, підмиває і руйнує будівлі, розмиває залізничні і автомобільні магістралі, затоплює лісові масиви, знищує посіви.
Правила поведінки під час снігових заметів Під час снігових заметів треба: З оголошенням штормового попередження: - обмежити пересування, особливо на власному транспорті; - створити удома необхідний запас продуктів (води, палива); - виконати герметизацію житлових приміщень. Під час руху на автомобілі: - не варто долати снігові замети; - зупинитися; - періодично виходити з автомобіля, щоб розгребти сніг.
Аварії з витоком сильнодіючих отруйних речовин Аварії з витоком сильнодіючих отруйних речовин і зараженням навколишнього середовища виникають на підприємствах: - хімічної; нафтопереробної; целюлозно-паперової ; харчової промисловості; водопровідних і очисних спорудах; при транспортуванні сильнодіючих отруйних речовин.
Джерела хімічних аварій викиди та витоки небезпечних хімічних речовин; загорання різних матеріалів, обладнання, будівельних конструкцій, яке супроводжується забрудненням довкілля; аварії на транспорті при перевезенні небезпечних хімічних речовин, вибухових та пожежонебезпечних вантажів.
Аварії з викидом радіоактивних речовин у навколишнє середовище Найнебезпечнішими за наслідками є аварії на АЕС з викидом в атмосферу радіоактивних речовин, внаслідок яких має місце довгострокове радіоактивне забруднення місцевості на величезних площах. Одною з таких аварій є вибух на Чорнобильській АЕС, який стався 26квітня1986 року. У момент аварії загинув 31 чоловік. Загальна кількість жертв та потерпілих складає 500 тисяч чоловік.
Що треба мати під час евакуації найпростіший засіб індивідуального захисту; найнеобхідніший одяг та взуття (залежно від пори року), обов'язково - головний убір; перев'язувальний матеріал та мінімальну особисту аптечку; тридобовий запас їжі, яка не псується і не потребує приготування (сухарі, печиво, консерви, концентрати тощо); питну чисту воду (несолодку!) в зручній легкій посудині; складний ніж, необхідний особистий посуд, ліхтарик; невеликий рушник, мило, зубну щітку; бажано мати шматок поліетилену для захисту від несприятливої погоди.
Під час НС задіяні не лише працівники МНС. Для створення безпеки і усунення наслідків НС задіяно ряд служб, які виконують певні функції. Військовослужбовці. Штаб цивільної оборони. Міліція –102. Аварійна служба газу –104. Пожежна охорона – 101. Швидка медична допомога –103. Медичний пункт.