Тема . ЯК ГОТУВАТИ ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ І САМОСТІЙНО ВЧИТИСЯ
Мета: пояснити учням, як організувати самонавчання і взаємонавчання, як правильно розподіляти свій час на виконання домашніх і самостійних завдань; вчити взаємодопомозі; формувати інформаційну, комунікативну та соціальну компетентності, розвивати організованість, зосередженість, уміння працювати в колективі й самостійно; спонукати дітей до самоосвіти і самовдосконалення; виховувати прагнення до навчання і самонавчання.
Обладнання: сигнальні картки, аркуші із завданнями, клей, таблиця, записи на дошці.
Тип уроку. Комбінований
Ключові поняття: самостійне навчання, організація самонавчання, організація взаємонавчання.
Хід уроку
І. Організація класу
Пролунав уже дзвінок, починається урок.
Тож і ми часу не гаймо, працювати починаймо
ІІ. Актуалізація знань
Гра «Так чи ні?»( з використанням сигнальних карток)
- Якщо ви згодні з тим, що почуєте-підніміть помаранчевий сигнал, якщо ні- фіолетовий
1) Людям потрібне чисте повітря. (Так).
2) У лісі повітря чистіше, ніж на вулицях міста. (Так).
3) Повітря забруднюється від вихлопних газів автомобілів. (Так).
4) Клас потрібно провітрювати щоденно. (Так).
5) Квартиру не обов’язково провітрювати. (Ні).
6) Пил витирати не потрібно. (Ні).
7) Щоб було менше пилу, слід частіше мити підлогу. (Так).
8) Кімнатні рослини очищують повітря. (Так).
9) Мікроклімат приміщення впливає на самопочуття людини. (Так).
10) Заходячи до квартири, потрібно витерти взуття і перевзутися в кімнатні капці. (Так).
IIІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
Математичне читання
- Прочитайте тему нашого уроку, використовуючи прийом математичного читання
ЯК ГОТ+УВАЛИ-ЛИ+ТИ ДОМІНО-ІНО+А+ШНІ ЗАВ+ДАТИ-ТИ+Н+НЯ І САМИЙ-ИЙ+ОС+ТІК-К+ЙНО ВЧИТЕЛЬ-ЕЛЬ+И+СЯЄ-Є
- Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, як організувати самонавчання і взаємонавчання, як правильно розподіляти свій час на виконання домашніх і самостійних завдань.
IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
1ряд - загадка 1-3
2 ряд –загадка 4-5
3 ряд –загадка 6-7
Перевірка загадок, заповнення кросворда в цілому.
- Які шкільні предмети вам подобаються? Які предмети найважчі (найлегші) для вас?
- Що повинно бути в куточку школяра? (У куточку школяра мають бути: розпорядок дня, розклад уроків, підручники, зошити, шкільне приладдя - ручки, олівці, гумка тощо).
- Розкажіть про ваше робоче місце вдома. Як воно оформлене? Що там є? Чи зручне воно?
- Коли ви робите домашні завдання? Скільки часу витрачаєте на їх виконання? Який порядок виконання домашніх завдань? На які предмети ви витрачаєте більше (менше) часу?
- Як ви вивчаєте новий матеріал? Хто вам допомагає?
- Розкажіть, чи використовуєте ви додаткові джерела інформації. Які саме?
- Чи робите ви перерви під час виконання домашньої роботи? Чи виконуєте фізкультхвилинки, вправи для очей?
Фізхвилинка
3.Робота за підручником с. 52-55
4. Фронтальне опитування
- Що треба робити, щоб навчання було успішним?
- Як правильно організувати свою роботу, щоб виконати її швидко та не перевтомлюватися?
- Коли найкраще виконувати завдання?
- Як підготувати приміщення до роботи?
В якій послідовності краще виконувати домашні завдання?
- Як часто треба робити відпочинок? Чому?
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота в зошиті з друкованою основою с. 20-21 завдання 2
2. Розгадування ребусу
- Розгадайте ребус і дізнайтеся, чим ми будемо займатися далі.
( Книга)
- Але складати ми з вами будемо не просто книгу, а книгу-порадник
« Як готувати домашні звдання і вчитися самостійно»
3. Робота в групах . Практична робота. Складання книги-порадника « Як готувати домашні завдання та працювати самостійно»
Способом жеребкування учні розподіляються на 6 груп
1 група Доповни речення : « Ти прийшов зі школи.
Перед виконанням домашнього завдання слід…»
2 група Доповни речення: «Під час виконання домашніх завдань ….»
3 група З поданих фраз скласти пам´ятку « Як користуватися довідковою літературою»
4 група Доповни речення «Якщо через хворобу пропустив
заняття , то щоб опанувати пропущений матеріал дій
за таким планом….»
я можу попрохати допомоги у…»
4.Робота з прислів’ями
Не кажи не вмію, а кажи навчуся
Хто вчиться змолоду, не знає на старості голоду
Гарно того вчити, хто хоче всього знати.
5. Інтерактивна вправа « Мікрофон»
Учитель читає початок речення, учні повинні закінчити його.
1) Коли я готую урок, я...
2) Мені робити уроки...
3) Я роблю уроки...
VI. Підсумок уроку.
- Скільки часу потрібно витрачати на виконання домашніх завдань?
- Як краще організувати самостійне навчання?
- Чи слід користуватися додатковою літературою, виконуючи завдання?
- До кого ви звертаєтеся по допомогу?
Рефлексія
( Учні на стікерах записують риси характеру та приклеюють на макет книги, зображеної на дошці)