Урок з основ здоров'я "Твої друзі.Вибір друзів"

Про матеріал
Мета: навчити цінувати дружбу та друзів,вчити добрим стосункам між однолітками , бути справжніми друзями, поважати інтереси інших , не насміхатися над невдачами інших; називати ознаки справжнього друга та за ними обирати його. Розвивати зв’язне мовлення, слухове сприймання, вміння проявляти ввічливість, чесність, порядність. Формувати комунікативні вміння, збагачувати словниковий запас в умовах словесно-жестової двомовності, коректувати вади звуковимови, закріплювати набуті мовленнєві навички учнів через дотримання словесного наголосу, злитності, темпу усного мовлення під час монологічних та діалогічних висловлювань. Виховувати культуру спілкування з друзями, толерантне ставлення до товаришів. Обладнання: скоромовка, вірші,підручник, прислів’я, мирилка, квітка дружби.
Перегляд файлу

 

 

 

 

         Урок з основ здоровя у 2 класі на тему                   

 

                                        

 

 

 

 

 

 

 

                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                        Вчитель : Вітрук Г.В.

 

 

2019 рік

 

 

Мета: навчити цінувати  дружбу та друзів,вчити добрим стосункам між однолітками , бути справжніми друзями, поважати інтереси інших , не насміхатися над невдачами інших; називати ознаки справжнього друга та за ними обирати його. Розвивати зв’язне мовлення, слухове сприймання, вміння проявляти ввічливість, чесність, порядність. Формувати комунікативні вміння, збагачувати словниковий запас в умовах словесно-жестової двомовності, коректувати вади звуковимови, закріплювати набуті мовленнєві навички учнів через дотримання словесного наголосу, злитності, темпу усного мовлення під час монологічних та діалогічних висловлювань. Виховувати культуру спілкування з друзями, толерантне ставлення  до товаришів. 

Обладнання: скоромовка, вірші,підручник, прислів’я,  мирилка, квітка дружби.

 

Хід уроку

  1.          Організаційний момент.

         - З давніх пір і по нині

           Кажуть всі в Україні:

         «Здоровенькі були!»

            Привітайтесь і ви.

                   Стали, діти, підтягнулись,

                   Один одному всміхнулись.

                    На урок старання не забудьте взяти.

       Сіли всі рівненько, будем працювати

 

  1. Слухо-мовна хвилинка
  • Яка пора року?
  • Яка перша буква в слові Весна?
  • Який черговий звук?
  1.          Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.                    Роботи в нас багато, і щоб усю її подолати, ви повинні бути:

Уважні

Розумні

Організовані

Кмітливі

  •              Сьогодні на уроці ми поговоримо про дружбу, про друзів, про вибір друзів, про товаришування.Ви дізнаєтесь, хто для вас навірніший друг. Ми одна сімя і повинні дружити, ніколи не сваритися, а завжди допомагати один одному.  Тому я  хочу, щоб ви стали ще дружнішими .
  •              У вас є друзі?
  •              Хто вони?
  •              Чому ви вважаєте їх друзями?

4. Робота над темою уроку

 - Дружба і друзі починаються з теплого слова і щирої усмішки. Тож подивіться один на одного, посміхніться. І давайте з таким настроєм проведемо наш урок, бо тільки в теплі і добрі, в ніжності і щирості зможе розквітнути наша квітка дружби, яку ми будемо вирощувати увесь урок.

А щоб краще нам читалось, давайте прочитаємо скоромовку

Женя з бджолами не дружив-

Завжди Женя бджіл дражнив.

Женю бджоли не жаліли-

Та малого нажалили!

  • Діти, а хотіли б ви мати такого товариша, як Женя? Чому?

1. Робота з підручником. ( ст. 101) О.В.Гнатюк «Основи здоровя»

- Прочитайте

-  Яким повинен бути друг?

Другом ми називаємо того, кому довіряємо. З ким ми разом граємосьДрузів пов’язує велика повага один до одного.

3.Робота з підручником ( ст.. 102) ( - Що ти робиш? – Я читаю)

 - Яким повинен бути справжній друг?

 - Що він повинен робити?

 - хто ваш друг? Чому?

Р.С.С.друзі,дружба, турбота

4. Закони дружби між школярами

- захищати друга завжди, навіть якщо він відсутній, і не дозволяти іншим говорити про нього погано.

- якщо друг захворів, потрібно його провідати і допомогти з домашніми завданнями.

Якщо ви будете дотримуватись законів  дружби в початкових класах , то можете отримати друзів на все життя.

А зараз прочитаємо вірш, щоб зрозуміти чому Славко залишився один без друзів?

5.Вірш « Велосипед»

              Славкові, що з квартири сорок

              Велосипед купили вчора.

              Він зразу в двір його потяг,

              Прудкого та дзвінкого.

              Все хизувався ним

              І нас не підпускав до нього.

              Просив  Юрко:

              - Ну дай, хоч раз проїду метрів двісті!

              А він Юркові:

              - Ач який? Свого купи і їзди!

                І я просив. Та він:

              - Моє!!! – і нам кататись не дає.

              Ну й що, нехай! А ми зате

              Разом в кіно ходили,

              Разом у нашому дворі співали, скільки сили,

              А потім грали у квача,

              Аж поки вечір не почавсь.

             А що Славко?

             Він сам – один сидів з велосипедом

             І вже кататись не хотів.

             Отак йому і треба !

  •              Кому було весело?
  •              А кому ні і чому?

Фізкультхвилинка

Я всміхаюсь сонечку: 
           «Здрастуй, золоте!» 
            Я всміхаюсь квіточці - 
          Хай вона цвіте! 
         Я всміхаюсь дощику — 
         «Лийся, мов з відра!» 
          Друзям усміхаюся — 
          Зичу їм добра. 

 

8. Прислівя про дружбу.  (скласти з розсипаних)

Дерево міцне корінням, а людина - друзями.

Дружба та братство – найбільше багатство.

Друзі пізнаються в біді.

Діти, як ви розумієте прислів’я про дружбу.

     9. Вірш « Справжня дружба»

Словник

Не тужити

Сум, туга – жестом показати

                                           

Справжня дружба
 

Людина  може  жити  й  не  тужити,

Коли  умітиме  по  справжньому  дружити.

Бо  друг  в  житті   це  вам  не  просто  так,

А  це,  напевно,  що  від  Бога  знак.

Товариша  не  можна  ображати,

Його  потрібно  вміти  поважати.

Не  кидайте  ви  друга  у  біді  

Він  допоможе  й  вам  колись  тоді.

Умійте  й  порадіти  ви  за  друга,

І  ви  забудете  відтак,  що  таке  сум  і  туга

Робіть  добро  й  великі  і  малі,

І  будуть  друзями  всі  люди  на землі.

 

 -  Як правильно повинен поводитись друг? Чого не робити?

Діти, я хочу, щоб ви ніколи не сварились, але якщо і трапиться сварка, то швидко миріться. Ми з вами вчили на літературному читанні мирилки, давайте пригадаємо

           Мир миром пироги з сиром.

           Вареники в маслі ми друзі – найкращі.

5. Підсумок уроку.

- Якими ж повинні бути друзі?  Асоціативний кущ «Дружба» у вигляді ромашки (перечитування слів з пелюсток квітки)

Отже, я бажаю вам вірних гарних друзів і щоб ви такими були для своїх друзів

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

doc
Додано
10 травня 2019
Переглядів
891
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку