Урок
Тема. Види перехресть. Рух майданами.
Мета: формувати в учнів уявлення про різновиди перехресть; ознайомити з
основними правилами переходу перехресть і майданів з урахуванням
місцевих умов. Розвивати вміння передбачати несподіванки, які можуть
трапитися під час переходу проїзної частини за різних умов ( з речами,
свійськими тваринами, коли ремонтують дорогу). Виховувати вміння
орієнтуватися на вулицях міста.
Обладнання: зошити, підручники, картки, мікрофон.
План уроку
1. Гра « Продовжи».
2. Гра «Інтерв’ю».
3. Робота з підручником с. 110-113.
4. Робота з картками.
5. Схема «Перехрестя».
6. Фізкультхвилинка.
7. Пам’ятка”Безпечний рух”.
9. Вправа «Дисципліна».
I. Організаційний момент.
Психоформула
Подивись на себе,
Подивись на небо.
Усміхнись, не вертись,
До роботи вже берись.
- «Добрий день!»
II. Повідомлення теми і мети уроку.
- Як називається те місце на дорозі, де стоїть регулювальник?
/ Перехрестя/.
- Отже тема нашого уроку...
III. Мотивація навчальної діяльності.
Гра «Інтерв’ю»
- А чому ми вивчаємо цю тему?
- Пригадай, як переходити нерегульоване перехрестя?
IV. Актуалізація опорних знань.
Гра «Продовжи»
Перехрестя – це ... те місце, де дороги перетинаються.
Є такі види перехресть... регульоване і нерегульоване.
V. Усвідомлення змісту нового матеріалу.
- Розгляньте форми перехресть на с. 110 і назвіть форму перехрестя поблизу нашого навчального закладу.
- А ще важливі правила ми знайдемо у статтях підручника:
І – с. 111 ІІ – с. 112. ІІІ – 113
Схема
регульоване види нерегульоване
світлофор; регулювальник знак; зебра
« Перехрестя»
тристороннє форми чотиристороннє
Т-подібне У-подібне Х-подібне +-прямокутне(хрестоподібне)
багатостороннє або складне
Ж-подібне
Перехрестя переходити так: по квадрату.
Майдан – це перехрестя, яке займає велику територію.
Майдан переходити так: по колу.
Фізкультхвилинка
Зима, весна, літо, осінь.
- Як перейти дорогу за різних умов?
Ситуація з життя: «Дівчинка піднімала монету і загинула на дорозі».
Запам’ятай! Перед вимушеним виходом на проїзну частину слід упевнитися у відсутності транспорту поблизу.
VI. Рефлексія.
VII. Цінування суб’єктивного досвіду учнів.
Вправа «Дисципліна»: 1 – встали з-за парт
2 – подякували собі за роботу
3 – попрощалися.