Урок з позакласного читання для учнів 2 кл. «Наші домашні улюбленці. Ніна Найдич «Василь Тимофійович мандрує»

Про матеріал
Урок для вчителя початкових класів створено відповідно до нової навчальної програми МОН України. В ньому містяться цікаві розвивальні завдання для аналізу й осмислення прочитаного матеріалу, ігри та технології, що відповідають психологічним особливостям учнів даного віку та сприяють інтелектуальному та духовному розвитку дитини за «Хрестоматією сучасної української дитячої літератури для читання в 1, 2 класах» серії «Шкільна бібліотека»
Перегляд файлу

                                   Урок 9

Тема.Наші домашні улюбленці. Ніна Найдич «Василь Тимофійович мандрує».

Мета: продовжувати ознайомлювати з творами українських дитячих письменників; формувати навичку правильного і виразного читання прозового тексту;формувати емоційне ставлення до змісту прочитаного; розвивати образне мислення і зв’язне мовлення; виховувати любов до домашніх тварин.

Обладнання: картки, мультимедійний супровід, портрет Ніни Найдич, маска і костюм котика.

Тип уроку : комбінований

                                            Хід уроку

І. Організація до уроку

1. Емоційний настрій

(Звучить весела легка мелодія)

2.Закличка до роботи

Дзвоник вже сигнал нам дав,

Працювати погукав.

Тож ви всі часу не гайте,

Працювати починайте!

ІІ. Підготовча робота

1.Гра «Впізнайко»

(Слухання звукозапису звуків тварин, відгадування назви тварини. На екрані з’являється назва відгаданої тварини)

Ко – ко – ко

Ге – ге – ге

Гав – гав –гав

Му- му –му

Няв – няв – няв

Ку- ку- рі-ку

Ках – ках –ках

-Які з цих тварин можемо назвати домашніми улюбленцями? (Кіт, собака)

-Як треба ставитись до домашніх улюбленців?

2.Технологія «Мікрофон»

(Діти називають своїх домашніх улюбленців і коротко описують їх. Наприклад: Мій котик Мурко дуже грайливий.)

Учитель. Хтось тихо стукає у наші двері.Прислухайтесь.

(У клас заходить учень у костюмі котика)

Сірий котик я Муркотик

З дітками погратись хочу.

Хоч і кігтики я маю

Та нікого не чіпаю.

Вусики мої шовкові –

Гордість сірому котові!

Я пильную все і скрізь –

Маю гарний довгий хвіст.

Спати люблю я на сонці,

Грітись тихо на віконці.

Та як мишка зашкребе,

Дуже вже пильную –

Не заплющу очі доти –

Поки не вполюю.

-Діти, я приніс вам сьогодні безліч цікавих завдань.

Щоб на уроці не сумували,

Добре всі попрацювали,

Вам даю завдання ці,

Знаю всі ви молодці!

(Котик розкладає кольорові картки з завданнями. Діти обирають картку за кольором)

Завдання 1

Гра «Скоромовка скоро мовить»

Кит кота на хвилях катав –

Кит у воді, кіт на киті.

Завдання 2

Гра «Сенкан»

Котик

(Пухнастий, сіренький, чорненький,

Чалапає, ходить тихо,

Мурчить,м’явкає,

Прислухається, полює,

Лазить по деревах,

Спить клубочком)

Завдання 3

Гронування

(З’єднай відповідності)

Корова                                             співає

Собака                                             плаває

Рибка                                               полює

Котик                                               охороняє

Дівчинка                                          пасеться

Завдання  4

Шифрувальник

(Закресліть кожну третю букву і прочитайте, як кличуть котика.)

  КІаТ 

  ВАоСИдЛЬю 

 ТИсМОиФІуЙОвВИфЧ

Дякую, діти! Ви великі молодці! Тепер я піду відпочину трішки.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

Учитель. Діти, ви дізнались ім’я нашого гостя котика.

А тепер я вас познайомлю з українською дитячою письменницею Ніною Найдич, яка дуже цікаво описала мандри і звички кота Василя Тимофійовича.

(Фото автора)

Ніна Найдич дуже любить казки, тому що в них, як вона говорить, уся правда. В її казках завжди і все закінчується добром.

ІV.Сприйняття і осмислення нового матеріалу

1.Слухання казки «Василь Тимофійович мандрує» у відеозаписі.

2.Словникова робота

Рояль – музичний інструмент (фото)

Баси – гучна тривожна мелодія

Мандрувати – подорожувати

3.Вправа «Бджілка»

(Читання казки напівголосно)

4.Аналіз прочитаного твору

- Хто головний герой твору?

- Як його звати?

- Що найбільше любив кіт?

- По чому видно, що кіт був спостережливим?

- Як мандрував Василь Тимофійович?

- Яке ваше ставлення до кота-мандрівника?

- Які емоції викликає твір?

5.Гра «Що не так»

(Якщо звучить речення з твору – плесніть у долоні, якщо ні – тиша)

  • Кіт дуже любив мандрувати. (Так)
  • Василь Тимофійович ніколи не дмвмвся на вулицю. (Ні)
  • Він стрибав на підвіконня, потім на балкон, звідти по гілці переходив на дерево. (Так)
  • Одного разу кіт спустився з дерева, перейшов через вулицю і попрямував до зупинки. (Так)
  • Василь Тимофійович боявся всіляких машин. (Ні)
  • Коту дуже подобалось їхати. (Так)
  • Кіт не знав, що тролейбус повернеться назад. (Ні)
  • На зупинці він хотів подякувати водієві за прекрасну подорож. (Так)

Фізкультхвилинка

6.Гра «Довідкове бюро»

 (Цікавинки про котів)

Слайд 1

Коти далекозорі, найкраще бачать на відстані 2 – 6 метрів.

Слайд 2

Якщо котики падають, то завжди приземляються на лапи.

Слайд 3

В кожного котика особливий малюнок носика, як відбитки пальця людини.

Слайд 4

Середній термін життя котика 15 років.

Слайд 5

Якщо у котика хвіст тремтить, це почуття любові до господаря.

Слайд 6

Якщо хвіст починає опускатися – настрій змінився.

Слайд 7

Коти сплять більше половини доби.

Слайд 8

Найпопулярніша порода котів – перська. (Фото)

7.Тестування за прочитаним

Слайд 1

  • Твір  «Василь Тимофійович мандрує»

а) народна казка

б) авторська

   Слайд 2

  • Автор твору

а) Галина Ткачук

б) Ніна Найдич

в) Сашко Дерманський

Слайд 3

  • Що найбільше любив кіт?

а) музику

б) стрибати по деревах

в) дивитися на вулицю

г) бешкетувати

Слайд 4

  • Кіт завжди виходив на вулицю таким шляхом

а ) двері, сходи, під’їзд

б) балкон, дерево, земля

в) підвіконня, балкон, гілка дерева, земля

Слайд 5

  • Василь Тимофійович подорожував на

а) автомобілі

б) потязі

в) тролейбусі

Слайд 6

  • Після подорожі кіт …

а) влаштувався на дивані

б) спав на килимку

в) влаштувався на балконі

V. Підсумок уроку.Рефлексія.

- Що нового дізналися про котика?

1. Робота у щоденнику вражень

(Намалювати, яким уявляють кота Василя Тимофійовича)

2.Розучування «Пісеньки про кота» Олесі Май

3.Гра «Сигнал»

(Просигналізувати свій настрій в кінці уроку жестами)

 

docx
Додано
11 грудня 2022
Переглядів
785
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку