Урок з предмету "Я досліджую світ" в першому класі за темою " Свійські тварини"

Про матеріал
Мета уроку. Розширювати знання дітей про свійських тварин.Формувати навички дослідницької діяльності, вміння класифікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті. Розвивати уміння висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками. Розвивати уяву, кмітливість. Виховувати любов до тварин
Перегляд файлу

 

                                     Я досліджую світ.

                                             1 клас

Тема уроку.  Свійські тварини.

Мета. Засвоювати українські назви свійських тварин. Розширювати знання дітей про свійських тварин.Формувати навички дослідницької діяльності, вміння класифікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті.

            Розвивати уміння  висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками. Розвивати уяву, кмітливість.

            Виховувати любов до тварин.

 

  Обладнання: презентація  за темою, матеріали до ігор, мікрофон, картки для роботи в парах.

                                                   Хід уроку

 

 

І.Організація класу:

І знову дзвоник кличе в клас.

Знання нові чекають нас.

Ми дуже любим рідну мову.

Її мелодію чудову.

 ІІ. Актуалізаціяя опорних знань. Мотивація учбової діяльності.

 Діти відгадують загадки, на екрані з’являються зображення тварин.

     Гавкає, кусає,

В дім не пускає.( Собака)

Має вуха, довгий хвіст,

Молоко, сметану їсть.

Стерегтися мишкам слід,

Якщо є у хаті … (кіт)

Голодна - мукає.

Сита – жує.

Всім дітям

      Молоко дає. (Корова)

І возити , і тягати,

На собі людей катати

День у день йому не лінь,

Помічник в хазяйстві…(кінь)

І мала і кучерява

 І тихенька і ласкава

Має братця баранця

Називається … (вівця)

      З рогами, а не бик.

Доять, а не корова.

Кору здирає,

     А кошиків не плете. (Коза )

2. Мозковий штурм.

    - Де живуть ці тварини? (Біля людей. Надворі та в хаті.)

- Де вони беруть собі їжу? (Їх годують люди.)

- Для чого люди тримають біля себе тварин? Яку користь вони приносять людям?

- До свійських чи диких тварин відносяться саме ці тварини?

ІІІ. Повідомлення  теми і мети уроку. Технологія очікування.

- Про що ви б хотіли дізнатися на уроці?

           - Сьогодні на уроці ми будемо вивчати свійських тварин, їх ознаки та  значення у житті людей.

IV. Формування знань, умінь та навичок.

1.Гра «Хто як голос подає?»

Собака – гавкає, кішка – нявкає, свиня –хрюкає, кінь – ірже, корова – мукає, вівця – бекає, коза – мекає?

2.Робота в парах. Вправа «Засели тварин». Робота з картками.

- Кожна тваринка має своє житло. Ваше завдання визначити місце для житла кожної тваринки.

3. Робота в групах. Гра « Опиши мене. Чим я корисний для людей?»

- Яких правил роботи в групах ми повинні дотримуватись?

(Уважно слухати думки однокласників. Говорити по черзі. Не перебивати один одного. )

     Групи отримують малюнки свійських тварин:

  • Свійські тварини важливі та потрібні для життя людини. Ваше завдання: дослідити кожну тварину та з’ясувати,  чим вона корисна для людей.

4. Робота з підручником Гра «Назви дитинча»

Корова – теля

Свиня – порося

Вівця – ягня

Кролиця – кроленя

Курка – курча

Гуска – гусеня

Кінь  – лоша

5.Робота в зошиті.

- Зберіть «низку» тварин. Знайдіть слова в додатку, наклейте на місці крапок.

V. Рефлексія. Вправа «Мікрофон»

- Чим корисні свійські тварини?

- Яку  тваринку ви б хотіли завести вдома?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
30 червня 2023
Переглядів
227
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку