конспект уроку, презентація до уроку з посиланнями на інтерактивні вправи для закрілення вивченого матеріалу, файл з тестовими завданнями для актуалізації опорних знань
Увага! Під час роботи з компютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
Зясуйте:
Зясуйте:
7 клас. Інформатика
Тема уроку. Діаграми в Excel 2010.
Цілі:
Учням пропонується дати відповіді на запитання (Слайд 2), які підводять їх до вивчення нової теми. Потім формулюється означення діаграми.
Діаграма (грец. «diagramma» - креслення)- це графічне зображення, у якому співвідношення між числовими даними відображається з використанням геометричних фігур.
Демонструються приклади використання стовпчастих і секторних діаграм в математиці та географії (фото ілюстрацій з підручників). (Слайд 3).
Діаграми в Excel будуються за даними, які подано в електронній таблиці. Діаграми в Excel динамічні - змінюючи дані в таблиці, діаграми автоматично змінюються.
В Excel можна побудувати діаграми одного з одинадцяти типів: стовпчаста, лінійчата, секторна, гістограма, графік тощо. Кожний із цих типів має кілька видів. Їх можна переглянути, відкривши списки відповідних кнопок на вкладці Вставлення в групі Діаграми. (Слайд 4).
Далі розглядаються приклади створення секторної і стовпчастої діаграми за даними діапазонів клітинок таблиць.
Секторні діаграми призначені для відображення частки кожною окремого числа в їх загальній сумі.
Стовпчасту діаграму доцільно створювати тоді, коли потрібно порівняти значення одного або кількох наборів чисел. (Слайди 5,6).
Основні об’єкти діаграм розглядаються на прикладі стовпчастої діаграми (Слайд 7).
Сукупність усіх об'єктів діаграми, їх розміщення та оформлення визначають макет діаграми.
Діаграма може розміщуватися на аркуші з електронною таблицею як окремий об'єкт або на окремому аркуші. (Слайд 8).
Формулювання властивостей об’єктів діаграм. (Слайд 9).
Алгоритм створення діаграми. (Слайди 10, 11, 12).
Після створення діаграми її за бажанням можна відредагувати (Слайд 13):
Елементи керування для редагування діаграми розміщуються на вкладці Конструктор тимчасового розділу Знаряддя для діаграм. (Слайд 14).
Якщо в області діаграми відсутні назва, підписи осей, легенда, то додати їх можна, використовуючи елементи керування вкладки Макет тимчасового розділу Знаряддя для діаграм.
Для видалення всієї діаграми чи якогось з її об'єктів потрібно вибрати об'єкт і натиснути клавішу Delete. (Слайд 15).
Форматування діаграми полягає в зміненні оформлення як діаграми в цілому, так і окремих її об'єктів. Одне зі стандартних оформлень діаграм (стиль) можна вибрати на вкладці Конструктор в групі Стилі діаграм.
Набір стилів можна змінити, виконавши Розмітка сторінки Теми і вибравши зі списку іншу тему оформлення. (Слайди 16, 17).
Якщо стандартне оформлення діаграми не влаштовує, то можна відформатувати діаграму по-іншому, використавши елементи керування вкладки Формат тимчасового розділу Знаряддя для діаграм. (Слайд 18).
Для форматування окремого об'єкта діаграми його потрібно виділити. Після вибору об'єкта діаграми для форматування можна (Слайд 19):
Далі на Слайд 19 є посилання на файл Приклад (у якому є електронна таблиця «Найбільші країни Європи»), щоб продемонструвати створення, редагування і форматування діаграми.
Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Практична робота за комп’ютерами. Учні запускають табличний процесор Excel та відкривають вказаний учителем файл Працюймо з комп'ютером.docx.
Вправи для очей.
§ 4.6, завдання 3, ст. 137
Виконання інтерактивних вправ Діаграми в Excel.
1