Тема. Відсотки. Знаходження відсотка від числа.
Цілі уроку:
відпрацювати вміння та навички знаходити відсоток від числа;
застосовувати набуті навички у повсякденному житті;
розв’язувати задачі складанням пропорції.
Хід уроку
Хто прийшов із гарним настроєм – рукою махніть.
Хто любить свою Батьківщину – головою кивніть
Хто вірить в нашу перемогу – другові моргніть
Хто іде до успіху – лайк покажіть.
Отож, сьогодні тема нашого уроку «Знаходження відсотка від числа», на якому ви навчитеся самостійно визначати кошторис нашої майбутньої поїздки у Карпати.
- Що ж нам для цього треба? Яка ціль перед нами стоїть, щод визначити кошторис поїздки? (діти визначають цілі уроку).
- Отже, беремо валізу і починаємо її готувати до похздки
- Давайте подивимося, чи зможемо ми це зробити. Оцініть, як добре ви вмієте обчислювати відсотки. Візьміть лего відповідного кольору і побудуєм діаграму.
- Результат позитивний, я думаю, ви з легкістю виконаєте перше завдання
V. Розв’язування вправ.
Вправа »Знайди помилку» (на слайді вправи на відсотки)
- Молодці, завдання виконали успішно, тому вже можемо покласти у нашу валізу Знання про відсотки.
Вправа для очей
- Наступне наше завдання – створити Математичний путівник
(Робота у групах)
1 група – відтворює правило знаходження відсотка від числа
2 група – швидкі відсотки
3 група – зразок розв'язання задачі.
- Цей Математичний путівник допоможе нам зробити необхідні кроки та обчислення з відсотками.
- Кладемо у валізу Математичний путівник.
- За допомогою наступного завдання, ми сплануємо маршрут поїздки. Для цього вам потрібно виконати завдання 8 із вашого зошита (розв'язати рівняння на пропорцію)
- Перевірте правильність виконання завдань за допомогою вправи «Пазл» і в результаті, якщо ви виконали завдання правильно, то у кожної групи вийде свій малюнок місця, яке ми відвідаєм. (всі картинки кладемо у валізу)
- Оцініть, на скільки складно вам було виконувати ці завдання за допомогою пальчика.
Фізкультхвилинка.
- Діти, тепер нам треба вирішити, яким видом транспорту нам краще їхати, скільки коштуватимуть проживання та розваги у Карпатах.
Це ми будемо вирішувати у групах. Кожна група має три задачі різних кольорів, тобто різної складності. Найскладніша задача червоного кольору, найпростіша – зеленого. Визначіться, хто яку задачу буде розв'язувати та знайдіть собі пару.
- Отож, давайте з'ясуємо чим ми поїдемо? Де будемо жити? Скільки коштуватимуть розваги? (все кладем у валізу)
- Оцініть себе, будь ласка, на скільки балів ви вважаєте свій внесок у роботі над задачею.
- А як же без подарунка на згадку про нашу подорож? А в цьому допоможе нам наша «Геометрична майстерня».
У кожної групи є геометричні фігури, кожний учасник обирає фігуру прикріплює на листок, знаходе периметр не лише у сантиметрах, а й у дециметрах. Потім потрібно перевтілити фігуру у веселих героїв. Всі листки скріплюєм і отримаєм блокнот веселих фігур.
Розом підраховуєм кошторис.