урок з української літератури 6 клас "В.Винниченко."Федько-халамидник". Добро і зло у творі,благородство і підлість.Федько як особистість.

Про матеріал
Урок з використанням інтерактивних технологій 6 клас "В.Винниченко."Федько-халамидник".Добро і зло у творі,благородство і підлість. Федько як особистість.
Перегляд файлу

.Українська література

 6 клас

Тема уроку: В.Винниченко . «Федько – халамидник » . Добро і зло у творі,благородство і підлість. Федько як особистість.

Мета: поглибити знання учнів про аналіз епічного твору та образів-персонажів, дати характеристику головних героїв, з’ясувати причини негативної поведінки, порівняти поведінку головних героїв,повторити поняття «антитеза»,закріпити вміння виразно читати, аналізувати прозові твори,характеризувати героїв,аналізувати їх поведінку,робити висновки,розвивати логічне мислення,творчу уяву, виховувати доброту,відповідальність за свої вчинки

6.Обладнання:  портрет письменника, презентація,ілюстрації до твору.

7.Перебіг уроку

 

 І. Актуалізація опорних знань учнів.

   1. Перевірка домашнього завдання.

        1) Порівняльна характеристика Толика і Федька.

        2) «Кола Вена».

         

 

 

Толик:слухняний,акуратний,тихий,боязкий,заздрісний,підлий,лицемірний.

Федько: розбишака,халамидник,любить пригоди,товариський,чесний,

відповідальний,добрий,сміливий,благородний.

Спільні риси:однолітки,виховуються в родинах,де є батько і мати.

          3) Перегляд презентації «Образи оповідання «Федько-халамидник».

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

ІІІ. Оголошення теми й мети уроку.

ІV. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу.

  1. Вступне слово вчителя.
  2. Робота над висловом .

Народне прислів’я каже: «Краще голий та правдивий,ніж багатий і беззаконний»

  1. Слово вчителя.
  2. Робота в групах.

І група – аналіз епізоду  (діти запускають змія);

ІІ група – хлопці ідуть під дощем;

ІІІ група – Федько і Толик на крижинах;

ІV група – батьки карають Федька за провину.

  1. Творча робота. «Рольова гра».

Завдання учням: розповісти від імені героїв  про  їх життя.

  1. Прийом «Гронування»

 

 

 

Скажіть,будь ласка,з чим асоціюється у вас Федько?

Федько – світло,радість,дружба,щирість.

Толик -зло,темрява,жорстокість,безвідповідальність.

  1. Робота над поняттям «антитеза».

                         Толик                                           Федько

                Жорстокий                                 Добрий                                                      

                           Боягуз                                    Сміливий

                            Брехливий                                Чесний

                             Багатий                                      Бідний

                             Непорядний                             Благородний

  1. Прийом «Фішбоун»

Пояснення вчителя

. Схема Фішбоун ( риб’ячий скелет)представляє собою графічнезображення,яке дозволяє наочно продемонструвати причини конкретних  подійподій,явищ,проблем і відповідні висновки або результати обговорення.

Чому загинув Федько?

Голова    Чому загинув Федько?

Верхня кістка – жорстоке ставлення батьків

Нижня кістка  -батько бив Федька і т.д.

Висновок (хвіст)- щоб дитина почувала себе щасливою,вона повинна відчувати підтримку,розуміння і захист з боку родини та друзів.

V.Закріплення вивченого матеріалу.

Сенкан

1 р. – тема,предмет(іменник,який стає темою сенкану)

2р. – 2 означення

3р. – 3 дієслова

4р. – фраза, що виявляє ставлення до теми

5 р. – одне слово – асоціація до теми  ( іменник

 

                                               Сенкан

          Толик                                                    Федько

Вередливий,брехливий                      сміливий,благородний

Боїться,бреше,звинувачує                      дружить,рятує,захищає

зовні янгол,душа покидька                    чесна людина і справжній друг

                  зло                                                     добро

     Ми бачимо, що в цьому творі,на жаль,перемагає зло. Добрий і благородний герой гине, але ми дійшли до висновку,чому так відбулося. Батьки ніколи не слухали уважно свою дитину,не підтримували і не захищали свого хлопчика,били і не довіряли. Добро перемагатиме тільки тоді,коли люди будуть добрими,берегтимуть один одного,підтримуватимуть і довірятимуть близьким людям.

VІ. Підсумок уроку. Оцінювання знань учнів.

 

 

docx
Додано
21 листопада 2021
Переглядів
1361
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку