Урок з української мови 4 клас НУШ.Узагальнення і систематизація знань і вмінь із розділу «Прикметник»

Про матеріал
Урок з української мови для 4 класу НУШ. Матеріал підібраний відповідно до вікових особливостей учнів у цікавій формі за програмою О.Я.Савченко. розвиває спостережливість, критичне мислення, зв'язне мовлення та уяву. активізує учнів протягом всього уроку.
Перегляд файлу

Урок української мови (4 клас НУШ за програмою О. Я. Савченко)

ТЕМА. Узагальнення і систематизація знань і вмінь із розділу «Прикметник»

МЕТА. Узагальнити і систематизувати знання вміння і навички учнів з теми «Прикметник»; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, кмітливість, творчі здібності учнів;

Виховувати охайність письма в зошитах, бережне ставлення до природи,повагу до традицій українського народу, почуття взаємодопомоги, працюючи в малих групах, парах.

Тип уроку: урок закріплення знань умінь і навичок

Обладнання: малюнки дерев, ІКТ, картки індивідуальної перевірки, цеглинки «ЛЕГО»

Хід уроку

I.Організаційна частина.

Продзвенів уже дзвінок, розпочався наш урок.

Тож тепер часу негаймо урок мови починаймо. слайд-1

Розповідь вчителя про електронний лист від учнів СШ №16 м. Києва, які хочуть з ними листуватися і пропонують виконати цікаві завдання на сьогоднішньому уроці.

II.Оголошення теми і мети уроку.

III.Закріплення знань, умінь і навичок.

1.Гра «Конструювання з цеглинок «ЛЕГО» (діти обирають відповідний колір цеглинки)

Демонстраційний матеріал "Цеглинки LEGO" | Інші методичні матеріали. НУШ1.Прикметник- це частина мови, що відповідає на питання...  (який?)

                                                                                                         

2.Прикметники змінюються за…                                                                ВИКОРИСТАННЯ ЦЕГЛИНОК LEGO НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Марія ...

3.В реченні частіше всього зв’язуються з …                                             Демонстраційний матеріал "Цеглинки LEGO" | Інші методичні матеріали. НУШ

4.Усі прикметники у Н. в. множини мають закінчення…                        ВИКОРИСТАННЯ ЦЕГЛИНОК LEGO НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Марія ЛУЦЕНКО, На

5.Щоб визначити відмінок прикметника треба…                                     Демонстраційний матеріал "Цеглинки LEGO" | Інші методичні матеріали. НУШ

 

 

 

 

 

 

Відповіді учнів

 

 

Демонстраційний матеріал "Цеглинки LEGO" | Інші методичні матеріали. НУШ1. … який, яка, яке, які?

2. …числами, відмінками, родами в однині.     ВИКОРИСТАННЯ ЦЕГЛИНОК LEGO НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Марія ...

3. …з іменниками                         Демонстраційний матеріал "Цеглинки LEGO" | Інші методичні матеріали. НУШ

4 . …   закінчення і                                  ВИКОРИСТАННЯ ЦЕГЛИНОК LEGO НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Марія ЛУЦЕНКО, На

5. …визначити відмінок іменника             Демонстраційний матеріал "Цеглинки LEGO" | Інші методичні матеріали. НУШ

     

2.Каліграфічна хвилинка. Слайд-2

Яв Ям Як Ня нк ак ни ик ясний, маяк, Ялта, Ярослав, подія. (усне пояснення учнями написання слів з великої літери)

Продовжимо роботу, розгадавши кросворд.

      3.Загадки до кросворда. Слайд-3

1.Червоний вогник на дереві в садку висить,

Хто його зірве, поласує вмить. (вишня)

2.На зеленії листочки одягли білі віночки.

Усміхаючись весні, зацвітають … (яблуні).

3.Наче сонечко на вітах зацвіли пахучі квіти.

Втішилась сім'я бджолина, буде з медом вся родина. (липа)

4.Що за диво? На гіллі їжачки ростуть малі.

В них гостренькі колючки та зелені кожушки. (каштани)

5.Біла кора, довгі косиці.

Різьблені листочки в цієї дівиці.

діти, з неї соку на весні ви не точіть,

Краще подружку маленьку посадіть. (береза)

  •          ЗНАЙДІТЬ КЛЮЧОВЕ СЛОВО? Це ЯЛИНА
  •          Побудуйте звукову транскрипцію до слова - Ялина
  •          Доберіть до нього спільнокореневі слова (ДІТИ працюють у малих групах)
  •          Складемо речення про ялину за допомогою СЕНКАНА.
  •          1. Іменник- ЯЛИНА
  •          2. Прикметники - вічнозелена, висока
  •          3. Дієслова росте, прикрашає, милує.
  •          4. Вічнозелена ялина прикрашає ліс.
  •          5. Синонім (асоціація) Дерево (або Природа)

4.Робота за підручником (вправа за вибором вчителя)

5.Хвилинка відпочинку слайд -5

- Значення ялини в житті людини. Слайд -6,7. (Малюнки на екрані)

- Для чого ялині шишки?

6.Гра «Творче моделювання»  слайд- 8

(Парна робота. Роздруківки на кожній парті)

Вірш-загадка

Не боюсь я (якої?) зими. Мощу гніздо під верхом на ялині,

Щоб тепло там було в (які?) дні.

(Яке?) насіння дістаю із шишок на снідання для своїх діток.

Від цього я (яку?) назву маю. Мене у лісі… всі називають.

Про кого цей вірш- загадка? ( Про шишкаря)

У прикметниках виділити закінчення.

(Відео - цікавинка про шишкаря) - слайд- 9

7. Деформоване речення – слайд-10

(групова робота)

Якщо шишки ростуть низько на ялині - чекай ранніх морозів.

(коментоване письмо) відмінок прикметника.

ФОТОГРАФІЇ- слайд -11,12.

  •          Як ми повинні допомагати птахам взимку?

Біля школи ми повісили годівниці голодним пташкам.

8.Підсумковий вірш – слайд -13

Всі завдання ми зробили,

І прикметник повторили.

Правила розповідали, вправи різні ми писали.

Час пройшов цікаво в нас, задоволений наш клас.

Будемо завжди всі дружити, рідний край палко любити.

І природу берегти, щоб на землі не було біди.

9. Рефлексія.

 (Учні обирають смайлики настрою та отримують «НУШИКИ-рівні» за роботу на уроці)

IV. Домашнє завдання. Придумати 3,4 речення про шишкаря, вживаючи прикметники, з відео фрагмента або з власних спостережень за птахами.

 

Зразок

 

docx
Додано
1 липня
Переглядів
139
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку