Урок з української мови для класу-комплекту 2-4 клас (речення + займенник)

Про матеріал
Урок для класу-комплекту 2 і 4 класів з української мови з використанням сучасних технологій та підбіркою цікавих завдань. Метою для 2 класу: продовжувати формувати вміння інтонувати речення; розвивати в учнів навички складати розповідні, питальні та спонукальні речення на основі малюнків; списувати з друкованого шрифту; розвивати фонематичний слух, діалогічне мовлення, спостережливість; виховувати охайність, старанність. Мета для 4 класу: повторити й узагальнити вивчене про займенник; удосконалювати навички правопису займенників; розвивати вміння впізнавати в реченнях займенники, визначати їх особу, число, відмінки; розвивати вміння використовувати займенники у мовленні; виховувати працелюбність та повагу до інших.
Перегляд файлу

Українська мова

Українська мова

Тема: Навчаюся складати речення за малюнками.

Мета: продовжувати формувати вміння інтонувати речення; розвивати в учнів навички складати розповідні, питальні та спонукальні речення на основі малюнків; списувати з друкованого шрифту; розвивати фонематичний слух, діалогічне мовлення, спостережливість; виховувати охайність, старанність

Тема: Навчаюся використовувати займенники у власному мовленні

Мета: повторити й узагальнити вивчене про займенник; удосконалювати навички правопису займенників; розвивати вміння впізнавати в реченнях займенники, визначати їх особу, число, відмінки; розвивати вміння використовувати займенники у мовленні; виховувати працелюбність та повагу до інших.

 

Клас: 2

Клас: 4

Хід уроку

І. Організація класу

Закінчилася перерва,

Продзвенів чаклун - дзвінок

А тепер усі швиденько

Налаштуймось на урок.

Очікування від уроку.

- Що ви очікуєте від уроку?

(урок буде цікавим, багато встигнемо, буде робота в парах та інш.)

- Якими ви повинні бути, щоб збулися ваші очікування?

(уважними, старанними, швидко працювати, активними, дружними).

 

  1. Психологічний тренінг.

ВЧИТЕЛЬ

УЧНІ

Ви - найкращі

Ви - активні

Ви - розумні

Ви – ерудовані

Ви – винахідливі

Я люблю Вас!

Ми - найкращі

Ми - активні

Ми - розумні

Ми – ерудовані

Ми – винахідливі

Ми любимо Вас!

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя.

Девіз нашого уроку такий: «Якщо дружить увесь клас – успіх буде повсякчас».

  1. Хвилинка каліграфії. Робота з темами уроків.

       Урок продовжим без зупинки,

        З каліграфічної хвилинки.

        Красиво писати – себе поважати! (записана заздалегідь в зошитах)

  1. Робота в зошиті. Запис дати та класної роботи
  2. Інтерактивна технологія «Мікрофон»

-         Що таке речення?

-         Які існують види речень?

-         Які розділові знаки в кінці речень?

-         Яка зараз пора року?

-         Який місяць? (квітень)

-         Проблемне запитання. Як ви гадаєте? Чому він має таку назву?

На мою думку цей місяць має таку назву тому, що …

 

  1. Списування

           Спишіть речення в зошити

 

Другий місяць весни народ назвав квітнем, бо у квітні розцвітають найулюбленіші весняні квіти: синьоокі проліски, золоті кульбаби, ніжні фіалки.

У квітні йдуть теплі короткочасні дощі, бувають грози.

 

  1. Хвилинка-цікавинка

У різних регіонах України місяці мали різні назви, і старі назви співіснували з новими. Наприклад, березень варіювався у народі як "сухий", "березіль", "марець", "зимобор" та інші. Квітень також мав кілька назв, серед яких "цвітень", "краснець", "снігогін", "лелечник" та інші. А травень кликали травником, пісенником та іншими цікавими іменами.

 

-         Що таке займенник?

-         Які частини мови може замінювати займенник у тексті? (іменник, прикметник, числівник)

-         Як пишуться займенники із прийменниками? (окремо)

4. Вибірковий диктант.

Уважно слухайте вірш та випишіть займенники.

Вчимо ми цю частину мови,

Вивчіть й ви обов’язково.

Посміхнувся я: «Привіт!»

Усміхнешся ти в отвіт.

Й засміються навкруги –

Він, вона,воно,вони.

Так, усмішка всіх єдна.

Жити в дружбі помага.

 

  1. Робота з таблицею особових займенників.

- А що це за займенники, що мають особу? (особові)

- А що ви про них знаєте? (Що вони вказують на особу або осіб, яких замінюють. Відповідають на ті самі питання, що й іменники)

Давайте заповнимо таблицю

Особа

Однина

Множина

1-ша

 

 

2-га

 

 

3-тя

 

 

Фізкультхвилинка

               Фізкультхвилинка

ІV. Узагальнення та систематизація вивченого

  1. Завдання від Дитектива

Розгляньте малюнки. Складіть речення

  1. Робота з підручником

Впр.33, ст.120 складіть і запишіть два спонукальні речення про травень. (самостійно)

Пробуди все навколо, травень.

Завітай, травень, до нашого саду.

Будь дощовим, травню!

Травню, зігрій схолоднілу землю!

  1. Пальчикова гімнастика

ВІТЕР

Налетів з-за лісу вітер,

(помахати руками у напрямку до    обличчя)

Та сердитий і рвучкий,

(стиснути кулачки)

Покрутив в садку нам квіти,

(колові рухи кулачками)

Розгойдав усі гілки.

(Поворушити пальчиками у повітрі.)

У вікно, у двері грюкнув,

(поплескати в долоні)

Розстелив по хаті дим,

(руки вперед, поворушити пальчиками)

Впав на шлях і мчить на луки.

(Руки покласти долонями вниз,

поворушити пальчиками.)

Я — наввипередки з ним.

  1. Робота в парі.

Розгляньте зображення ведмедя. Складіть про нього кілька речень.

103187

  •              Ведмідь йде по квітучій галявині.
  •              Бурий ведмідь сміливо йде.
  •              Ведмідь стоїть серед жовтих квіток.
  •              Він, наче посміхається.

 

1. Завдання від Дитектива:

1)Запишіть займенники, розкриваючи дужки. (самостійно)

У (вона) __________ була чудова пам’ять.

Учитель запитав (я) __________ на останньому уроці.

Діти дякують (ви) ___________ за цікаву розповідь.

Повсякчас до (він) ___________ заходили відвідувачі.

 

2)Прочитай речення. Випишіть займенники. Визначте їх особу і число.

· Ти постаєш в ясній обнові, як пісня лине, рідне слово.

· Дмитрик зустрівся зі мною на стадіоні.

· Поплив човен в синє море, а воно заграло.

· Без вас нам було сумно.

  1. Робота з підручником

Впр.15, ст.139 прочитайте байку, уставляючи пропущені займенники з довідки.

  1. Це цікаво!

Соняшник (лат. Helianthus) – рід рослин з сімейства Айстрових (Asteraceae) або Складноцвітих (Compositae), що налічує понад 60 видів, які можуть бути однорічними та багаторічними. Найбільш відомі види – соняшник однорічний або олійний (лат. Helianthus annuus; на верхньому фото) і соняшник бульбоносний (бульбистий, інші назви – топінамбур, земляна груша).

Походить з Південної і Центральної Америки, звідки ця рослина потрапила до Іспанії в першій половині XVI століття.

Соняшник, в залежності від виду, досягає висоти 50 – 390 сантиметрів і навіть більше. На кінці стебла знаходиться квітка, яка постійно тягнеться до Сонця, тому соняшник повертається за Сонцем зі сходу на захід.

Рослина використовується в хімічній та харчовій промисловості (наприклад, з її насіння роблять соняшникову олію), зі стебел роблять папір, а макуха з насіння йде на корм для худоби. В Америці та Європі соняшник часто зустрічається як декоративна рослина.

Соняшникова олія надзвичайно багата кальцієм і залізом, а також вітамінами А і D. 

V. Підсумок уроку. Рефлексія

– Оцініть свою роботу на уроці. (технологія «Дерево успіху»)

Д/з Впр.15, ст.139 складіть кінцівку байки,

використовуючи особові займенники;

дати відповіді на запитання (усно) ст.139

 

docx
Додано
9 квітня
Переглядів
52
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку