Урок з української мови "Написання малої букви є, складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення. Записування відповіді на запитання."

Про матеріал
Розгорнутий конспект уроку на тему "Написання малої букви є, складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення. Записування відповіді на запитання."
Перегляд файлу

Тема: Написання малої букви є, складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення. Записування відповіді на запитання.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою є; навчити писати її; формувати вміння читати й писати слова з буквою є; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення; розвивати вміння розповідати за малюнком, про свої спогади та враження; формувати компетентності спілкування державною мовою, соціальну компетентність; виховувати прагнення допомагати старшим виконувати хатню роботу.

Обладнання: ребус; куб; картки для вправи «Обери та обведи»; «Я — схема» для рефлексії.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку:

  1. Організація учнів до уроку.

-         Доброго дня, учні! Сідайте, будь ласка. Сьогодні урок письма проведу з вами я, звати мене Ангеліна Іванівна.

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав;

Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо!

-         Учні, давайте згадаємо наш девіз класу:

Не просто слухати, а чути,

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно й творчо працювати.

  1. Актуалізація опорних знань.
  1. Гра «Порахуй склади»

-         Учні, давайте зіграємо з вами в гру «Порахуй склади». На листочках ви будете бачити предмети, ваше завдання порахувати скільки складів у цьому слові та замалювати стільки кружечків.

Нет описания фото.

 

Возможно, это изображение (животное)

Нет описания фото.

 

Нет описания фото.

 

Возможно, это изображение (птица)

 

Нет описания фото.

 

Нет описания фото.

 

Возможно, это изображение (верхняя одежда)

 

Нет описания фото.

 

Нет описания фото.

 

Нет описания фото.

-         Учні, подивіться у книгу. А чи знаєте ви, як називають милого єнотика? (Полоскун.) А чому?

-         Тому що він полоще свою здобич у воді, як удома ви миєте яблучко у мисці з водою. Спіймає єнот молюска чи слимака, обмиє у воді та поласує ними. Спіймає жабку чи равлика, знову полоще. Даєш рибку — миє єнотик рибку. Старається. Його так і називають — полоскун.

  1. Вправа «Кубування»

-         Опишіть єнота. Як він виглядає?

-         Якого кольору може бути ця тваринка?

-         Який єнот за розмірами?

-         На яку тварину схожий єнот? А чим відрізняється?

-         Яку особливість має ця тваринка?

  1. Вправа «Обери та обведи». Робота в парах

-         Прочитайте речення. Виберіть та обведіть потрібне слово за зразком.

Петрик виконує синє / https://nuschool.com.ua/lessons/mova/1klas_2/1klas_2.files/image229.jpg завдання.

Єва малює синє / домашнє небо.

Євген згадує порожнє / вчорашнє свято.

  1. Основна частина
  1. Робота за сторінкою зошита (с. 41)
  1.    Бесіда за малюнком.

-         Хто зображений на малюнку?

-         Чим зайняті мама з донькою?

-         З яким настроєм вони це роблять?

-         Хто з вас допомагає вдома поратися по господарству?

-         А яку саме роботу ви виконуєте?

-         З яким настроєм це робите?

-         Поділіть на склади слово миє.

-         Скільки складів у слові?

-         Якою буквою позначається другий склад?

-         На уроці сьогодні ми будемо вчитися писати малу рукописну букву є.

  1.    Аналіз рукописної букви «є».

-         Розглядання зображення рукописної букви є на плашці вгорі сторінки зошита;

-         пошук та письмо елементів букви є на малюнку.

https://nuschool.com.ua/lessons/mova/1klas_2/1klas_2.files/image230.jpg

  1.    Письмо малої букви «є» у робочому рядку сітки зошита.
  2.    Письмо складів та слів з буквою «є».
  3.    Списування речень.

-         Прочитайте початок першого речення. Придумайте йому кінцівку.

-         Наведіть ручкою початок цього речення.

-         Яке слово необхідно дописати?

-         Допишіть самостійно слово посуд.

-         Прочитайте наступне речення. Скільки в ньому слів?

-         Як звати дівчинку? З якої літери ви напишете її ім'я?

-         Спишіть речення.

-         Прочитайте надруковане речення.

-         Як пишеться перше слово в реченні? (З великої букви.)

-         Що потрібно поставити в кінці речення? (Крапку.)

-         Запишіть речення рукописними буквами.

-         Про що ви дізналися з цих речень?

Пальчикова гімнастика

-         Прочитайте запитання та початок відповіді на нього і продовжте відповідь.

-         Запишіть ці речення.

-         Як слід виконати наступне завдання?

-         Знайдіть по дві однакові букви й закресліть їх.

-         Прочитайте слово, яке утворилося із букв, що залишилися.

-         Намалюйте те, що називає це слово. (Яєчко.)

  1. Підсумок уроку

1. Бесіда

-         Яку букву вчилися писати?

-         Доберіть слова з буквою є на початку слова або складу.

-         Доберіть слова з буквою є після приголосного.

Вправа «Я — схема»

https://nuschool.com.ua/lessons/mova/1klas_2/1klas_2.files/image231.jpg

-         Дякую за роботу

docx
Додано
4 березня
Переглядів
225
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку