Урок з української мови. Тиждень 2. "Осінні зміни"

Про матеріал

Матеріал містить комплексні завдання для роботи на уроці. Можна використовувати фрагменти уроку до теми "Осінь".
Посилання на муз. і відео матеріал
https://www.youtube.com/watch?v=1o1LpY6V5qw


Перегляд файлу

Урок з української мови

2 клас

Тиждень 2. Осінні зміни.

«Ходить осінь золотиста,

жовтокоса, багряниста»

C:\Users\ACER\Desktop\розробки\27667cc47d6c8f5c0d09e08e55eccc11.jpg

Розробка вчителя
Комишнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Миргородського району
Полтавської області
Пестич Галини Миколаївни

 

2020р.

МЕТА: учити порівнювати природні предмети, спостерігати; розвивати вміння виражати словом те, що вразило уяву, складати речення, давати повні відповіді на поставлені питання, уміння сприймати на слух вірші, казки.

ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації до теми «Золота осінь», предметні картинки, муз. і відео супровід.

ХІД УРОКУ

І. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.

  • Заплющте очі, розслабтеся, сядьте зручно і спробуйте уявити собі те, про що я вам зараз прочитаю.

Учитель читає вірш.


ШЕПІТ, ШЕЛЕСТ, ШЕРЕХ ЛИСТЯ 

Шепіт, шелест, шерех листя…
Ходить осінь золотиста,
Жовтокоса, багряниста,
З тихим шумом падолисту.

Шелест, шурхіт по діброві…
Стиха осінь колискові
Шепче нам про неба просинь.
Шепче осінь. Шепче осінь…
                                    Т. Корольова

  • Про яку пору року я прочитала вірш?
  • Який настрій передає він? Чому?
  • Які картинки ви уявили собі, слухаючи цей вірш?
  • Але не все так сумно.
  • Осінь – чудова пора! А чудова тим, що не можна навіть сказати одним словом, якого вона кольору. Адже зима має свій колір – білий, літо – зелений, а осінь багата різними кольорами.
  • І сьогодні ми з вами помандруємо до осіннього лісу. Бо в гості нас запросив Дідусь-Лісовичок. Отож вирушаємо!

ІІ. Основна частина уроку.

  1. Робота з ілюстраціями на тему «Золота осінь».
  • Погляньте на ці ілюстрації. Це - царство Дідуся-Лісовичка. Воно чудове у різні пори року, а восени – особливо.
  • Розгляньте дерева. Що зробила з ними осінь? (Розфарбувала в різні кольори. Подарувала їм золоте вбрання).
  • Спробуймо описати дерева, зображені на картині.
  • Ось замріяний, молодий клен. Яким кольором розфарбувала його Осінь? (Червоним, багряним).
  • А що подарувала вона берізкам? (У коси вплела золоті стрічки).
  • А у якому вбранні старий, кремезний дуб? (Коричнево-жовтому).
  • А яким вам здається каштан? (Зачарованим, замріяним, жовто-багряним).
  • Правда, красиво у осінньому лісі! Радо зустрів він нас зі своїм господарем Дідусем-Лісовичком.
  1. Усне складання розповіді.
  • А зараз спробуємо розповісти про те, що ми побачили і почули. Як називатиметься наша розповідь? («В осінньому лісі», «В гостях у Дідуся-Лісовичка»).
  • А щоб нам легше було складати розповідь, скористаємося словником.

Словничок

Осінній ліс, різнокольорове листя, червоне вбрання, замріяний ліс, золоті стрічки берізок, чарівний листопад, осінь-чарівниця, в гостях у Лісовичка, маленькі грибочки, ласкаве сонце, сонячна галявина, в’ється річечка.

  1. Запис речень у зошит.

Учні записують складені речення в зошит під керівництвом вчителя (можуть писати на дошці), а заголовок добирають самостійно (під муз. і відео супровід).

Фізкультхвилинка.

  1. Робота із предметними картинками.
  • А ще Дідусь-Лісовичок хоче пригостити вас. А чим? Розгляньте ці картинки.
  • Що на них зображено? (Гриби). Серед них є їстівні й отруйні.
  • Хто з вас знає, які гриби їстівні, як вони називаються, і зможе зібрати їх у кошик?

(Учні «збирають» гриби у кошик. Потім усі разом переглядають їх, чи бува не кинули помилково отруйного. Складають усно речення. (Їстівні гриби – це… Отруйні гриби – це …) Дякують за гостинець).

  • Цікава у нас була мандрівка. Пора нам вирушати додому. Вийшов проводжати нас Дідусь-Лісовичок зі своїми друзями. А з ким, ви довідаєтесь, коли відгадаєте загадки!

 

  1. Відгадування загадок.

Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа –
В них таке смачненьке м'ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене…
(Лисиця)

Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?...
(Їжачок)

Я веселенький звірок,
Плиг з ялинки на дубок.
(Білка)

Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Літом любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну —
Прокидається від сну.
(Ведмідь)

 

Він ікластий і сердитий,
Дуже любить землю рити.
Жолуді весь час шукає
Й малюків смугастих має.
(Кабан)

 

Уночі гуляє,
А вдень спочиває,
Має круглі очі,
Бачить серед ночі.
(Сова)

Не ходжу я,  а скакаю,
Бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання
Перегнав би я коня.
(Заєць)

 

  • То хто зі звіряток прийшов проводжати нас? (Учні перелічують усіх звіряток).

Цікавинка. А я ще хочу вам розповісти походження слова заєць

Послухайте віршик.

– Куцохвостику вухатий,

Чому зайцем тебе звати?

– Так давно мене назвали

І на вуха не зважали.

Бачили, що молодець,

І назвали – стрибунець.

Бо «заяти» - то «стрибати».

Сам ти можеш порівняти:

Продавець – від продавати,

Видавець – від видавати,

Ну, а заєць – від заяти,

Щоб ясніше – то стрибати.

ІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.

  • Чи сподобалася вам мандрівка до осіннього лісу?
  • Який вид роботи вам найбільше сподобався?
  • Чи сподобалась вам цікавинка? То від якого саме слова походить слово «заєць»? Що воно означає?
  • З яким настроєм ви завершуєте урок?
  • Чи все вам вдалось?

 

 

 

 

 

 

 

 

Додатковий матеріал.

Гриби

Їстівні

Білий гриб Лисички

C:\Users\ACER\Desktop\розробки\3.jpgC:\Users\ACER\Desktop\розробки\6211af8980-1280x720.jpg

Печериці Опеньки

C:\Users\ACER\Desktop\розробки\Agaricus_campestris(fs-03).jpgC:\Users\ACER\Desktop\розробки\890d64e76d0687a1a9a45f17367d3bc8.jpg

 


Отруйні

Мухомор  Чортів гриб

C:\Users\ACER\Desktop\розробки\muhomor-krasniy-1.jpgC:\Users\ACER\Desktop\розробки\unnamed (1).jpg

Несправжні опеньки  Бліда поганка

C:\Users\ACER\Desktop\розробки\1200px-Hypholoma_fasciculare_LC0091.jpgC:\Users\ACER\Desktop\розробки\8691ed5df7f2d538a36f9b13677681e5.jpg

 

 

 

 

Дідусь-Лісовичок

C:\Users\ACER\Desktop\розробки\380133_original.jpg

docx
Додано
23 березня 2020
Переглядів
826
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку