Урок з української мови у 3 класі НУШ. Тема "Іменники – назви істот і неістот"

Про матеріал
План-конспект уроку з української мови у 3 класі НУШ. Тема "Іменники – назви істот і неістот"
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок з української мови

у 3 касі

 

 

 

Підготувала

вчитель початкових класів

   Мосінзова О.В.

Відкритий урок

з української мови

3 клас

(урок № 69, 06.02.2023 р.)

Тема: Іменники – назви істот і неістот.

Мета: формувати уявлення про іменник як частину мови; удосконалювати вміння впізнавати в тексті та добирати самостійно іменники; ставити питання до іменників, що належать до різних відмінків та родів; розвивати вміння розрізняти іменники – назви істот і неістот, правильно ставити до них питання; розвивати уважність, наполегливість; виховувати охайність під час роботи у зошиті.

Обладнання: ребус, картки зі словниковими словами, презентація.

Тип уроку: комбінований.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна.

 

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

Слайд 1 Урок української мови 3 клас Підготувала вчитель початкових класів О.В. Мосінзова

Організація класу

 

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

 

  1. Актуалізація опорних знань
  1.     Оцінка перевірки домашнього завдання
  2.     Словниковий диктант «Слова-блискавки».

Слайд 2 Слова - блискавки Словниковий диктант

 Очерет, криниця, пиріг, черешня, тривога.

Слайд 3 Очерет, криниця, пи - ріг, черешня, тривога.

 

  1.     Каліграфічна хвилинка за ребусом.

фе   ер   рм   ме   ер   фермер 

Слайд 4 Каліграфічна хвилинка

 

  1. Мотивація навчальної діяльності

Вправа «Мозковий штурм»

  •          До якої частини мови належать ці словникові слова?
  •          Що ви знаєте про іменник?
  •           
  1. Повідомлення теми і мети уроку
  •          Тема нашого уроку «Іменники – назви істот і неістот».

Слайд 5 Хто? Тема: «Іменники назви істот і неістот» Що?

 

  1. Вивчення нового матеріалу
  1.     Робота за підручником (с.104-105)
  • Робота над правилом
  •          Прочитайте правило.
  •          На які групи поділяють іменники?
  •          Які іменники є назвами істот?
  •          Які іменники є назвами неістот?
  • Виконання вправи 5.

Хто?    Що?

Солов’ї,    Краї,

пташка,    сторона,

матір,    морем,

діти.    дома,

пісню,

гніздо,

землю.

  • Вправа «Трибуна думок»
  •          Яке повідомлення нам приготував блокнотик-помічник?
  • Виконання вправи 6 (усно)
  •          Прочитайте пари слів.
  •          Що відмінне між цими словами?
  •          Яка значуща частина слова з’явилася у другому слові?
  •          Кого називають ці слова?
  •          На які питання відповідають?
  •          Зробіть висновок, чому ці іменники є назвами істот.
  •           

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

  1.     Робота в парах. Гра «Світ професій».

Слайд 6 перукар водій прогроміст

  • Виконання вправи 7
  •          Списати слова і дописати професію людей, пов’язаних з цими словами.
  • Гра «Алфавіт професій»

А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, З, …, Л, …, П…

 

  1. Закріплення нових знань у процесі практичної діяльності
  1.     Гра «Оживи іменник».

Слайд 7 Що? Гра «Оживи іменник» ЛІТАК ТРАКТОР ТАНК ХОКЕЙ СУД ЛІКИ КУХНЯ Хто?

Що? – Літак, танк, трактор, суд, ліки, кухня, хокей.

  •          Утворити іменники, які відповідатимуть на питання Хто?.
  1.     Гра «Упізнай види спорту»
  • Виконання вправи 8
  •          Записати види спорту. (Футбол, баскетбол, волейбол)
  •          Утворити слова за зразком.
  1.     Вправа «Квест-цікавинка».

Слайд 8 «Квест - цікавинка » нетбол Сучасні види спорту

Сучасні види спорту (нетбол)

  1.     Гра «Файли».

Слайд 9 Завірюха, кенгуру, сніжинки, перехід, дитина, школа, килим, комар, риба, ввічливість, щирість, бегемот. Хто? Що? Гра «Файли»

  •          Розділи іменники у відповідні файли

Завірюха,  кенгуру, сніжинки,  перехід,  дитина, школа,  килим,  комар,  риба,  ввічливість,  щирість, бегемот.

 

ІІІ. Заключна частина

  1. Домашнє завдання.

Слайд10 Домашнє завдання: с.105, вправа 9, вивчити правило на с.104 Сьогодні на уроці Я дізналася… * Я повторила… Я запам’ятала… * Мені ще важко… Я навчилася… * Мене здивувало… Вправа «Продовж речення»

С.105, вправа 9, вивчити правило на с.104

 

2. Рефлексія. Вправа «Продовж речення»

  •          Сьогодні на уроці
  •          Я дізналася…   * Я повторила…
  •          Я запам’ятала…   * Мені ще важко…
  •          Я навчилася…   * Мене здивувало…

Слайд 11 Дякую за урок!

 

Література та інтернет-джерела

 

1.Навчальне видання Серія «Мій конспект» О.Д. Придаток Українська мова та читання. 3 клас. Частина 2 – Харків: Вид. група «Основа», 2020.