Урок української мови в 2 класі
Тема. Велика буква в кличках тварин
Мета. Формування предметних компетентностей:
закріплювати знання учнів про слово як одиницю мови і мовлення; формувати уміння розрізняти тварину та її кличку, писати клички тварин з великої букви; розвивати спостережливість,увагу; розширювати світогляд; виховувати любов до тварин;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: формувати навички доводити роботу до кінця,аналізувати результати роботи;
здоров’язбережувальної:учити дотримуватися норм гігієни читання і письма;
загальнокультурна грамотність.
Обладнання: записи на дошці, малюнки тварин, картки, мікрофон.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Продзвенів дзвінок,
Всіх покликав на урок
То ж дарма часу не гаймо,
урок розпочинаймо.
Щоб урок пройшов не марно, треба сісти рівно, гарно,
Не крутитись на уроці, як папуги чи сороки.
Сказати хочеш – не кричи , лише руку підніми.
ІІ. Перевірка домашього завдання.
Леонід Каденюк композитор
Ганна Чубач космонавт
Микола Лисенко поетеса
Руслана Лижичко співачка
- Що таке «іменник»?
- Які іменники відповідають на питання хто?
- Які іменники відповідають на питання що?
- Як ми пишемо імена, прізвища і по батькові людей?
3. Каліграфічна хвилинка.
Іван Якович Франко – видатний український письменник.
- Чому слова «Іван Якович Франко» ви написали з великої букви?
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
1.Робота з картками
«Мене звати Петрик. У мене велика родина. Моя мама катерина василівна – дуже добра і лагідна.Мій тато сергій миколайович – сильний і мужній.Я маю сестричку олю. Я дуже люблю свою бабусю наталю олександрівну і дідуся семена івановича.»
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Гра « Чи уважний ти?».
- Я називаю вам тварини і інші предмети, а ви плескаєте в долоні , коли почуєте назву тварин.
Лев, сорока, тигр, ручка , ведмідь, стіл, горобець, телефон, собака, дятел, двері, кінь.
Отже, Зірка, Ласунка, Рябко, Муся – це клички тварин, а клички тварин пишуться з великої букви.
Вправа 304.
Які ви знаєте казки про тварин?
( Казка «Ріпка», «Колосок», «Пан Коцький» інші).
4.Фізкультхвилинка.
Гра «Велика буква чи мала»
( якщо іменник пишеться з великої букви – піднімаємось на носочки, руки вгору. Якщо з малої – руки на пояс і присідаємо)
Марійка, собака, Олег, корова, Барсик, коза, Оксана, Петрівна, котик, Іванович.
5.Робота з підручником.
Вправа 305
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Розповідь дітей про своїх улюбленців.
2. Робота в групах. Гра «Мій улюбленець»
Завдання. До малюнка тварин дібрати назву та кличку.
Перевірка виконаної роботи.
Вправа «Мікрофон»
VІ. Домашнє завдання.
С.117 вправа 306 – прочитати і списати, добираючи з довідки клички тварин.