Я досліджую світ.
Тема: Мій розпорядок дня.
Мета: сформувати поняття «розпорядок дня», основнi режимнi моменти; переконати учнiв у необхiдностi дотримання розпорядку дня; розвивати санiтарно-гiгiєнiчнi навички; виховувати акуратність, організованість, працьовитість.
Обладнання: сюжетнi малюнки, повітряні кульки.
Хід уроку
І. Органiзація классу.
1. Перевірка готовності учнів до уроку.
Учитель
Всі готові до уроку?
Починаємо роботу!
2. Привітання
Учитель
Доброго здоров’я, любі діти!
Вас покликав дзвоник в рідний клас.
Вчитись будете, змагатись і радіти
Тож ростіть здорові в добрий час!
3. Реклама уроку (яким має бути урок)
- А щоб наш урок був гарним, цікавим, змістовним, продуктивним. Якими ви бажаєте бути на уроці?
- Учні (активними, уважними, розумними…)
- Учитель: тому давайте побажаємо одне одному чогось приємного
Вчитель. Я всміхаюсь сонечку.
Всі. Здраствуй, золоте!
Вчитель. Я всміхаюсь квіточці.
Всі. Хай вона росте!
Вчитель. Я всміхаюсь дощику.
Всі. Лийся, мов з відра.
Вчитель. Друзям усміхаємось.
Всі. Зичим їм добра!
ІІ. Основна частина уроку
1. Читання та обговорення вiрша О.Орача «Галя-Невстигаля»
Галю, вставай, умивайся -
Та швидше до столу!
Галю, мерщiй убирайся,
Бо спiзнишся в школу!
Галя вилежує,
Нiжиться i позiхає,
Довго з портфелем вовтузиться
І — не встигає.
В школi дзвiнок продзвенiв,
давно почалися уроки.
А коридором — чиї-то
Лунають поспiшливi кроки?
Клас уже знає:
Це знову свiзнилася Галя.
Нi, недаремно прозвали її:
Невстигаля.
2. Робота над змiстом вiрша
— Чому Галя завжди запiзнюється?
— Як можна їй допомогти?
3. Розповiдь учителя
— Правильно розподiлити свiй час вам допоможе розпорядок дня . Режим - слово французьке і в перекладі означає "управління". Впершу чергу це управління своїм часом. Але зрештою - і своїм здоров'ям, і своїм життям. Якщо ви будете дотримуватися розпорядку дня — спати, їсти, гуляти, читати, готувати уроки завжди в один i той же час,— вашому органiзмовi буде легко працювати, i ви почуватимете себе здоровими та бадьорими. Сьогодні ми з вами здійснемо невеличку подорож режимом дня. З чого ж починається наш день?
4. Мандрівка режимом дня (робота з зошитом).
А зараз зробимо з вами зарядку.
Ось і ранок за вікном розкрив свої обійми і перший сонячний промінчик нас закликає до зарядки.
Комплекс гімнастики з промовлянням (діти стають парами).
учні встають і выходять з-за парт. Вони кладуть один одному руки на
плечі та заплющують очі. За сигналом учителя вони виконують наступні команди:
1.- присісти;
Діти повинні виконувати команду узгоджено та дуже тихо.
Я під краном руки мила,
А лице своє не вмила.
Як побачив це Трезор
Закричав: « Який позор!»
— Ви так умиваєтесь? А як? Що треба мити?
Казка про мікроби
Жили-були мікроби – рознощики різних хвороб. Найбільше на світі вони любили бруд. Чим брудніше, тим їм приємніше і тим більше їх становилося.
Ось на столі хтось залишив немиті тарілки, крихти, шматочки хліба. Тут як тут муха. А на її лапках сотні мікробів, особливо якщо вона прилетіла з смітника. Муха полетіла, мікроби залишились лежати на столі – на тарілках, на хлібі і думають: «Як гарно, що на світі є нечепури і мухи». І стало мікробам роздолля. І на руки можно попасти, і в рот до людини, а там і до хвороби рукою подати!
— Подумайте, що в казці правда, а що вигадка?
— Що допоможе нам перемогти мікробів?
Поради лікаря Води: (на дошці)
Бесіда.
— Скільки разів на день ми чистимо зуби?
— За допомогою яких предметів ми чистимо зуби?
— Як починаємо чистити зуби?
— А навіщо чистити усередині?
— Що чистимо після зубів? (Язик).
— Що нам залишилось зробити? (Пополоскати у роті).
Тест «Моє відношення до навчання».
( На дошці 2 намальовані кошики. 1 кошик – червоний; 2 кошик – синій.)
У школі мені:
- важко вчитися
- легко вчитися
Аналіз ситуації.
Вірш А. Гарматюка.
Шибайголова
Івасик у класі — шибайголова.
Він любить ковтати про себе слова.
Учитель покличе до дошки
Івася, та, доки перерва не почалася,
Той слова не скаже, лиш гра у мовчанку,
І зовсім не соромно навіть Іванку,
Що потім, коли дзеленчатиме дзвоник, —
Він буде стрибати й гасати, мов коник.
Він буде гучніше усіх говорити, —
Ну як отакого порядку навчити?..
А може, ця розповідь вам не нова,
Ви знаєте, звідки шибайголова?
— Які помилки в поведінці допустив Івасик?
Їж спокійно за столом,
Не ковтай, як львиця.
Це шкідливо, і притому
Можна ще й вдавиться.
8. Відпочинок.
(Пальчикова гімнастика )
1) — Пригадайте, як можна відпочивати? Чим ви любите займатися вдома?
А тепер підготуємося до слідуючого навчального дня.
2) Проведення бесіди та робота над віршем А. Костецького
«А що в портфелi?»
— У класi багато речей: парти, дошка, книжки, зошити, якими користуються всi учнi. Про них необхiдно дбати так само, як і про свої особистi речi.
Послухайте уривок з вiрша А. Костецького «А що в портфелi?»
Нумо, глянемо, що в ньому,
Поки йде завзята гра.
Бо ж портфель — усiм вiдомо! —
Є обличчям школяра!
Ось книжки.
Та що це з ними?!
Чом вони у плямах синiх,
Пошматованi, бруднi?
Страшно глянути на них!
Подивися на сторiнку:
Не сторiнка, а «картинка»,
Помальована така!
А обкладинка — ну, й горе! —
Нiби побувала вчора
В людожерових руках.
- Що можна сказати про господаря цього портфеля?
- Подумайте, чи все гаразд у вашому портфелi?
(робота в зошиті)
9. Вечеря.
— Що можно їсти на вечерю?
10. Сон.
— О котрій годині вам треба лягати в ліжечка?
— А чому людина повинна спати?
— А якщо не спати зовсім, то це може бути шкідливим для здоров’я?
— Як буде почувати себе людина, яка погано спала?
Вчитель. Потреба у сні в людей різна в різному віці. Дітям 6-8 років рекомендовано спати 10-11 годин, лягати спати треба о 21 годині. Але головне – самопочуття: якщо людина встає після сну бадьорою, не відчуває сонливості, це значить, що тривалість сну була достатньою. Людина спить третину свого життя, приблизно 25 років.
Ось ми з вами і закінчили мандрівку за режимом дня. Подивіться, що у нас вийшло.
Режим дня (робота з картками )
У дітей на парті лежать картки (підйом, зарядка, вмивання, сніданок, заняття в школі, обід відпочинок, самопідготовка, підвечірок, прогулянки і ігри на свіжому повітрі, вечеря, домашні ігри, сон).
7.00—пiдйом
7.05 — ранкова зарядка
7.15 — вмивання та воднi процедури
7.30 — снiданок
8.30 — 13.45 — заняття в школi
13.45 — обiд
14.00 — 15.30 — пiсляобiднiй вiдпочинок
15.30 — 17.00 — самопiдготовка.
17.00 — пiдвечiрок
17.30 — 19.00 — прогулянки, iгри на свiжому повiтрi
19.00 — вечеря
19.30 — 21.00 —домашнi iгри
2 1.00 — воднi процедури, сон.
ІІІ. Підсумок уроку
- Що нового довідався?
- Які правила взяв для себе?