Урок з Я досліджую світ. Тема: "Який буває відпочинок"

Про матеріал
Предме: Я досліджую світ Тема: "Який буває відпочинок" 1 клас, за програмою НУШ.
Перегляд файлу

Який буває відпочинок. Виготовлення настільної гри «Хрестики-нулики»

Мета: ознайомити учнів про те, який буває відпочинок; навчити розпізнавати активний і пасивний відпочинок; сприяти формуванню у дітей свідомого та відповідального ставлення до власного здоров'я як однієї з найважливіших життєвих цінностей; виготовити настільну гру «Хрестики-нулики».

Обладнання:  презентація, матеріали для виготовлення гри «Хрестики-нулики»

                                                        Хід уроку

І Організація класу

Пролунав уже дзвінок,

Починаємо урок.

Працюватимем старанно

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти просто молодці

ІІ Перевірка спостережень

  • Яка зараз пора року?
  • Який місяць?
  • Яке число?
  • Тепло чи холодно надворі?
  • Яку погоду ви спостерігали, коли йшли до школи?
  • Чи можемо ми побачити квіти? Які саме?
  • Які дерева скинули листя?
  • Які дерева не скинули листя?
  • Чи можемо ми зараз побачити комах?
  • Які птахи відлітають у теплі краї ? (Грач, Лелека, Солов‘ї, Ластівки, Стрижі, Зозуля, Лебедь -перелітний та частково зимуючий птах в Україні)
  • Які тварини зараз ведуть активний спосіб життя?
  • Яку роботу зараз можуть виконувати люди?

ІІІ Актуалізація опорних знань

  1. З яких частин складається тіло людини? Назвіть та покажіть
  2. Упізнай за виразом обличчя емоції. З’єднай відповідні малюнки та слова.
  3. Познач позитивні емоції (+), а негативні – (-).
  4. Скільки уроків фізкультури у вас на тиждень? Чи займаєтеся ви фізкультурою вдома? Які спортивні секції відвідуєте?
  5. Чи важливі фізичні вправи для зміцнення здоров’я? Чому?

ІV. Оголошення теми уроку

А для того щоб бути здоровими  ми повинні поєднувати нашу працю з відпочинком.

Сьогодні ми з вами дізнаємось, які види відпочинку існують, щоб люди могли розслабитись після роботи, школи

Отже, тема нашого уроку: Який буває відпочинок

  • Як ви відпочиваєте?

V.  Пояснення теми уроку

ХТО ВМІЄ ВІДПОЧИВАТИ?

Каже Петрик: «Поспішаю,

бо на мультик не встигаю,

на комп’ютері пограти,

на дивані полежати ».

Каже Дмитрик: «Поспішаю,

бо я з песиком гуляю.

Ми у будь-яку погоду

любим з песиком природу».

Хто на вашу думку, діти,

вміє гарно відпочити?

– А що таке відпочинок? ( проведення часу, метою якого є відновлення сил)

– Як відпочиває Петрик? ( Він лежить на дивані, дивиться телевізор). Це пасивний відпочинок.  

  • Як ви це розумієте?

– Як відпочиває Дмитрик? (Він гуляє з песиком). Це активний відпочинок.

  • Як ви це розумієте?

Як ви вважаєте, чи потрібен відпочинок?

 

Ви навчаєтесь в школі, и ви втомлюєтесь.  Щоб  не  втомлюватися, необхідно  чергувати  розумову  та  фізичну  працю. Людям, які  займаються  розумовою  працею, необхідний  активний  відпочинок.

Рухливі ігри, плавання, стрибки – це активний відпочинок. Тобто активний відпочинок енергійний, діяльний

Давайте подивимось на малюнок, як ви вважаєте, який це відпочинок? Активний

А чому активний?

А який вид спорту полюбляєте ви?

Відпочинок  може  бути  й  пасивним. Пасивний відпочинок неенергійний, бездіяльний. Читання підручника, гра в шахи – це пасивний відпочинок.

Давайте розглянемо ще приклади…

Хлопчик дивиться телевізор, це який відпочинок? Пасивний

А скільки часу треба дивитися телевізор?

А як ви вважаєте, чи потрібно читати книжки?

Сон корисний для людини. Дітям потрібно спати не менше ніж 10 годин уночі та 1 годину вдень. Сон також є пасивним відпочинком

Так чи відрізняється активний відпочинок від пасивного?

Бесіда «А як любите відпочивати ви?»

Фізхвилинка

.  Закріплення

Робота в зошиті

Стр 48. Впр 1 Дізнайся, де люблять відпочивати діти. Розпутай «доріжки».

Стр 48. Впр 2 Кому з людей цих професій доводиться працювати вночі. Познач.

Стр 48. Впр 3 Що обов’язково потрібно зробити перед сном? Обери та познач.

Стр 48. Впр 4 Познач буквою А малюнки, на яких зображено активний відпочинок, а буквою П пасивний

Виготовлення настільної гри «Хрестики – нулики»

Повторення правил гри

VІІ.  Підсумок

Гра «Закінчи речення»

На уроці мені сподобалось…

На уроці я дізнався….

На урокці для мене цікавим було…

Познач свій настрій в кінці уроку смайликом

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
4.5
Загальна:
4.5
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Chame Gabriella
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Василенко Катерина Сергіївна
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додав(-ла)
Grigorenko Irina
Пов’язані теми
Природознавство, Розробки уроків
НУШ
Додано
4 березня 2020
Переглядів
6658
Оцінка розробки
4.5 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку