Я пізнаю світ 1 клас
Тема. Чарівна формула уважності.
Мета:
-
формування предметних компетентностей: продовжувати працювати над розвитком довільної уваги учнів; формувати в учнів уміння зосереджуватись, концентрувати увагу протягом певного часу на одному завданні; розвивати пізнавальну активність шляхом виконання вправ в ігровій формі; розвивати навички читання, пам’ять, мислення; збагачувати словниковий запас учнів.
-
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати мовлення учнів, вміння висловлювати власну думку;
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
громадянської: розширювати загальний кругозір учнів; розвивати старанність, самостійність, інтерес до вивчення предмету.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: презентація, аудіо та відеозаписи, предметні малюнки, завдання для парної та групової роботи, матеріали для рефлексії та самооцінки.
Перебіг уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
-
Пропоную розпочати урок улюбленим віршем Розумниці. (Слайд 1)
Ось покликав нас дзвінок
на улюблений урок.
Всі ми любимо читати,
світ великий пізнавати!
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
-
Робота в парі. «Віднови прислів’я» (Слайд 2-3)
Нагадування правил роботи в парі.
Завдання: утворити прислів’я, правильно розташувавши пазли.
-
Читання – найкраще навчання!
-
Книга вчить, як на світі жить.
Перевірка: Прочитаймо разом на екрані. (Слайд 2)
-
Поясніть Незнайкові, чому ви, як і Розумниця, любите читати. Скористайтеся прислів’ями, які ви склали.
Самооцінка роботи пари: Просигналізуйте смайликами, як працювала ваша пара.
-
Формування груп. Розподіл доручень.
-
Повторення правил роботи в групі.
ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
-
Вправа «Дешифрування». Робота в групі. ( Слайд 4-5)
-
Яка ж риса допоможе досягти найкращих результатів при читанні?
-
Про це ви дізнаєтесь, коли розгадаєте ключове слово , що утвориться послідовно з перших букв слів – назв предметів, зображених на малюнках.
Учень ваза ананас гриб автобус ( УВАГА )
-
На сьогоднішньому уроці ми продовжимо знайомитися з чарівною формулою уважності, будемо розвивати нашу увагу, щоб бути успішними.
-
Адже, ми вже знайомі з правилом успішних учнів: «Успішно навчаються ті учні, які уважно слухають вчителя». (Слайд 6)
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
-
«Взаємодію усно». Робота над чарівною формулою уважності. (Диск 1.1)
-
Читання методом стеження «човниками» за диктором.
Чарівна скринько, відкрийся!
Моя мріє стати уважним, здійснися!
-
Читання вголос з вчителем!
-
Читання пошепки по секрету!
-
Читання емоційно!
-
Вправа «Фотоапарат детектива» (Зошит, Незнайко)
-
Упродовж 1 хвилини зосереджено розглядайте зображення Незнайка. Не відволікайтесь ні на мить! Запам’ятовуйте всі деталі його зовнішності.
-
Якого кольору капелюх? (синього)
-
Які штани? (червоні)
-
Яка кофтинка? (оранжева)
-
Який комірець? (білий)
-
Яке взуття? (фіолетове)
-
Що на шиї? (зелена краватка)
-
У якій позі знаходяться руки? ( розставлені в сторони)
-
Молодці! Ви - справжні детективи!
-
Вправа «Фотоапарат - кадр» (Диск 1.2.1)
-
Та щоб бути уважним, найперше треба цього захотіти, налаштуватись.
-
Тож сфотографуємо налаштування:
Я уважний/уважна, мені цікаво слухати!
Я дуже уважний/ уважна, мені дуже цікаво слухати!
-
«Коректурна вправа» (Таблиця)
Завдання: полічи всі цифри, що позначають число 5, закреслюючи їх, і всі знаки додавання, обводячи їх.
Результат лічби: 5 – 3; знак додавання - 4.
-
Вправа «Озвуч мультфільм» (Диск 1.3.1)
Завдання: Уважно переглянь фрагмент мультфільму й відтвори почуте з пам’яті. (2-3 учні)
Результат почутого: Не вийде він, захворів. Лежить без сил. Нічого в рот не бере. Все кашки просить!
-
Фізкультхвилинка Вправа «Чотири стихії» (Слайд 6)
За командою вчителя учні виконують певні рухи руками.
«Земля» - опускають руки вниз,
«вода» - витягують руки вперед,
«повітря» - піднімають руки вгору,
«вогонь» - роблять колові рухи руками.
Ця гра розвиває увагу, пов’язану з координацією слухового та рухового аналізаторів.
-
Робота в групі. Вправа «Знайди відмінності» (Слайд 7)
Завдання: відшукати 10 відмінностей на малюнках.
Перевірка: Доповідачі групи озвучують відмінності на малюнках послідовно кожна група по 1. Потрібно бути уважним, щоб не повторюватись.
Самооцінка роботи в групі: жестом - сигналом пальця.
-
Вправа «Виправ помилку Незнайка» (Диск 1.12)
-
Скажемо чарівні слова в рамочці, які допоможуть нам стати уважнішими для виконання наступного завдання.
Крекс – пекс- хекс! Я уважний/уважна!
Завдання: Уважно читайте текст разом з диктором , використовуючи метод стеження. Уголос виправляйте помилки. Підкреслюйте олівцем неправильно прочитані слова.
-
Прочитаймо ще раз текст «дощиком».
-
Поміркуйте, що допомогло учням Нікколо Паганіні стати справжніми майстрами? (Наполегливість та уважність)
-
Завдання Запам’ятайлика. (Диск 1.6)
-
Перегляньте презентацію та запам’ятайте 6 слів.
-
Подумайте, як зобразити їх піктограмами.
-
Відтворіть слова з пам’яті.
Ґанок – прибудова з майданчиком і східцями, а подекуди з покрівлею при вході в хату, будинок.
Ґудзик Держава Дощ
Дідусь Дятел
Перевірка: кілька учнів відтворюють слова в хаотичному порядку за допомогою піктограм.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
1. Вправа «Долонька» (Слайд 8)
-
Що було мені найбільш цікаво?
-
Що було важко?
-
Мені сподобалось сьогодні…
-
Що я ще хотів би дізнатись?
-
Мій настрій.
-
Формувальне оцінювання «Світлофор»
-
Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?
-
Виконання пісні «Шлях до успіху».