Тема. Водні об'єкти та явища
Мета:
формувати знання дітей про водні об’єкти та явища, ознайомити школярів з колообігом води в природі; розвивати уміння користуватися різноманітними джерелами інформації; розширити знання учнів про воду;
розвивати логічне мислення, мовлення; розвивати інформаційно-комп’ютерну компетентність, уміння працювати із онлайн застосунками та програмами;
виховувати бажання постійно поширювати свій обсяг знань, почуття любові та дбайливого ставлення до природи.
Обладнання та матеріали: ноутбук, презентація, смартфони
Хід уроку
І.ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ.
Доброго ранку, діти! Мене звати Наталія Петрівна. Я знаю, що ви трохи хвилюєтесь, скажу по секрету, я теж. Тому поводьте себе так, як завжди на уроках. Бажаю вам гарного настрою та хай урок пройде цікаво та легко!
Ви сьогодні вже проснулись?
Мамі зранку посміхнулись?
Клас наш радо вас вітає!
Настрій кожен гарний має?
Сьогодні урок – відкритий для всіх.
Багато гостей! То ж вітаємо їх!
Хвилинка спостережень.
Як годиться, для початку,
Все повторимо спочатку!
–Яка зараз пора року?
– Який місяць, число, день тижня?
– Що ви можете сказати про стан неба? Яким стало небо? Чи змінився його колір?
– Сьогодні тепло чи холодно?
– Чи є надворі опади? Які саме?
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. УВЕДЕННЯ В ТЕМУ УРОКУ.
Вправа «Криголами»
Помахайте рукою ті, хто любить відпочивати на березі річки?
Плесніть в долоні, хто з вас був на морі?
А тепер попрошу встати тих, хто любить прогулянки під парасолькою.
Тупніть ті, кого не лякає туман, і хто любить гуляти в такий день?
Посміхніться ті, хто з вас любить, коли падає сніг?
А тепер встануть ті, хто пив воду з криниці.
Підморгніть мені ті, хто любить мінеральну воду.
Хто любить чай – підніміть праву руку? Какао – ліву руку. Інші напої – обидві руки.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ.
Вправа «Передбачення»
(відповіді учнів)
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
- Вода – найпоширеніша речовина в природі. Вона – в річках, озерах, морях, океанах, ґрунті, повітрі, організмах рослин, тварин і людини. Вода на Землі знаходиться в безперервному русі, бере участь у безлічі процесів, що відбуваються в неживій і живій природі. Кругообіг води виконує величезну роботу: він перерозподіляє тепло і вологу між різними ділянками Землі, здійснює обмін мінеральних речовин, змінює рельєф земної поверхні. Це одне з природних явищ, яке пов’язує природні компоненти Землі в єдине ціле.
- Пригадайте, що називається об’єктом?
- Що таке явище?
- Спробуйте самостійно визначити, що із зображеного на малюнку є водними об’єктами,(1 група) а що - явищами? (2група)
Самоперевірка.
Водні об’єкти: озеро, водоспад, болото, океан, льодовик, хмара, підземні води.
Водні явища: просочування, танення, переміщення, конденсація, випаровування, опади.
Завдання. Проскануйте QR-код та перегляньте відеоролик.
Завдання. Поміркуйте та запишіть на дошці відповіді на питання.
1.Як називається процес перетворення води на водяну пару?(випаровування)
2.Як називається процес, коли йде сніг або дощ?(опади)
3. Як називається процес збору маленьких частинок води в хмару?(конденсація)
4. Що таке гідросфера?(сукупність вод планети)
5. Як називають процес випаровування води з листя рослин?(транспірація)
Завдання. Перейдіть за покликанням https://learningapps.org/15386124 або проскануйте QR-код та виконайте завдання, використавши інформацію з переглянутого відеоролика.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
-Як називається водна оболонка Землі? ГІДРОСФЕРА
-Що змушує воду переходити з одного стану в інший? КОЛООБІГ
Завдання. Підпишіть водні об’єкти та явища.
Інтерактивна вправа «Мозаїка»
Завдання. Скласти речення, де слова з великих літер є початком нового речення, а з речень – логічний зв`язний текст.
Самоперевірка.
Сонце нагріває поверхні річок, морів, океанів і вода випаровується. Легка пара піднімається високо вгору. Там вона охолоджується і перетворюється на маленькі краплини води. Утворивши хмару, краплинки збільшуються і випадають, як дощ. Дощова вода просочується в ґрунт і попадає в моря, океани.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.
Гра «Павутинка»
– Уявіть, що ви рослини, тварини, люди якихось професій. Чи потрібна вам вода? Для чого? Наприклад, я – квітка. Вода мені потрібна, бо я хочу пити.
(учні по черзі висловлюють свої думки)
У вас у програмі є функція “коментувати”. Натисніть будь ласка коментувати, знайдіть “мітку”, та позначте на слайді ваші враження від уроку.
Дякую за урок!