Презентація знайомить учнів із шляхом хліба від лану до столу. Показує тяжку працю хлібороба і велику кількість людей задіяних в процесі отримання паляниці.
* Мета:Формувати у дітей вміння визначати основні духовні цінності нашого народу, виховувати любов до рідного краю та шану до хліба.
Номер слайду 3
*
Номер слайду 4
* Чи знаєш ти, чим хліб запах коли жнивують у степах…
Номер слайду 5
* У давнину орали землю сохою, зерно висівали вручну, жали хліб серпом або косили косою, молотили ціпом, мололи борошно ручними жорнами.
Номер слайду 6
*
Номер слайду 7
* Люди ставились до хліба, як до святого, й шанували кожну крихту. Колись хліб різали суворою товстою ниткою, щоб не кришився. Якщо залишилися на столі крихти, іх ретельно збирали та з'їдали . Змести крихту додолу вважалося злочином.
Номер слайду 8
* Святим словом “ хлібороб ” називають тих, хто пізнав ціну хліба, тих , хто зустрічає в полі весну, засіваючи землю зерном, щоби щедро родила наша нива, щоб багатшими ставали наші люди, щоб розквітала наша країна.
Номер слайду 9
*
Номер слайду 10
*
Номер слайду 11
*
Номер слайду 12
* Хліб – совість наша, хай буде в кожній хаті на столі, прикритий вишитим рушником та освяченою молитвою нашою. І ніколи не кажіть, що хліб черствий, недобрий. Хліб не буває таким. Бувають невмілі руки, які невдало випечуть його.
Номер слайду 13
Тож вклонімося всій цій святині, щоб одвічно був у кожній хаті, щоб не черствів. Бо в народі кажуть: “ Коли хліб черствіє, то черствіють наші душі, черствіємо ми ”. *
Номер слайду 14
* Колоски вклоняються землі, Колоски вклоняються людині….
Номер слайду 15
Святковий коровай… Ви тільки подивіться на нього! Красень! Коли печуть коровай – відчувають радість, велике свято. Рушником пітпере - заний, уквітчаний калиною. А рушник і калина – це символ України. *
Номер слайду 16
* Казка
Номер слайду 17
* Загадки Ріжуть мене ножакою, Б’ють мене ломакою, За те мене отак гублять, Бо всі мене дуже люблять Виріс в полі дім, зерна повно в нім, стіни позолочені, ще не обмолочені (Хліб) (Колос)