Урок з ЯДС "Органи чуття" вивчення нового матеріалу.

Про матеріал
Конспект уроку з ЯДС для ознайомлення дітей з органами чуття людини. Запропоновані різні види роботи на різних єтапах уроку.
Перегляд файлу

 Конспект уроку для 1 класу з теми «Органи чуття»

Підготувала вчитель початкових класів КГ 126. Сторожук Ю.В.

Тема «Органи чуття.

Очікувані результати: учні поповнюють словниковий запас; закріплюють знання про органи чуття; розвивають навички самодисципліни; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в парах групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

учити гігієні органів чуття; учити самодисципліні; вдосконалювати навички аналізу ситуації; розвивати діалогічне мовлення, пам'ять, увагу;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; контролювати й оцінювати свої результати; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, будувати діалог, співпрацювати в парі та в групі, виконувати розумові операції й практичні дії;

загальнокультурної: розвивати культуру міжособистих відносин, толерантну поведінку;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (будувати монологічне мовлення, говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: оволодіти навичками гігієни, самодисципліни; проектувати стратегії свого життя з урахуванням власних інтересів; розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, в групі; виховувати чемність, повагу до старших та однолітків;

інформаційної: розвивати уміння формувати власну точку зору й доводити власну позицію; вчити орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією; розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника та медіа;

здоров’язберігаючої: формувати навички гігієни; розвивати дбайливе ставлення до свого здоров’я: розпорядок дня.

Обладнання та наочність: мультимедійна презентація, кубики LEGO.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Ми прийшли усі до школи.

Всі швиденько стали в коло.

Скажем друзям ми: - Привіт!

Ми досліджуємо світ.

Привітались, посміхнулись.

Молодці!

                                                                       

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Орієнтовні дослідницькі/проблемні запитання

Чи необхідні  людині органи чуття?

Для чого потрібні органи чуття?

Чи може людина пізнати навколишній світ без деяких органів чуття?

Діти сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами здійснимо подорож пізнання навколишнього світу через наше тіло. 

Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні  на уроці ми дізнаємося  про органи чуття. Скільки їх у нас .Для чого людині органи чуття.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Робота з предметами.

На парті розкладені предмети (троянда надрукована, апельсин, цукор, м΄яка іграшка)

Візьміть до рук перший предмет розгляньте його. Що ви бачите ? (троянду) Якого вона кольору?(червоного)

Що допомогло вам дати відповіді на запитання? Який орган? (Очі)

Якщо ми вийдемо на вулицю чи зможемо роздивитися дрібні об΄єкти ? В цьому нам  допоможе лупа або збільшуване скло- прилад для розглядання дрібних об΄єктів. Якщо предмети знаходяться на великій відстані від нас то роздивитися предмети нам допоможе біноколь. Подивіться на долоні. Чи бачите ви якість предмети на них? Це тому що ці предмети є дуже дрібні. Іщоб їх побачити використовують прилад –мікроскоп.

 Візьміть до рук другий предмет (цукор рафінований) скуштуйте його. Який самви відчули? (солодкий )

Який орган допоміг відчути смак? (Язик)

Які ще смаки ви відчували коли вживали інші продукти?

Прислухайтесь довкола ( дзвенить дзвіночок, стук механічного годанника). Які звуки ви чуєте? Який орган домоміг отримати цю інформацію.? (Вуха)

За допомогою слуху ми сприймаємо і розпізнємо звуки навколо нас. Ми чуємо звуки природи,музики. Слухаємо казки ,які нам читають.За допомогою слуху ми можемо спілкуватися між собою.

Візьміть до рук третій  предмет. (апельсин,яблуко).Понюхайте, що ви відчули?  Який орган допоміг відчути запах? (Ніс)

Візьміть до рук четвертий предмет (м΄яка іграшка )  дослідіть, яка це іграшка на дотик? (м΄яка) Який орган допоміг відчути на дотик ? (шкіра)

Робота з підручником (ст.30)

C:\Users\123\Documents\Bandicam\а.jpg

 

Фізкультхвилинка

Вам не хочеться сидіти?
Треба трішки відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
І сусіду посміхнись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть. 
Плигніть, любі, кілька раз.
До роботи братись час. 

Робота в групах.

«Хто більше?»

Назвіть якомога більше предметів за вказаними ознаками.

1гр. Що на смак солодке?

2гр. Що на дотик колюче?

3гр. Що на слух гучне?

4гр. Що на погляд яскраве?

5гр. Що на запах приємне?

Гра «Так чи ні?»

Плескайте в долоні, якщо «так», тупайте ногами, якщо «ні»

Орган слуху – це шкіра.

Орган нюху – це ніс.

Вуха – орган смаку.

Очі – орган зору.

Бінокль допомагає нюху.

Для збереження смаку - їж гаряче.

Шкіру слід тримати в чистоті.

Чистити вуха слід чимось гострим.

Для слуху корисна гучна музика.

Очі розрізняють кольори.

ІV. Закріплення вивченого

Попрацюйте над створенням плакату.

Розгляньте малюнок на дошці.

Викладіть на своєму аркуші, що може відчути людина в цьому саду завдяки кожному органу чуття.(із запропонованих заготовок)

1) Що можна побачити?

2) Що можна почути?

3) Які запахи можна відчути?

4) Що можна відчути шкірою?

5) Чим можна посмакувати?

Отже ми дізналися що людина сприймає світ органами чуття.

Як ви гадаєте чи необхідно їх берегти?...

Робота в зошиті.

Створення правил для збереження здоров΄я органів чуття.

V. Усвідомлення набутих знань

Підведемо підсумок.

Що ви пам’ятаєте про органи чуття?

Чому важливо берегти їх?

Висновок

Людина пізнає світ за допомогою органів чуття.

У людини 5 органів чуття.

Шкіра – орган дотику.

Очі – орган зору.

Вуха – орган слуху.

Ніс – орган нюху.

Язик – орган смаку.

Інтерактивна вправа.

З'єднай предмет з відповідним органом чуття.

Перетягни картинки у відповідне поле.

VІ. Рефлексія

  • Розфарбуй яблуко відповідним кольором.

 

docx
Додав(-ла)
Сторожук Юлiя
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 січня
Переглядів
500
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку