Урок за математики для 3 класу

Про матеріал
Урок з математики для 3 класу з теми: "Переставний закон додавання. Порівняння виразу і числа. Перетворення іменованих чисел. Складена задача на 2 дії
Перегляд файлу

Тема: переставний закон додавання. Порівняння виразу і числа. Перетворення іменованих чисел. Складена задача на 2 дії

Мета:  узагальнити й систематизувати знання учнів про переставний закон додавання, уміння порівнювати вирази і числа; розв’язувати складені задачі на 2 дії; виховувати інтерес до математики.

Обладнання: інтерактивні картки

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Добрий день, малече щира,

Хай живеться вам у мирі.

Хай луна дитячий сміх!

Почнемо урок для всіх!

  1. Мотивація навчальної діяльності

Розв’язання віршованих цікавих задач


  1. На лугу серед трави,

          Заховалось 3 кози.

          А в траві ще 7 було.

          Скільки кіз пасе Дмитро?

(3+7=10)

  1. Сестра старша за брата на 7 років. На скільки років за нього вона буде старша  через 3 роки?

    (на ті ж сім років)

  1. Василько з’їв 4 сливи,

А п’ять – Настуся.

Скільки слив з’їла їхня бабуся?

  (жодної)

  1. Сім дочок у Гната –

І в кожної – по брату.

Поможи порахувати,

Скільки дітей у Гната?

        (7+1=8)


  1. Актуалізація опорних знань
  1. Робота в групах за картками
  2. Урок 90. Досліджуємо задачі на збільшення або зменшення числа на кілька  одиниць, сформульовані в непрямій формі - Розділ 4. Додаємо і віднімаємо  числа з переходом через розряд у межах 100 (продовження)
  3. Урок 15. Задачі на збільшення або зменшення числа на кілька одиниць,  сформульовані в непрямій формі - Розділ I. Узагальнення і систематизація  навчального матеріалу за 2 клас. Рівняння      3. Судоку для детей — распечатать детские судоку с картинками и цифрами

2. Робота у зошиті

Запис числа, класної роботи у зошит. Каліграфічна хвилинка.

Повторення назв компонентів при додаванні і відніманні.

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ: Математика  Pin by Снежанка Ангелова on Math | Math subtraction, Education, Math

  •          Суму чисел 18 і 24 зменшити на 17. Отриманий результат прописати, як каліграфічну хвилинку.

(18+24)-17=42-17=25

3. Фізкультхвилинка

  1. Вивчення нового матеріалу
  1. Робота за підручником (с.16)
  •          Розгляньте малюнки.
  •          Опишіть ситуацію.
  •          Що зображено на першому малюнку? На другому?
  •          Що спільного? Відмінного?
  •          Який математичний закон застосовано на цих малюнках?
  •          Як він звучить? Давайте пригадаємо його.
  1. Усне обчислення №64, 65
  •          Давайте пригадаємо знаки порівняння.

Творча наробка. Математика. Знаки в малюнках.

  •          Порівняй, не обчислюючи вирази.
  1. Письмове виконання №66
  •          Давайте пригадаємо, які математичні дії ми знаємо.
  •          Які дії виконуємо першими?
  •          Які виключення можуть бути?
  •          Назвіть порядок дій у виразах.
  •          Обчисліть самостійно. (перевірка обчислення, вчитель називає учня, той називає відповідь, інші перевіряють записи у зошиті)
  •          У якому виразі порядок виконання дій не має значення? Доведіть! Який математичний закон можна до нього застосувати?
  1. Фізкультхвилинка
  2. Продовження роботи за підручником.
  1. Робота з №67
  •          Пригадайте, як знайти невідомий доданок?
  •          Розв’язання номеру, одна людина працює біля дошки
  1. Робота з №68
  •          Пригадайте, які ви знаєте одиниці вимірювання довжини?
  •          Яка з цих одиниць найбільша? Найменша?
  •          Що можна вимірювати в сантиметрах, дециметрах, метрах?
  •          Запиши істинні рівності.
  1. Робота над задачею №71(один учень працює біля дошки).
  •          Прочитайте задачу.
  •          Про що йде мова у ній?
  •          Знайдіть умову задачі. Питання задачі.
  •          Що відомо?
  •          Про що запитується у задачі?
  •          Чи можемо одразу дати відповідь на питання задачі? Чому?
  •          Як називаються така задача? (складена)
  •          У скільки дій розв’язується задача?
  •          Що дізнаємось у першій дії? Яку дію треба виконати?
  •          Тепер ми зможемо відповісти на питання задачі?
  •          Що нам для цього треба зробити?
  •          Запишіть розв’язання задачі у зошити.
  1. Креслення відрізків №69
  •          Що зображено на малюнку? (відрізок)
  •          Доведіть, що це відрізок!
  •          Якою одиницею довжини доцільно скористатися для виміру цього відрізка?
  •          Виміряйте його за допомогою лінійки.
  •          Пригадайте, яку дію виконуємо, якщо говориться менше на? Більше на?
  •          Знайдіть довжину відрізка CD, ОК.
  •          Накресліть знайдені відрізки
  •          Який з відрізків найдовший? Коротший?
  •          Яку геометричну фігуру можна утворити з допомогою трьох відрізків? (трикутник)
  •          Скільки кутів у трикутника? Сторін? Вершин?
  •          Назвіть, які кути ви знаєте?
  1. Узагальнення і систематизація знань
  1. Робота за індивідуальними картками

 

Тренажер з математики 2 клас. Додавання і віднімання в межах 100 з  переходом через розряд, автор

Картки з математики. Дидактичний матеріал до уроків | Rozumaka.comКартки з математики. Дидактичний матеріал до уроків | Rozumaka.com

 

  1. Підсумок уроку. Рефлексія.
  •          Продовжіть речення.
  •          Сьогодні я дізнався (пригадав) ….
  •          Було цікаво ….
  •          Було важко ….
  •          Я зрозумів, що ….
  •          Тепер я можу ….
  1. Домашнє завдання

Підручник с.19 № 72 – розв’язати приклади, застосовуючи переставний закон; №73 – розв’язати задачу.

docx
Додав(-ла)
Наумчик Наташа
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
13 жовтня
Переглядів
54
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку