Урок за темою Природні явища

Про матеріал
Матеріал містить розгорнутий план-конспект уроку за темою з додатковими лексичними та граматичними вправами для опрацювання матеріала
Перегляд файлу

Урок № 5

Тема:

Тема уроку:

Тип уроку:

Практична мета:

 

 

 

Освітня мета:   

 

 

Розвиваюча

мета:

 

 

 

 

 

Виховна мета:    

 

 

 

Обладнання: 

 

 

Компетентності:    

 

 

 

 

Очікуваний результат:

 

Природа

Природні явища

урок спрямований на формування і розвиток знань.

сприяти навчанню вміння називати і описувати природні явища; сприяти  активізуванню вживання граматичного часу Past Simple в усному і писемному мовленні;  навчити давати відповіді на запитання за змістом прочитаного тексту,

 

прияти розширенню словникового запасу з теми;  сприяти розширенню знань учнів про природні явища; сприяти повторенню форм неправильних дієслів.

 

сприяти розвитку  мовної  здогадки та мовленнєвої реакції учнів; сприяти розвитку  навичок аудіювання; сприяти розвитку  навичок письма, сприяти  розвитку мовної і слухової пам’яті, сприяти розвитку критичного мислення; сприяти розвитку здібності учнів до комунікації;  сприяти розвитку навичок читання з повним розумінням;  сприяти навчанню запитувати і відповідати за змістом прочитаного тексту.

сприяти зацікавленості учнів у вивченні англійської мови; сприяти поважному ставленню до всіх учасників мовного процесу; виховувати в учнів любов до  природи, повагу до оточуючого середовища.

підручник, ноутбук, мультимедійна дошка, запис звуків природи і природних явищ, малюнки із зображенням природних явищ, картки для  гри та оцінювання, картка самооцінювання знань.

 

спілкування іноземними мовами,  уміння вчитися упродовж життя, соціальна та громадянська, екологічна грамотність і здорове життя,  інформаційно-цифрова.

 

на кінець уроку учні зможуть описувати природні явища та передавати зміст прочитаного тексту в  Past Simple.

 

 

 

 

Хід уроку:

Зміст і мета етапу.

Методи і прийоми.

  1. Організаційний

етап

Мета: мобілізувати учнів, активізувати їх увагу, створити робочу атмосферу на уроці

Hello, children! How are you? I’m glad to see you.

Use some nature sounds.

  • Sit down those who don’t like such weather (the sound of rain);
  •  Sit down those who like when the weather is like that (the singing of birds);
  • Sit down who is afraid of this sound (the sound of thunder);
  • Sit down who has ever seen the rainbow.

 Thank you. Let me start the lesson.

  1. Актуалізація

опорних знань (перевірка домашнього завдання)

Мета: актуалізувати опорні знання з граматичного часу Past Simple,

перевірити правильність, повноту та розуміння виконання домашнього завдання

 

First, let’s check your homework.

 Ex. 4, p. 112 Write questions and short answers to the sentences below.

 

 

  1. Підготовка учнів

до активного, свідомого

засвоєння знань

Мета: організувати та цілеспрямувати пізнавальну діяльність учнів; підготувати їх до засвоєння нового матеріалу (формулювання мети та завдань уроку, постановка навчальної проблеми, мотивація навчальної діяльності)

Listen to the sounds again and guess the topic of the lesson. Today at the lesson you will learn about natural phenomena. Here are some of them:

  • Rainbow
  • Thunder
  • Lightning

The teacher spells the words for students to repeat and writes down the transcriptions of the words.

  1. Мотивація навчальної діяльності

Мета: демонстрація практичної важливості вивчення нового матеріалу, мотивація учнів до його засвоєння; сприяти розвитку  мовної  здогадки та мовленнєвої реакції учнів;  сприяти розвитку  навичок аудіювання.

Listen and match the sentences to the pictures.

  1. It appears before the rain. It can be very loud and frightening but it’s not dangerous. ( thunder)
  2. You can watch it after the rain when the sun begins to shine (rainbow)
  3. It’s a very dangerous natural phenomenon. It can even kill a person or an animal. It appears before and during the rain. (lightning)
  1. Засвоєння нових знань і способів дій

Мета: забезпечення сприйняття, осмислення й первинного запам'ятовування знань та способів дій, заохочення учнів до самоорганізації процесу навчання; сприяти розширенню словникового запасу з теми;   сприяти розширенню знань учнів про природні явища; сприяти розвитку навичок читання з повним розумінням;  сприяти навчанню запитувати і відповідати за змістом прочитаного тексту;  сприяти  активізуванню вживання граматичного часу Past Simple в усному і писемному мовленні; сприяти повторенню форм неправильних дієслів.

Ex. 1 p. 113 Listen and complete the texts with the words from the boxes

Ex. 2 p. 114

Ex. 3 p. 114

While reading pay attention to the irregular verbs.

.

  1. Закріплення нових знань і способів дій

Мета: забезпечення засвоєння нових знань та способів дій на рівні застосування в зміненій ситуації, самостійне виконання учнями завдань, що вимагають застосування знань у знайомій та зміненій ситуації;  сприяти розвитку  навичок письма.

 

Split the students into two groups and play the quiz.

The team which gives the correct answer is given a like. The winner is the team with more likes.

Round 1 Complete the sentence. Write down your answers.

  1. It was a beautiful … day.
  2. Tom was…
  1. There were no…in the blue sky.
  2. The weather was…
  1. Tom was the unhappiest boy because…
  2. It was summer and the …was hot.

Round 2 Find in the text the Past Simple of the verbs. Write them.

  1. Come, be, sit down, paint.
  2. Look, put, do, have.

Round 3 Answer the questions.

  1. What season was it?
  2. What was the weather like?
  1. Why was Tom the unhappiest boy?
  2. How big was the fence?
  1. Підсумки уроку. Рефлексія

Мета: встановлення відповідності між поставленими завданнями уроку та його результатами, самооцінка діяльності

The lesson is almost over, but we have time to estimate the lesson and remember what you’ve learnt today.

Did you like the lesson today? Why? Why not? What did you like best of all? What was easy to do? What was difficult for you? Which part of the lesson you would like to repeat?

  1. Повідомлення домашнього завдання

Мета: забезпечення розуміння мети, змісту й способів виконання домашнього завдання (конкретний, стислий інструктаж по виконанню домашнього завдання; диференціація домашнього завдання)

Ex. 6 p. 115 

The lesson is over, see you!

 

 

docx
До підручника
Англійська мова (5-й рік навчання) 5 клас (Несвіт А.М.)
Додано
19 лютого 2022
Переглядів
446
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку