Урок за твором Чарльза Діккенса "Різдвяна пісня в прозі" Подорож Скруджа Різдвяної ночі у часі та просторі як можливість осягнути своє життя

Про матеріал
Конспект уроку за оповіданням Чарльза Діккенса "Різдвяна пісня в прозі" "Подорож Скруджа Різдвяної ночі у часі та просторі як можливість осягнути своє життя". Використані методи: робота з текстом, "Гронування", робота в групах, складання схеми
Перегляд файлу

Тема уроку: Подорож Скруджа Різдвяної ночі у часі та просторі як можливість   

                      осягнути своє життя

Мета уроку: простежити шлях Скруджа Різдвяної ночі, спостерігати за змінами    у поведінці та характері персонажа Скруджа;

виробляти вміння аналізувати зміст художнього твору, розвивати творчу уяву, абстрактне мислення;

сприяти формуванню гуманістичних ідеалів – доброти, милосердя, людяності

 

Обладнання: мультимедійна дошка, дзвіночок, зірочки, звукозапис пісні «Щедрик», презентація «Англія»

 

Тип уроку  : урок-подорож

  

ХІД УРОКУ

1 Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

  Перш, ніж оголосити тему уроку, я хочу прочитати такий вислів: «Ці радісні дні - дні милосердя, доброти, всепрощення. Це єдині в усьому календарі дні, коли люди, наче з мовчазної згоди, вільно розкривають одне одному серця»

Бесіда:

-Про які дні йде мова?

- Коли відзначають Різдво в Англії та в Україні?

Слово вчителя

 -У ці дні людина чекає на диво, бо душа потребує цього. Для одних дивом буде річ, про яку давно мріяв, для інших – зустріч з рідними, друзями. А є й такі, для яких дивом буде зустріч з цікавою книгою, що здатна перенести нас у невідомі краї, подарувати зустріч з улюбленими героями. Саме така зустріч чекає   нас на уроці. Нашим завдання буде дослідження змісту оповідання «Різдвяна пісня в прозі» Чарльза Діккенса. Ми вирушимо в уявну подорож сторінками твору, разом з героєм помандруєм у часі і просторі, зможемо осягнути його життя, зробити певні висновки

2. Оголошення теми уроку, запис у зошити

3.Актуалізація опорних знань

Учні показують спільний проект- колаж на тему Різдва (випереджальне завдання)

-Які символи Різдва ми бачимо на колажі?

4. Психологічне налаштування

- Різдвяної ночі, коли на небі мерехтять яскраві зірочки, збуваються всі бажання. Я хочу, щоб у кінці уроку кожний запалив зірку. А спочатку ви їх отримаєте, але не просто так, а за усмішку(діти на зірочках записують свої очікування).

5.Робота над темою уроку

 Отже, у подорож. Перенесемося в Англію…Вечір напередодні Різдва(презентація «Англія», звучить «Щедрик» англійською).

Рольова гра. Встає актор Скрудж

  • Ну що ви все про святки та про святки! Багато вам користі від цих святок? Дурниці це все!

Учитель:

  • Шановний пане! Даруйте, але хто ви такий? Діти, ви знаєте цього пана? Чому він такий сердитий?
  • Сторінка перша нашої подорожі (слайд «Знайомство з Скруджем). Ви прочитали оповідання. Пригадайте все, що знаєте про нього.

Учні працюють у зошитах, потім записуємо на дошці. Метод «Гронування»

Скрудж

Скнара

Жорстокий

Жадібний

Самотній

Байдужий

Дзвенить дзвіночок

-Для чого у твір введений образ Марлі?

-Продовжуємо подорож, але для цього нам потрібна план-карта.

Учні отримують завдання

1 група – скласти план-карту подорожі з Духом Минулого Різдва

2 група – скласти план-карту подорожі з Духом Теперішнього Різдва

3 група – скласти план-карту подорожі з Духом Майбутнього Різдва Учитель

-Сторінка друга нашої подорожі (слайд «Зустріч з Духом Минулого Різдва»). Знайдіть у тексті і зачитайте опис Духа Минулих Свят

- Куди повів Скруджа Дух? (робота з план-картою)

           Учитель

-Сторінка третя нашої подорожі (слайд «Зустріч з Духом Теперішнього Різдва)

Робота з  план-картою, складеним 2 групою

Учитель

  • Перегорнемо четверту сторінку нашої подорожі «Візит Духа Майбутнього Різдва». Знайдіть у тексті і зачитайте опис  Духа Майбутнього Різдва
  • Що побачив і почув Скрудж під час подорожі (робота з планом-картою, складеною 3 групою)

Учитель

-І ось, нарешті, остання сторінка нашої подорожі «Переродження героя»

-Чи спокутував Скрудж минуле теперішнім і майбутнім?

6. Підсумок уроку

Колективна робота. Складання схеми

Скнара                                                                        Добрий

Жорстокий                                                               Милосердний

Жадібний                          Різдвяна подорож         Щедрий

Самотній                                                                  Чуйний

Байдужий

 

Учитель

- Дійсно,  щасливий кінець. І хоча таких перетворень в житті, на жаль, не буває, письменникові хотілось, щоб усі пошерхлі серця, заскорузлі душі вмить , за велінням різдвяних чарів, перетворились на добрі і чуйні. Як твір вплинув на вас, я дізнаюсь на наступному уроці.

7. Д.З. Написати твір-мініатюру «Чого навчив мене Скрудж?»

8. Психологічний підсумок

Запаліть свої зірочки на нашому різдвяному колажі( учні наклеюють свої зірочки під музику)

 

docx
Додано
21 грудня 2022
Переглядів
461
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку