Урок Задачі на пропорційний поділ

Про матеріал
повторюються поняття та властивості відношення , пропорції, що сприяють засвоєнню поняття поділу величини на пропорційні частини; розвязуваються задачі на пропорційний поділ; формувати вміння аналізувати, пояснюються, дають відповіді на питання, висловлюється власна думка, створюється ситуацію успіху для кожного учня;
Перегляд файлу

Тема.      Задачі на пропорційний поділ 

Мета:            повторити поняття та властивості відношення , пропорції;

                      сприяти засвоєнню поняття поділу величини на пропорційні                   

                      частини; розвязувати задачі на пропорційний поділ;

                      формувати вміння аналізувати, пояснювати, давати відповіді на  

                      питання, висловлювати власну думку, намагатися створити

                      ситуацію успіху для кожного учня;

                      виховувати уважність, колективність, індивідуальність,

                      ініціативність, творче ставлення до виконання завдань,

                      самооцінюваність.

 

 Тип уроку: застосування знань та вмінь. 

Обладнання: картки - завдання, картки-розв’язки  – вид професії, картки самооцінювання,  презентація виконана в Power Point  

 

Девіз.   «Мудрий не той, хто знає багато, а той, чиї знання корисні»

                                                                                                                Есхіл

Хід уроку. 

І. Організаційний момент. 

ІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку. 

Слайд 1, 2 

ІІІ. Мотивація навчання.

     Тема «Відношення. Пропорції»  посідає важливе місце  у вивченні не тільки математики. Ці поняття та їх властивості часто застосовуються у хімії, фізиці.

     Наш урок має незвичну форму, сходинками успіху  ми піднмемося на вершину знань, умінь і навичок вивченого матеріалу. Кожну сходинку символічно подано у вигляді різних етапів уроку і як результат – гарантований успіх.

Слайд 4

                     

    Успіх – це постйне здійснення цілей,які ми поставили перед собою і які виключно важливі для нас. Тож не зволікаймо і розв'язуємо проблеми, що лежать на шляху до успіху. А девізом нашого уроку пропоную взяти слова Есхіла «Мудрий не той, хто знає багато, а той, чиї знання корисні».

 Тож усім бажаю УСПІХУ.

ІІІ. Актуалізація опорних знань 

Перша сходинка «Діагностична»

Проведемо перевірку готовності до грандіозного підйому – усної роботи.

Слайд 5

                  1) Спростити вираз:

1) 4х + 8х; 2) 14х - 6х; 3) 9х + х;

4) 5х + 6х + 8х; 5) 40х + 5х - 15х; 6) 7х + 6х + 4х +8х.

2) Число 100 поділили на

1) дві частини, що відносяться як 1 : 9; 3 : 7;

2) три частини, що пропорційні числам 2; 10 і 13. 

     Друга сходинка «Теоретична»

Учні ставлять запитання один одному і дають відповіді на них, використовуючи теоретичний матеріал теми. 

Слайд 6

Третя сходинка «Відповідальна».

Слайди  7-11

Індивідуальні завдання за варіантами для учнв з подальшою взаємоперевіркою

Знайти відношення і визначити, якому з наведених чисел воно відповідає

    І варіант                                                              ІІ варіант

: 3 : 4                13                                             : 5                      4

    8 : 16                   49                                            13 : 39                   34

    1,3 : 0,4                                                             1,6 : 0,4                 

     1 :                      60                                          1 :                    200

     3м : 5см                                                           8км : 40м            

Вибрати «+», якщо ви згодні із твердженням, або «-», якщо не згодні

  • ІІІ варіант

      відношення 27 до 9 дорівнює 3.

     Пропорція – рівність двох відношень.

      12% десятковим дробом дорівнює 1,2.

     залежність відстані і часу  руху є обернено пропорцйною величиною.

  • ІV варіант

        відношення 3 до 6 дорівнює 2.

       Добуток двох чисел  називають відношенням цих чисел.

      0,7 відповідає 70%.

       залежність швидкості і часу  руху є обернено пропорційною величиною.

 

Четверта сходинка «Релаксаційна»

Щоб продовжити шлях, доречно б було провести хвилинку релаксації.

     Підведіться на ноги, піднесіть руки вгору, спробуйте доторкнутися до тепла до тепла, що дає нам Сонце. Відчуваєте, як до вас прибуває сила, що стимулює до праці, дає можливість розкрити свій талант, здібності. Ви усвідомлюєте, що завдяки вашій допомозі перешкоди будуть подолані й успіх неодмінно прийде.

ІV. Вдосконалення вмінь

П'ята сходинка «Проблемна»

Слайд 13

  • Маса мишеняти 50 г, а маса слона  - 5 т. складемо відношення : =10. Мишеня важче від слона у 10разів!

Знайди помилку

Шоста сходинка  «Дослідницька»

Професії + математика.

За визначенням у словнику: «Професія - вид трудової діяльності людини, яка передбачає оволодіння комплексом спеціальних теоретичних знань і практичних навичок у результаті спеціальної підготовки. Професійна діяльність зазвичай є джерелом прибутків.» 

1. Робота в міні - групах

Кожній групі картки - завдання. 

І група.   (Слайди15,22)

Гончарі

Для виготовлення фарфору беруть 25 частин білої глини, 2 частини піску й 1 частину гіпсу. Скільки кожного із цих матеріалів потрібно взяти для приготування 280 кг суміші, з якої роблять фарфор?

ІІ група   (Слайди 16,23)

Кухарі

 Гоголь – моголь – суміш розтертих яєчних жовтків, цукру та какао – пудри, які взяті у відношенні 5 : 2 : 1. Визначте масу кожного компонента у 264 г суміші.

ІІІ група  (Слайди  17,24)

Металурги

 Сплав складається з 5 частин міді та 8 частин цинку. Скільки потрібно взяти кілограмів міді та цинку, щоб одержати 520 кг сплаву?

Сьома сходинка «Практична»      (Слайд 18)

Робота в парах.

Учні отримують завдання:

встановити відношення двох частин мотузки й скласти задачу. 

Роздається практичний матеріал для роботи з використанням лінйки.

 

V.  Підсумок уроку. 

Восьма сходинка    «Підсумкова»

 

Оцініть себе.

 

Прізвище, ім'я

учня

  І сход.

ІІ

сход.

ІІІ

сход.

V

сход.

VI

сход.

VII

сход.

Всього

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Слайд   (19, 20)

Ми досягли вершини  успіху, навчились розв’язувати задачі на пропорційний поділ, створили позитивні умови роботи на уроці.

Успіх – це результат певних умінь і навичок.

Запорука успіху – постійна зайнятість. Ми виконали умови подолання сходинок успіху та стали на сходинку вище у своїх досягненнях. Тож бажаю вам успіху в подальших випробуваннях прекрасного світу математики.

. 
VІ. Домашнє завдання.  (Слайд 21)

 

Повторити    п. 15 (1) 
Виконати   № 646
                     № 658

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Література

  1. Математика , 6 клас: підручник для загальноосвітніх навчальних закладів/ Г.П. Бевз, В.Г. Бевз. – К. : Генеза, 2006, - 304с.
  2. Мерзляк А.Г., ПолонськийВ.Б., Якір М.С. Математика: підручник для 6 класу – Х.: Гімназія, 2006
  3. Мерзляк А.Г., ПолонськийВ.Б., Якір М.С. Математика. 6 клас: книга для вчителя. Х.: - Гімназія, 2006
  4. Журнал   Математика в школах України  № 34-36 грудень 2010р. с.65-67
docx
Додано
24 січня 2020
Переглядів
628
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку