Дата:
Тема: Загальна характеристика Саркодових
Мета: ознайомити учнів з класом Саркодові, процесами їх життєдіяльності, формувати науковий світогляд; розвивати вміння порівнювати та аналізувати найпростіших; виховувати цікавість до вивчення зоології.
Хід уроку
І. Організація початку уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок
1.Фронтальне опитування
-Чому найпростіших називають одноклітинними тваринами?
-Де живуть найпростіші?
-Хто відкрив найпростіших?
Істоти, що поєднують властивості рослин і тварин |
Типові одноклітинні тварини |
Одноклітинні паразити |
|
|
|
1.Евглена зелена 2.Амеба 3. Плазмодії 4.Лямблія 5.Інфузорія 6.Хламідомонада
3. Охарактеризуйте будову евглени зеленої
4.Яке і коли живлення евглени?
5. На які групи діляться джгутикові та яка їх різниця?
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
План
1.Середовище існування – вода
Будова клітини – оболонка, цитоплазма, ядро, скоротлива вакуоля, травна вакуоля, несправжні ніжки
Способи пересування – несправжні ніжки
Живлення – гетеротрофне, хижак
Дихання – кисень надходить крізь поверхню
Виділення – скоротлива вакуоля
Розмноження – поділ клітини
Здатність до подразливості – таксиси
Інцистування – циста.
2.Робота з підручником с. 34 (Самостійне читання з подальшим обговоренням)
Ряд Амеби
Ряд Форамініфери
Ряд Променяки
V. Закріплення вивченого матеріалу
1.Назви особливості будови амеби як представника класу Саркодові.
2.Що таке травна вакуоля і яке її призначення?
3.Як розмножується амеба?
4.Чи може в амеби утворюватися циста?
5.Чим амеба відрізняється від форамініфер і променяків?
VІ. Підсумок уроку. Д/з
Параграф 10, А – зобразити ряди саркодових, Б – завд. С.35 (1).