Урок захисту проектів із застосуванням технології «Перевернутий клас»

Про матеріал
Проходить у формі конференції, де учні доповідачі подають новий матеріал в супроводі комп’ютерної презентації та наочного обладнання виконуючи певні ролі. Серед доповідачів присутні учні, які представляють: • Фізика-оптика • Лікаря-окуліста • Біолога • Криміналіста • Фотографа • Астронома У ролі ведучого виступає вчитель, у ролі слухачів - решта учнів класу, які занотовують новий матеріал, ставлять запитання доповідачам, або відповідають на поставлені доповідачами запитання.
Перегляд файлу

Фізика

 Урок захисту проектів із застосуванням технології «Перевернутий клас»

Тема : Око та оптичні прилади

Мета уроку: повторити будову і властивості ока, порівняти роботу ока як оптичної системи з фотоапаратом; пояснити дефекти зору, можливу профілактику і корекцію цих дефектів, розглянути особливості роботи інших оптичних систем та їх застосування.

Задачі уроку:

Освітні: узагальнити знання про будову ока людини, функції його окремих систем; проаналізувати роль оптичної системи ока; встановити причини виникнення порушення зору і правила їх профілактики та корекції.

Розвиваючі: формувати вміння аналізувати інформацію, порівнювати і систематизувати матеріал.

Універсальні навчальні дії (пізнавальні, регулятивні, комунікативні):

• Формувати вміння отримувати інформацію з прослуханого матеріалу (П)

• Видобувати нові знання: знаходити відповіді на питання, використовуючи підручник, свій життєвий досвід і інформацію, отриману на уроці (П)

• Формувати вміння слухати і розуміти інших (К)

• Формувати вміння відповідати на поставлені запитання, оформляти свої думки в усній формі (К)

• Формувати вміння брати участь у колективному обговоренні проблем(К)

• Формувати вміння висловлювати своє припущення на основі роботи з навчальним матеріалом (Р)

• Формувати вміння здійснювати пізнавальну і особистісну рефлексію (Р)

Виховні: формувати здоров'язберігаючих світогляд; розвивати дослідницьку та комунікативну культуру.

Універсальні навчальні дії:

• Розвивати мовно-комунікативна компетентність, емоційно-етична компетентність, психологічна компетентність, інформаційно-цифрову компетентність, здоров’язбережувальну компетентність, оцінювально-аналітична компетентність, проектувальну компетентність, інноваційну компетентність, пізнавальний інтерес, переконаність в можливості пізнання природи, самостійність в набутті нових знань і практичних умінь, рефлексивну компетентність.

• Формувати позитивне ставлення до навчального матеріалу,  здатність до навчання впродовж життя.

Обладнання та наочність: відеопроектор, презентації до уроку, робочий зошит.

Прилади та матеріали: збиральні і розсіювальні лінзи, тригранні призми, екран, свічки.

Тип уроку: комбінований

Форма проведення: урок -конференція

 Використані джерела: « Фізика 9 клас» Автори: В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий, Ф. Я. Божинова.

«Біологія 8 клас» Автор : Задорожний К.М.

Науково-методичний журнал «Фізика в школах України» №8 (228) квітень 2013 р.

План уроку

  1. Організаційний момент (3 хв)
  2.  Актуалізація і мотивація знань (4 хв).
  3. Пояснення нового матеріалу (15 хв).
  4.  Первинне закріплення знань (розуміння і вміння) (8 хв).
  5.  Закріплення : завдання на застосування знань (8 хв).
  6. Домашнє завдання. Підведення підсумків. Рефлексія (7).

Хід уроку

1. Організаційний момент. Перевірка готовності класу до уроку. Облік відвідування. Оголошення теми і форми проведення уроку.

2.  Актуалізація і мотивація знань.

Відбувається у формі евристичної бесіди повторюємо будову ока.

3.  Пояснення нового матеріалу.

Проходить у формі конференції, де учні доповідачі подають новий матеріал в супроводі комп’ютерної презентації та наочного обладнання  виконуючи певні ролі. Серед доповідачів присутні учні, які представляють:

  • Фізика-оптика
  • Лікаря-окуліста
  • Біолога
  • Криміналіста
  • Фотографа
  • Астронома

У ролі ведучого виступає вчитель, у ролі слухачів -  решта учнів класу, які занотовують новий матеріал, ставлять запитання доповідачам, або відповідають на поставлені доповідачами запитання.

4. Первинне закріплення знань

Бесіда за запитаннями від доповідачів, учні-доповідачі оцінюють правильність надання учнями-слухачами відповідей на поставлені питання.

5. Закріплення : завдання на застосування знань

За допомогою мобільних телефонів і підручника « Фізика 9 клас» Автори: В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий, Ф. Я. Божинова., учні класу розділившись на пари самостіно проводять віртуальний експеримент за допомогою AR технологію доповненої віртуальної  реальності  BOOKVAR. Аналізують та роблять висновки.

6. Домашнє завдання.

Сформулюйте правила гігієни зору. Дайте їм обгрунтування.

7.Підведення підсумків. Рефлексія метод «Прес…»

Вчитель фізики.  Ви переконалися в зв'язку науки біології з фізикою та астрономією. Закони природи єдині і можуть бути застосовні до технічних засобів і до живого організму. Сьогодні на уроці ми застосували закони фізичної оптики до біологічної системи – ока та таких оптичних приладів як мікросткоп, телескоп, фотоапарат та окуляри.

 

Додаток 1

Гімнастика для очей, профілактика вад зору від «лікаря-окуліста»

Для поліпшення циркуляції крові і внутрішньоочної рідини.

 1. Сидячи, заплющити очі на 3-5 сек., Потім відкрити на 3-5 сек. Повторити 6-8 разів.

2.  Швидко моргайте 10-15 сек. Повторити 3-4 рази.

3. Вказівним пальцем зафіксуйте шкіру надбрівних дуг. Повільно закрийте очі. Пальці, утримуючи шкіру, чинять опір м'язам. 6 раз.

 4. Закрити очі, масажувати повіки, виконуючи вказівним пальцем кругові рухи 3-4 рази.

 5. Трьома пальцями кожної руки несильно натискайте на верхню повіку обох очей 1-3 секунди. 3-4 рази.

 Тренування зовнішніх окорухових м'язів.

 1. Сидячи, повільно переводите погляд зі стелі на підлогу і назад, не змінюючи положення голови. 8-12 разів.

 2. Повільно переводите погляд направо, наліво і назад. Також переводите погляд з іншої діагоналі. 8-10 разів.

 3. Те саме - направо, наліво, вниз і назад з іншої діагоналі. 8-10 разів.

 4. Кругові руху очними яблуками в одному і іншому напрямку. 8-10 разів.

Дякую за урок! Бережіть очі.

docx
Пов’язані теми
Фізика, 9 клас, Інтегровані уроки
Інкл
Додано
8 січня 2025
Переглядів
337
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку