Тема. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел
Мета: закріпити додавання і віднімання двоцифрових чисел; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати почуття дружби, інтерес до уроків математики.
Обладнання: картки, "Математичний футбол".
Хід уроку
І. Організація учнів до роботи
Учитель
Любі діти! У наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Учні
Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас,
І запрошуєм ласкаво
На урок у 2 клас.
Учитель
Сьогодні ми будемо...
Учні
Діяти - активно!
Думати - оперативно!
Сперечатись - доказово!
Для всіх - обов'язково!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Сьогодні на уроці нас чекає цікава подорож у Всесвіт. А наука математика нам допоможе здійснити цю подорож.
Який вид транспорту нам допоможе побувати там, де ще не ступала людська нога? А дізнаєтесь ви, якщо обчислите вирази, а відповіді поставите так, щоб вони зростали. Працювати будете в парах. Розпочинайте роботу.
17+22=...(А) 22-11=...(Р)
45-32=...(К) 19+2=...(А)
10+19=...(Е) 66-34=...(Т)
Молодці, справились із завданням. Космонавти, на ракету! Час у Всесвіт відлітати.
ІІІ. Подорож до планети "Усний рахунок"
В ліс наш Зайчик пострибав,
В кошик яблук назбирав.
5десятків є, й ще 5.
Скільки яблук?
Як сказать? (55)
Дістав горобчик сиру 40 грамів,
З них 7 віддав синочок мамі,
А сам доїв, що залишилось.
То скільки ж в шлунку помістилось? (33)
На болотному концерті
Жабки виступали,
38 - танцювало,
60 - співало.
На скільки менше танцюристів,
Ніж співучих вокалістів? (22)
- Що спільного у цих відповідях?
ІV. Подорож до планети "Пошук" Математичний футбол
15 |
35-20
|
11+13 46-28 |
|
|
24 |
|
|
|
|
||||
35 |
18 |
|||||
|
98-52 55 - 20 25+52
34+53 |
31+53
84-42 |
|
|||
84 |
46 |
|||||
|
|
|||||
96 |
77 |
|||||
|
|
|||||
42 |
|
87 |
||||
|
|
|
46+50 |
|
||
V. Подорож до планети "Розумників"
- Увага! Увага! Сідаємо на планету "Розумників".
Ось завдання для космонавтів.
Уважно задачу цю розглянь,
Потім її розв'яжи,
з простої складену зроби.
Розв'язування задачі № 3...
VІ. Подорож до планети "Відпочинок"
Екіпажі вже стомились,
Адже добре потрудились.
Раз, два, три, чотири, п'ять!
Час прийшов відпочивать.
Тож піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі.
В різні боки повернулись
І до сонечка всміхнулись.
Потягнулись, покрутились,
Раз присіли, два присіли.
Десять, дев'ять, вісім, сім -
До роботи час усім!
VІІ. Подорож до планети "Прикладів"
- Потрібно перевірити виконані приклади, якщо допущені помилки, знайти їх і обчислити ці приклади правильно. Це завдання кожний космонавт виконує самостійно.
VІІІ. Подорож до планети "Геометрична"
- Розгляньте уважно малюнок. Які цифри використав художник, щоб зобразити обличчя чоловіка? Запишіть ці цифри каліграфічно собі у зошити. Які ще цифри знаєте для позначення чисел? (1, 2, 3, 4, 6, 8, 9) (0, 5, 7).
ІХ. Подорож до планети "Земля" Підсумок уроку
- Політали, політали,
На планетах побували.
Хоч цікаво було там,
Та пора додому нам.
- Але, щоб нам повернутися, потрібно розв'язати приклади в групах. Потрібно розв'язати їх не тільки швидко, але й правильно.
25+13=...(38) 43+11=...(54)
94-74=...(20) 87-51=...(36)
45+37=...(82) 54+19=...(73)
53-24=...(29) 46-18=...(28)
- Молодці! Справились із завданням всі добре. Тож матеріал, який ми вивчали протягом кількох уроків, ви засвоїли добре.
Х. Домашнє завдання
Розв'язати завдання №