Тема: Закріплення складу чисел 6–10.
Мета: закріпити знання складу чисел 6-10, формувати вміння виконувати додавання і віднімання чисел в межах 10; розвивати довільну увагу, зорову пам'ять, логічне мислення; виховувати повагу до оточуючих; формувати математичну компетентність
Обладнання: м’яч, картки з завданнями, картки самооцінювання
Хід уроку
І. Організація класу
1. Привітання
Пролунав дзвінок веселий.
Всі готові? Все готово?
Ми не відпочиваємо.
Ми працювати починаємо
2. Вправа «Очікування» з м’яче
- Діти, що ви очікуєте від нашого уроку. (Вчитель кидає м’яч, у кого він опиняється, той називає своє очікування)
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань
У дітей на партах картки з числами від 1 до 10. Вчитель називає завдання, учні піднімають картку відповідь
У дітей на партах лежить одна з геометричних фігур: коло, квадрат, трикутник.
4 |
|
|
2 |
5 |
|
1 |
|
9 |
|
|
7 |
6 |
|
2 |
|
1 |
|
|
4 |
3 |
|
5 |
|
У дітей на партах червоні та зелені картки. Вчитель читає твердження, якщо воно вірне, то учні піднімають зелену картку, якщо ні – червону.
6 7 8 7 6
IV. Фізкультхвилинка
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Математичний диктант
- 8 складається з 6 та ще…?
- 6 складається з 3 та ще …?
- 9 складається з 5 та ще…?
- 10 складається з 5 та ще…?
- 7 складається з 1 та ще…?
Перевірка
2, 3, 4, 5, 6.
2. Щоденні 3 «Математика письмово»
Запишіть у зошит тільки ті приклади, де відповідь 10
5+5= 5+3= 7+3=
4+3= 2+6= 2+3=
6+4= 9+1= 5+4=
3. Творча робо в групах
Діти знову об’єднуються в три групи: коло, квадрат, трикутник
Вставити пропущене число, скласти слово та скласти 3 речення на це слово
1 група «Коло» 2 група «Квадрат» 3 група «Трикутник»
2+ = 6 8+ =9 2+ =9
8- =5 6- =1 10- =4
+ 7=9 +2=10 +1=10
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
д |
с |
і |
л |
і |
о |
с |
м |
м |
р |
VI. Рефлексія
VII. Підсумок