Тема. Закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Розв’язування задач на кратне порівняння чисел.
Мета. навчити учнів розв’язувати задачі на кратне порівняння чисел; удосконалювати вміння розв’язування задач; закріпити вивчені таблиці множення і ділення; розвивати логічне мислення, увагу, інтерес до навчання.
Обладнання. комп’ютер, мультимедійна дошка, відеоролик, презентація.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
– Відкрийте зошити та запишіть сьогоднішнє число, класна робота.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Усний рахунок. (с. 120 № 730)
2. Математичний диктант. (с.120 № 731)
-
Запишіть в зошиті математичний диктант. Зверніть увагу на дошку, на ній написані приклади, які ви будете вирішувати. Записуйте лише відповіді через кому.
24 : 3 : 4 =
24 : 4 : 3 =
6 ∙ 2 : 3 =
27 : 3 : 3 =
ІІІ. Робота над матеріалом уроку.
-
Робота з підручником (с. 120 № 732)
-
1) На скільки сантиметрів зелена смужка довша, ніж синя?
-
12 – 4 = 8 (см)
-
Відповідь: на 8 см довша.
-
2) У скільки разів зелена смужка довша, ніж синя?
-
12 : 4 = 3 (р.)
-
Відповідь: у 3 рази довша.
-
3) У скільки разів червоний відрізок коротший, ніж синій?
-
8 : 2 = 4 (р.)
-
Відповідь: у 4 рази коротший. 733.
-
Щоб дізнатися, у скільки разів одне число більше або менше за інше, треба поділити більше число на менше.
-
Номер 733.
-
У скільки разів 8 більше, ніж 2?
-
У скільки разів 2 менше, ніж 8?
Якщо перше число більше за друге в кілька разів, то друге число менше від першого в стільки само разів
Фізкультхвилинка.
-
Номер 734.
-
Прослухайте задачу.
-
Прочитайте задачу.
-
Про що йдеться мова в задачі? ( В задачі йдеться мова про яблука)
-
Скільки яблук у кошику? ( У кошику було 15 яблук)
-
Скільки яблук було на тарілці? ( На тарілці було 3 яблука )
-
Яке головне питання задачі? (У скільки разів більше яблук у кошику, ніж на тарілці?)
К. – 15 ябл.
Т. – 3 ябл.
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання задачі? (Так)
-
Якою дією? (Ділення) Що будемо ділити? (15 : 3 = 5 (р.))
-
Запишіть відповідь.
-
Номер 735.
-
Прослухайте задачу.
-
Прочитайте задачу.
-
Про що йдеться мова в задачі? ( В задачі йдеться мова про птиць)
-
Скільки було качок? ( Качок було 12 штук)
-
Скільки було гусей? ( Гусей було 3 штуки)
-
Яке головне питання задачі? (У скільки разів гусей менше, ніж качок?)
К. – 12 шт.
Г. – 3 шт.
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання задачі? (Так)
-
Якою дією? (Ділення) Що будемо ділити? (12 : 3 = 4 (р.))
-
Запишіть відповідь.
ІV. Заключна частина.
-
Рефлексія.
-
Мені було легко…
-
Мені було важко…
-
Домашнє завдання