Урок. "Закріплення вивчених табличних випадків додавання і віднімання. Істинні та хибні висловлювання."

Про матеріал
Закріпити уміння учнів розв'язувати вирази; вдосконалювати навички усної лічби, порівнювати числа, доповнювати рівності; вправляти в каліграфічному написанні цифр; розвивати мислення, увагу, математичне мовлення, каліграфічні навички; виховувати почуття доброти, взаємодопомоги, пізнавальний інтерес до вивчення математики.
Перегляд файлу

Тема: Закріплення вивчених табличних випадків  додавання і віднімання. Побудова відрізків заданої довжини. Істинні та хибні висловлювання
Мета: закріпити уміння учнів розв'язувати  вирази; вдосконалювати навички усної лічби, порівнювати числа, доповнювати рівності; вправляти в каліграфічному написанні цифр; розвивати мислення, увагу, математичне мовлення, каліграфічні навички; виховувати почуття доброти, взаємодопомоги, пізнавальний інтерес до вивчення математики.
Обладнання: мультимедійний проектор, екран для демонстрації та презентації, презентація до уроку, сигнальні картки, таблиці з математики, музичний супровід до фізкультхвилинок.

Тип уроку: Урок закріплення вивченого матеріалу.
Форма уроку. Урок-казка.
Стислий план уроку.
І. Організація класу до уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1.Очікування від уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань і навичок
1.Віршовані задачі
2. Гра "Яке число загубилося"
3.Робота з числовим рядом. Гра "Встав пропущені числа"
4. Гра "Назви сусідів числа"
5.Порівняння чисел. Гра "Встав потрібний знак"
6. Каліграфічна хвилинка
7. Фізкультхвилинка
ІV. Розвиток математичних знань
1. Дидактична гра "Зліпи сніговика"
Робота з підручником. Записати рівності.
2. Вправа-гра "Чарівні ланцюжки"
3. Фізкультхвилинка
4. Інтерактивна гра «Світлофор»
5. Гра "Завдання від кабанчика"
6. Робота в парах з геометричним матеріалом
V. Підсумок уроку.
1. Гра "Мікрофон"


Хід уроку
І. Організація класу
- Привітаємося із гостями. Сідаємо рівненько і слухаємо уважненько.
Холодно зараз,
В лісах і лугах.
Холодно зайчикам,
Лискам, птахам.
Затишно, тепло
В класі у нас.
Друзі мої,
Я вітаю всіх вас.
-Діти, ви любите казки? От і сьогодні до нас завітала казка, до того ж,
незвичайна, а вона математична. А що ви очікуєте дізнатися на сьогоднішньому уроці?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Девізом нашого уроку будуть слова:
Міркуємо - швидко,
Відповідаємо - правильно,
Рахуємо - точно,
Пишемо - гарно!
( Девіз на дошці)


ІІІ. Актуалізація опорних знань та навичок.
-А в яку казку ми з вами помандруємо, ви дізнаєтесь, розв’язавши віршовані задачі. За кожну розв'язану задачу ви отримаєте букву, а з букв ви складете назву казки.

1.Розв’язування віршованих задач.

1. Якось бігло через ліс вісім кіз,

П’ять були з них білі-білі,

Ну,а інші – сірі-сірі,

Скільки бігло через ліс сірих кіз? (8-5=3)


2. Три веселі киці

Грались на травиці.

Рижик теж до них прибіг,

Скільки кошенят усіх? (3+1=4)


3.Було у Марини

Сім ягід малини,

Шість ягід зїла,

А скільки лишила? (7-6=1)


4. Є в зайчихи п’ять малят

Неслухняних зайченят.

                   На обід, їх мати зве

Три прийшли. А скільки йде?(5-3=2)


5. Були у нашому дворі

Два горобці, три снігурі.

Хто може скласти лік птахам –

Всім горобцям і снігурам? (2+3=5)


6. . Каже мати – квочка:
– В мене два синочка
І чотири дочки.
Скільки ж діток в квочки? ( 2+4=6)

 

7. У садок до годівниці

    Прилетіли три синиці.

    Потім ще чотири птиці.

    Скільки птиць на годівниці?( 3+4=7)


8. У живім куточку в школі

Є сім рибок у воді.

Ще одну додасть Микола.
Скільки буде риб тоді?(7+1=8)


9. Кошенят двох хлопчик взяв,

Молока їм в мисці дав.

Сім в кошику сидять –

Їсти хочуть та нявчать.

Годувати треба всіх –

                   Скільки разом буде всіх?. ( 2+7=9 )


- Діти, то в яку казку ми потрапимо? ( "Рукавичка")

2. Гра "Яке число загубилося"

- У одному селі трапилася пригода. Баба послала діда до лісу по дрова. А він пішов, та дорогою загубив...Що? ( рукавичку).

- Допоможемо дідусеві? Давайте вирушимо в казку, ось ми в лісі. Цей ліс незвичайний. Тут трапляються дива. Давайте знайдемо в лісі між ялинками загублені числа.

3.Робота з числовим рядом. Гра "Встав пропущені числа"

- Мандруємо далі. Стежинкою бігла мишка і рахувала, але вона пропустила числа, вставимо їх. (2 , 3, 4, 5, 6, 7, 9 - пропущені 1, 8, 10)
- Побачила мишка рукавичку, а щоб вона потрапила до неї, нам потрібно порахувати від 1 до 10; від 10 до 1.

  • Як називаються ці числа?
  •  Назвіть парні та непарні числа.
    - З вашою допомогою мишка гріється у рукавичці.
     
  • 4. Гра "Назви сусідів числа"

    - По стежинці стрибала жабка і теж захотіла у рукавичку, бо надворі холодно. А мишка каже, що впустить її, якщо вона назве сусідів чисел. Допоможемо?

    ( На дошці викладаю числа 5, 8, 6, 9,7, а діти називають сусідів)
    - А ще мишка хоче, щоб ми з жабкою порівняли числа.
    - От гріються вони вдвох.

 

 

6. Каліграфічна хвилинка.

- В лісі жило зайченя, яке було дуже розумне і любило писати. Воно запитує у нас який в нас зараз місяць, а який день тижня, а яке число? А ви теж любите писати? Напишемо каліграфічно рядок цифри 3.


Зошит свій я відкриваю,
Навскови його кладу.
Ручку правильно тримаю,
сяду рівно не зігнусь,
до роботи вже берусь.

7. Фізкультхвилинка

ІV. Розвиток математичних знань

1. Дидактична гра "Зліпи сніговика"

- Зайчик по стежині біг і побачив рукавичку. Почав просити погрітися, а друзі його пустять лише тоді, коли він зліпить сніговика. Допоможемо зайчику.

Робота з підручником. Записати  рівності.( завдання 1)
( Виконати завдання 3 у підручнику, одна дитина біля дошки, а решта пишуть в зошитах )


- Бігла тією стежиною лисичка і теж захотіла у рукавичку. А звірі попросили її скласти приклади за малюнками. Допоможемо лисичці?

2.Гра «Чарівні ланцюжки» ( У підручнику завдання 2)

- Йшов тією стежкою голодний вовчик. Холодно йому, теж просить в рукавичку. А друзі його пустять тільки тоді, коли він їх завдання виконає.
А вовк нічого не знає, то хоче подивитись, як вмієте робити це ви.

3.Гра«Світлофор»
(Виконати завдання 4 в підручнику, визначити істинні та хибні висловлювання)


- От вони вже в п'ятьох у рукавичці.


4. Фізкультхвилинка.


- Звірі вирішили трішки відпочити і ми з ними також відпочинемо.
( Фізхвилинка "Жабенятка")

5. Гра "Завдання від кабанчика"
- Лісом пробігав кабанчик. Бачить рукавичка, проситься також погрітися. А звірі його пустять тільки тоді, як ви побудуєте відрізок (завдання 3). Допоможемо?
- Впустили звірі кабана, от їх уже шестеро, тісно, зате тепло.
 

5. Робота з геометричним матеріалом.

—Діти, а хто це ще поспішає до рукавички?
Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Літом любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну —
Прокидається від сну. Хто ж це, діти?
(Ведмідь)
- Він також прийшов до рукавички і теж просить впустити його погрітися, а звірята його пустять тоді, коли він назве геометричні фігури.

-Ось і Ведмідь теж вже гріється в рукавичці. Тепло звірятам у рукавичці. А дідусь тим часом послав свого песика шукати рукавичку. Песик побіг
стежкою між ялинками. Бачить рукавичка рухається. Почав песик звірят лічити
і побачив, що їх аж семеро, а він один. Як загавкає!
Вискочили всі звірі та й розбіглися в різні сторони. Взяв він рукавичку і відніс її дідусеві.

V. Підсумок уроку.

Гра "Мікрофон"
- Чи сподобалася вам казка?
- Що ми сьогодні на уроці робили?
- Що вам найбільше сподобалося?
- Що було найважчим?
- Чи сповнилися ваші очікування?
- Ви на уроці були молодці - писали гарно , працювали швидко. лічили точно і правильно!

Ось і казочці кінець.
А хто звірятам допомагав,
Дідусеві рукавичку відшукав -
Той сьогодні молодець.


 

 

docx
Додав(-ла)
Галушко Олена
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 вересня 2020
Переглядів
580
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку