Урок "Закріплення знань і вмінь, пов’язаних зі словами — назвами ознак предметів.."

Про матеріал
Урок стане у нагоді вчителям та допоможе учням узагальнити та систематизувати знання учнів про прикметник.
Перегляд файлу

Українська мова

Тема. Закріплення знань і вмінь, пов’язаних зі словами — назвами ознак предметів.

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про прикметник;

розвивати увагу, спостережливість, уміння вживати прикметники у власному мовленні й на письмі;

формувати комунікативну компетентність, компетентність спілкування рідною мовою;

спонукати бажання насолоджуватися природою;

виховувати взаємоповагу.

Обладнання: мультимедійна презентація, текст для вибіркового списування, індивідуальні картки,  малюнки ( ведмідь, заєць, лисиця, вовк), сніжинки.

Тип уроку: урок закріплення знань.

Освітні галузі:  мовно-літературна, природнича, соціальна і здоров’язбережувальна.

                                               

Хід уроку

І. Організаційний момент (слайд № 1)

Встаньте, діти, всі рівненько,

Усміхніться всі гарненько.

Поверніться до гостей,

Привітайтесь «Добрий день».

Щоб урок пройшов цікаво,

Всі берімося до справи.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Відгадування загадки (слайд № 2)

- Відгадайте, діти,  хто до нас  завітав на урок?

Холодна, біла,

Ліс оголила.

Скувала річку,

Струмок спинила.

- Молодці, це – Зима.

2. Гра «Компліменти» (слайд № 3)

Давайте закидаємо нашу гостю компліментами.

Зима яка? ( холодна, чарівна, прекрасна, весела, морозяна, чудова, сонячна, захоплююча, святкова…..)

3.Мозковий штурм (слайд № 4)

  • На яке запитання відповідають слова – компліменти?
  • Що вони означають?
  • До якої частини мови належать?

 

  • На які ще запитання відповідають слова – назви ознак?

Похожее изображениеОтже, в українській мові є слова — назви ознак предметів. Вони відповідають на питання який? яка? яке? які?. Це прикметники.

За гарні компліменти дарує Зима сніжинку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

Ми так сподобалися Зимі, що вона запрошує нас разом з нею закріпити вивчене про слова- назви ознак та допомогти перевірити чи всі готові до приходу зими.

  • Згодні Зимі допомагати та закріплювати вивчене про прикметники?

ІV. Основна частина.

1.Каліграфічна хвилинка (слайд № 5)

А чи зможемо ми допомогти Зимі? Для початку нам потрібно написати каліграфічно склади.

тел   дя   гур  сні 

  • Які слова можна скласти з цих складів? (Дятел,  снігур)
  • Як їх назвати одним словом?
  • Які це птахи? (зимуючі)
  • Як птахам живеться взимку?
  • Як зробити їх життя кращим?

Письмо речення:

Дятел та снігур – зимуючі птахи.

Похожее изображениеМолодці, виконали гарно це завдання, каліграфічно писали слова.  Зима нас нагороджує  сніжинкою і запрошує до зимового лісу.

 2. Гра «Хто це?» (слайд № 6 – 7)

Відгадайте, хто це за кущами ховається.

Клишоногий, вайлуватий, великий ……….(ведмідь)

Полохливий, довговухий, куцохвостий……(заєць)

Хитра, хвостата, руда ………………….(лисиця)

Злий, голодний, сірий …………………….(вовк)

( На дошку вивішую малюнки, діти самостійно записують назви тварин)

  • Як одним словом назвати ці слова? (звірі)
  • Які слова допомагали відгадати слова?
  • Але здається, Зимі не все подобається, чому? (Ведмідь спить взимку)

 3. Складання речення про ведмедя. (слайд № 8)

Щоб  ведмідь ліг відпочивати, нам потрібно скласти речення за питаннями та малюнком.

Який? хто? що робить?коли?

Похожее изображениеБурий ведмідь спить взимку.

  • Молодці! Уважні були, розумні і за це ми отримуємо сніжинку.

Руханка (слайд № 9)

У володарки Зими

Трішечки замерзли ми.

Грудень каже: «Пострибай!»

Січень просить: «Присідай!»

Встали — сіли, встали — сіли,

Розігріли наше тіло.

Лютий місяць нагадав:

Час нам братися до справ.

4. Перебудова тексту (слайд № 10)

В поле вийшла Зима. Але там немає порядку.

Прочитайте текст.

Стояв похмурий  літній день. Дув теплий вітер. По небу пливла важка дощова хмара.

Змінити текст так, щоб він став зимовим.

5.Вибіркове списування.

Дівчатка списують перше речення, хлопчики – друге.

Похожее изображениеВзаємоперевірка.

За гарну роботу – нагорода.

6. Гра «Один - багато» (слайд № 11)

Переходимо в садок.

  • Діти, а що вберігає взимку рослини від вимерзання?
  • Якою ковдрою треба вкрити багаторічні рослини, щоб вони не замерзли? (сніговою)

Щоб в садку випало багато снігу, треба змінити словосполучення за зразком.

       Один                     Багато

Молоде дерево – молоді дерева

малиновий кущ – малинові кущі

біла сніжинка – білі сніжинки

Вміємо змінювати словосполучення, щоб вони означали багато предметів.

Похожее изображениеЗасипала Зима всі рослини снігом, не страшний їм тепер тріскучий мороз.

А за те, що ми гарно виконали завдання дарує нам Зима сніжинку.

Фізкультхвилинка (слайд № 12)

7. Вибірковий слуховий диктант (індивідуальна робота на картках)

Гарно відпочили, а тепер знову до роботи.

Послухайте текст і випишіть з нього слова назви – ознак.  

Надворі холодна зима. Землю  вкрив  білий сніг. А яке гарне деревце горобини ! Червоногруді снігурі обсипали його і ласують ягідками .

  • Молодці, записали слова. Перевіримо цю роботу з лего.

8. Побудуй вежу. (слайд № 13 – 14)

Зелена цеглинка відповідає за слова – назви ознак, що відповідають на питання який?, червона – яка?, голуба – яке?, жовта – які?

Перше слово, яке ви записали відповідає на питання ……. і т. д.

  • Покажіть вашу вежу.

Похожее изображениеДуже уважні були. Правильно виписали прикметники, ще й вежу побудували. Приймайте ще одну сніжинку.

9. Гра «Склади шкільне меню» (слайд № 15)

Багато в Зими роботи. Але хоче вона і до шкільної їдальні завітати. А тут…..

Суп із овочів – овочевий суп,

каша із гречки- гречана каша,

Похожее изображениекотлети із  м’яса- м’ясні котлети.

 - Отримуйте ше одну сніжинку.

V. Підсумок уроку.

  1. Метод «Мікрофон».

Повертаємося до класу.

  • Давайте нагадаємо Зимі, що сьогодні на уроці робили?
  • Які враження від уроку?
  • Що, на вашу думку, вдалося найкраще?

А, якими ви були сьогодні на уроці? (слайд № 16)

 

  • Ви всі молодці – впоралися з усіма завданнями, працювали дружно і старанно.

Збіг урок наш, як коротка мить.

Дуже швидко час біжить.

Та попереду в нас багато кроків,

багато веселих, цікавих уроків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 січня 2021
Переглядів
528
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку