2 клас
Тема: Закріплення знань про головні та другорядні члени речення.
Мета: закріпити поняття про головні і другорядні члени речення; розвивати вміння знаходити основу речення. Виховувати увагу до мовленого слова.
Обладнання: таблиця каліграфічного написання букв, зразок зорового диктанту.
Хід уроку
І. Організація класу.
Посміхнись, покрутись, сідай за парту і учись.
2. Каліграфічна хвилинка
Гра «Яке слово заблукало»: шуба, шовк, шапка.
човник, чобіт, черевик.
калина, качка, клен
Запис у зошиті;
ш, б, шо, ша, бо, ба, шоколад
Калина-кущ, символ України.
-Чому калина є символом України?
-Чому калина кущ?
3. Актуалізація опорних знань.
А) Скласти і записати речення зі слів: поїдають, всі, охоче, птахи, насіння, конопляне.
Поставити питання до кожного члена речення.
Б) Доповнити речення
Катруся малює (що?)
До школи йдуть (хто?)
Білочка запасає на зиму (що?)
Визначити головні члени.
В)Встановити зв'язок слів у реченні:
Вітерець грався зеленими листочками.
Завдання для класу:
Ось під кущем причаївся зморений зайчисько ганялася за ним хитра лисиця
Взаємоперевірка.
4. Словникова робота.
Словниковий диктант: Весна, лимон, рілля, береза, пір’я, льон, сіль, юшка, щітка, яма, Йосип, Уляна.
Пояснити правопис слів.
Правопис слова «лимон» , перевірити за словником. Усно скласти з будь-яким словом диктанту речення.
-Про що говориться в кожному реченні?
5. Зоровий диктант.
Речення К-ть Час
1.У кімнаті свіже повітря. 20 6
2.Тарас читає цікаву книжку. 21 6
3.Діти купалися у ставку. 21 6
4.Гілки сосни вкриті інеєм. 21 6
5.На городі виросли помідори. 22 6
6.У Петрика є цікава іграшка. 22 6
Кожне речення записати з нового рядка. Написаний диктант одразу перевіряється. На дошці вивішується плакат із даним набором речень.
Кожне речення читаю 6 разів з прискоренням. Під час читання вистукую ритм олівцем .(Читати всі шість речень поспіль не рекомендується, бо швидкість у такому разі зростає повільно й на виконання вправи витрачається багато часу).
6. Підсумок уроку.
- З чого складається речення?
- Які члени становлять основу речення?
- На що вказує підмет?
- Які ще є члени речення, крім головних?
- Складіть по реченню і назвіть у ньому основу.