Урок. закріплення звукових значень букви "л"

Про матеріал

І. Організаційний момент.

Продзвенів дзвінок,

Починається урок.

Наші вушка на маківці.

Очі ширше відкриваємо,

Слухаємо і запам'ятовуємо.

Ні хвилини не втрачаємо.

ІІ. Мовленнєва розминка

Зарядка для язичка

Де ж наш пустун-язичок?

Ліг на бочок і мовчок.

А ми зараз його розбудимо!

— Поплямкаємо губами!

— Поклацаємо зубами (щоб міцніші були)!

— Посичали гускою: с-с-с.

— Подзижчали комариком: дз-дз-дз.

— Пошуміли вітерцем: ш-ш-ш.

— Подирчали трактором: др-др-др.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  • 1.Фронтальне опитування
  • -Яку букву вивчали на попередньому уроці?
  • -Викладіть її за допомогою 6 цеглинок LEGO.
  • -Який звук вона позначає?
  • -Назвіть слова із цими звуками.
  • -Пригадайте скоромовку, яку ми вивчали.
  • ( використовуються картинка до скоромовки)
  • 2.Гра «Веселий м`ячик» ( вчитель називає звуки, кому у руки потрапив м`яч – називає склад)
  • 3.Аналітико-синтетичні вправи.
  • 1)Утворення і читання складів.
  • -Сьогодні до нас на урок завітали звірята, які добре повинні підготуватися до приходу зими.
  • Відгадайте, хто це?
  • Не олень, хоча й рогатий,
  • В нього роги – як лопати,
  • Хто ж це? Здогадався хтось?
  • Це великий, дужий …(лось).
  • Він просить вашої допомоги. Він зможе поживитися осінніми листочками, якщо ви прочитаєте склади на них.
  • 2)Зіставлення звукових моделей та малюнків.
  • А ось ще одна тваринка просить допомоги. Відгадайте.
  • Тук-тук-тук, тук-тук-тук — лине лісом перегук.
  • Телеграми всім завзято відправляє з пошти … (дятел).
  • Ця пташка дуже полюбляє насіннячко шишок. І зможе поживитися, коли ви з`єднаєте малюнок із відповідною схемкою.

До пухнастого хвоста личить шубка їй руда. Як рушає полювати, не виходить зайчик з хати. (Лисиця)

Ця тваринка дуже змерзла . допоможете їй зігрітися.

  • 3)Фізкультхвилинка.
  • IV. Повідомлення теми і мети уроку.
  • Сьогодні ми продовжимо вивчати літеру Л. А також дізнаєтеся, чим люблять займатися у вільний час ваші однолітки.
  • На екрані — предметні малюнки:
  • М`яч, конструктор, велосипед, лижі.
  • -Що це?
  • -Так. Це предмети, якими дуже люблять гратися діти.
  • -А чим до вподоби вам гратися?
  • ( відповіді дітей)
  • V. Робота з букварем
  • - Кого ви бачите на малюнку?( екран)
  • Прочитайте. Як звати дівчинку і хлопчика?
  • -Чим вона люблять займатися?
  • 1.Читання слів і речень у «Букварі»
  • 2.Фізкультхвилинка ( руханка)
  • 3.Читання чистомовки .
  • -Хорове читання
  • -Читання в парі.
  • 4.Розвиток мовлення .
  • 1.Гра «Мікрофон»
  • Дайте відповідь: яких правил потрібно дотримуватися, щоб ігри з друзями приносили лише радість?
  • 2.Гра «Чи уважний ти?»
  • -Зараз і ми пограємо у гру. Разом перевіримо вас на уважність.
  • -1. Візьміться за вушко; ( а вчитель бере себе н – д за носа); за носик, за животик, за колінко.
  • VI, Підсумок уроку.
  • -1. - Що нового ви дізналися на уроці?

А тепер просигнальте мені, будь ласка, яким для вас був сьогоднішній урок:

було цікаво, легко;

було цікаво, але важко;


було важко, не цікаво

Перегляд файлу

Тема. Закріплення звукових значень букви  «ел». Велика буква Л. Читання складів, слів, речень.

Мета.  Закріплювати в школярів уміння читати склади і слова з вивченими буквами, удосконалювати вміння здійснювати  звуко - буквений аналіз слів; розвивати аналітико  - синтетичні вміння зі звуками і буквами; поповнювати словниковий запас учнів; вчити складати текст з опорою на малюнок; виховувати бажання робити добрі справи.

 

Хід уроку.

І. Організаційний  момент.

Продзвенів дзвінок,

Починається урок.

Наші вушка на маківці.

Очі ширше відкриваємо,

Слухаємо і запам'ятовуємо.

Ні хвилини не втрачаємо.

ІІ. Мовленнєва розминка

Зарядка для язичка

Де ж наш пустун-язичок?

Ліг на бочок і мовчок.

А ми зараз його розбудимо!

— Поплямкаємо губами!

— Поклацаємо зубами (щоб міцніші були)!

— Посичали гускою: с-с-с.

— Подзижчали комариком: дз-дз-дз.

— Пошуміли вітерцем: ш-ш-ш.

— Подирчали трактором: др-др-др.

ІІІ.  Актуалізація опорних знань.

  1. Фронтальне опитування
  • Яку букву вивчали на попередньому уроці?
  • Викладіть її за допомогою 6 цеглинок LEGO.
  • Який звук вона позначає?
  • Назвіть слова із цими звуками.
  • Пригадайте скоромовку, яку ми вивчали.

( використовуються картинка до скоромовки)

  1. Гра «Веселий м`ячик» ( вчитель називає звуки, кому у руки потрапив м`яч – називає склад)
  2. Аналітико-синтетичні вправи.
  1. Утворення і читання складів.
  • Сьогодні до нас на урок завітали звірята, які добре повинні підготуватися до приходу зими.

Відгадайте, хто це?

Не олень, хоча й рогатий,

 В нього роги – як лопати,

Хто ж це? Здогадався хтось?

Це великий, дужий …(лось).

Він просить вашої допомоги. Він зможе поживитися осінніми листочками, якщо ви прочитаєте склади на них.

  1. Зіставлення звукових моделей та малюнків.

А ось ще одна тваринка просить допомоги. Відгадайте.

Тук-тук-тук, тук-тук-тук — лине лісом перегук.

Телеграми всім завзято відправляє з пошти … (дятел).

Ця пташка дуже полюбляє насіннячко шишок. І зможе поживитися, коли ви з`єднаєте малюнок із відповідною схемкою.

До пухнастого хвоста личить шубка їй руда. Як рушає полювати, не виходить зайчик з хати. (Лисиця)

Ця тваринка дуже змерзла . допоможете їй зігрітися.

  1. Фізкультхвилинка.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми продовжимо вивчати літеру Л.  А також дізнаєтеся, чим  люблять займатися у вільний час  ваші однолітки.

 На екрані  — предметні малюнки:

М`яч, конструктор, велосипед, лижі.

  • Що це?
  • Так. Це  предмети, якими дуже люблять гратися діти.
  • А чим до вподоби вам гратися?

( відповіді дітей)

V.  Робота з букварем

- Кого ви бачите на малюнку?( екран)

Прочитайте. Як звати дівчинку і хлопчика?

  • Чим вона люблять займатися?
  1. Читання слів і речень у «Букварі»
  2. Фізкультхвилинка ( руханка)
  3. Читання чистомовки .
  • Хорове читання
  • Читання в парі.
  1. Розвиток мовлення .
  1. Гра «Мікрофон»

Дайте відповідь: яких правил потрібно дотримуватися, щоб ігри з друзями приносили лише радість?

  1. Гра «Чи уважний ти?»
  • Зараз і ми пограємо у гру. Разом перевіримо вас на уважність.
  • 1. Візьміться за вушко; ( а вчитель бере себе н – д за носа); за носик, за животик, за колінко.

VI, Підсумок уроку.

 

  • 1. - Що нового ви дізналися на уроці?

https://otvet.imgsmail.ru/download/74bd365feb9296373449dbe6781426f9_i-3080.jpg А тепер просигнальте мені, будь ласка, яким для вас був сьогоднішній урок:

                                                               було цікаво, легко;

 

http://clipartsign.com/upload/2015/12/02/cute-girl-smiley-faces-cute-lovely-girl-smiley-emoticon-clipart.jpg                     

 

                                                                 було цікаво, але важко;

http://cliparts.co/cliparts/gie/pz6/giepz6eid.jpg 

                                                                         було важко, не цікаво

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Литвинець Тетяна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
8 листопада 2018
Переглядів
840
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку