За Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти
під керівництвом Савченко О.Я
1 клас НУШ
Навчання грамоти
За підручником «Буквар» М.Вашуленко, О.Вашуленко
Урок № 65
Тема. Закріплення звукового значення букви «ен». Велика буква Н. звуковий аналіз слів. Читання слів. Складання речень
Мета. Закріплювати знання про звуки [н, н′]; вчити виділяти їх у словах: на початку, у середині та кінці слова; практикуватися у читанні прямих та обернених складів з вивченою буквою; слів та речень різних за інтонацією; виховувати бажання навчитися гарно читати
Очікувані результати:
З увагою сприймає усні репліки співрозмовника, доречно реагує на них.
Слухає і розуміє коротке монологічне висловлювання.
Має уявлення про букви і звуки,про склад; вимовляє слова по складах.
Розрізняє голосні і приголосні звуки за звучанням та способом вимовляння.
Має уявлення про речення, визначає кількість слів у реченні.
Складає речення за малюнком.
Сприймає прості медіа продукти: малюнки, мультфільми; бере участь у обговоренні прослуханого.
Читає прості та обернені склади з вивченими буквами; слова; речення з правильною інтонацією.
За Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти
під керівництвом Савченко О.Я
1 клас НУШ
Навчання грамоти
За підручником «Буквар» М.Вашуленко, О.Вашуленко
Урок № 65
Тема. Закріплення звукового значення букви «ен». Велика буква Н. звуковий аналіз слів. Читання слів. Складання речень
Мета. Закріплювати знання про звуки [н, н′]; вчити виділяти їх у словах: на початку, у середині та кінці слова; практикуватися у читанні прямих та обернених складів з вивченою буквою; слів та речень різних за інтонацією; виховувати бажання навчитися гарно читати
Очікувані результати:
З увагою сприймає усні репліки співрозмовника, доречно реагує на них.
Слухає і розуміє коротке монологічне висловлювання.
Має уявлення про букви і звуки,про склад; вимовляє слова по складах.
Розрізняє голосні і приголосні звуки за звучанням та способом вимовляння.
Має уявлення про речення, визначає кількість слів у реченні.
Складає речення за малюнком.
Сприймає прості медіа продукти: малюнки, мультфільми; бере участь у обговоренні прослуханого.
Читає прості та обернені склади з вивченими буквами; слова; речення з правильною інтонацією.
Обладнання: мультимедійний комплекс; планшети; музичний та відео супровід; розрізна азбука; набори звукових моделей; ілюстрації різноманітних ножиць;
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Перевірка наявності всього необхідного для уроку
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО
1.Робота над загадкою
Майстер викував уміло
Два однакових ножі,
Дуже зустрічі зраділи,
Об’єдналися. А роз’єднати,
Їх ніхто уже не зміг.
Підкажіть, як називати
Почали відтоді їх? (ножиці)
2. Побудова звукової моделі слова НОЖИЦІ за допомогою фішок
- Назвіть перший звук у слові? Який він за звучанням? Якою буквою позначається на письмі?
3. Повторення зображення букви «ен»
- Покажіть букву «ен» на «дереві букв»
- Знайдіть її у розрізній азбуці та покажіть.
- Надрукуйте велику та маленьку букви спочатку на дошці, потім у зошитах.
4. Вправа «Фантазія» (з використанням мультимедійної дошки та планшетів)
Напишіть велику букву Н. Домалюйте, щоб вийшов якийсь предмет (будинок, квіти…)
Фізкультхвилинка «Райдуга»
https://www.youtube.com/watch?v=t7FLa2FF2AI
ІІІ. РОБОТА З «БУКВАРЕМ» с. 64 – 65
1.Робота з ілюстрацією. Складання речень
- Що побачили діти за вікном? (ніч) Побудуйте звукову модель слова ніч у зошиті. Який перший звук у цьому слові?
- Що ви бачите за вікном свого класу? Складіть про це речення за початком.
За вікном я бачу …
2. Інтонування речень
Діти читають речення, в кінці яких стоїть !?. з відповідною інтонацією
3. Вправа «Знайди відповідність»
Прочитавши речення, діти знаходять про кого ж вони прочитали на малюнках
Фізкультхвилинка для очей
4. Читання тексту з малюнками
ІУ. ПІДСУМОК УРОКУ
Вправа «Спіймай звуки [н, н′]»
У Наталки намистини,
У Наума нитка.
Для матусеньки нанижуть
Чарівне намисто.