Закріпити нове значення букви «ю» на початку слова та на початку складу. Формувати в
дітей навички читання слів і текстів з цією буквою. Розвивати артикуляційний апарат, усне
зв'язне мовлення та мислення під час виконання завдань з логічним навантаженням.
Виховувати любов до праці, прищеплювати найніжніші почуття у дитини до її рідної неньки,
бажання завжди допомагати їй.
Мета: закріпити нове значення букви «ю» на початку слова та на початку складу. Формувати в
дітей навички читання слів і текстів з цією буквою. Розвивати артикуляційний апарат, усне
зв’язне мовлення та мислення під час виконання завдань з логічним навантаженням.
Виховувати любов до праці, прищеплювати найніжніші почуття у дитини до її рідної неньки,
бажання завжди допомагати їй.
Обладнання: Букварі, таблиці складів, квітка семицвітна зі зйомними пелюстками, паперові
квіти, картки зі звуковими знаками.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимем старанно
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
Добре читаємо, все пям’ятаємо,
Новенькі слова у скриньку складаємо!
- Що означає слово «читання»? (Читання – це віконце у світ знань.)
II. Вступне слово вчителя. Повідомлення теми та мети.
Ми гуртом будемо грати і букву «ю» продовжимо вивчати. Текстик будемо читати, нові слова запоминати, зі звуками грати та вивчені букви називати.
А щоб нам не сумувати...
Потрібно загадку відгадати...
Де вона проходить,
- Там травиця сходить,
Квіти розквітають,
Солов’ї співають.
( Весна)
- Так, дійсно, це весна. Усі ви знаєте, що на весні з’вляються квіти . І ось сьогодні ви з квіткою будете грати. Знання з нею закріпляти!
III. Дихальні вправи.
1. Як дме весняний вітерець? (Діти дують – розвивають легені)
2. Як пахнуть перші весняні квіти? (Діти нюхають)
3. Бджілки вилетіли з вуликів і до квітів. (Дзу-дзу-дзу...)
4.Джмелик прилетів до квітки семецвітки. (Джу-джу-джу...)
IV. Мотивація навчальної діяльності.
пелюстці і виконувати завдання. Перед тим, сказавши хором такі слова:
«Пелюсточку відірвем.
Гуртом гратися почнем».
За гарні , чіткі, правильні відповіді – вона подарує вам свої чарівні квіти, які ви зможете
подарувати своїй матусі на свято, адже усі ви знаєте, що наближається 8 Березня і у вас є чудова нагода, отримати подарунок для матусі.
V. Розвиток артикуляційного апарату.
«Пелюстку відірвемо
Гуртом гратися почнемо».
1-а пелюстка.(красна)
« Дружно швидко вимовляй
скоромовку на весь гай».
Юрко, Юля та Юхим
Люблять танцювати,
Грати хочуть всі юрбою,
Молодці, малята!
2. Словникова робота (збагачення словника)
Юрба: гурт, ватага, група дітей.
3.Робота зі скоромовкою.
«Пелюстку відірвемо
Гуртом гратися почнемо».
2-а пелюстка (оранжева)
«Зі мною будете грати,
знання закріпляти.
Вивчені букви швидко
Показувати та називати»
Діти імітують букви, які вже вивчили.
Букву О, Н, К, А, Л,Т, Х.
( Діти називають букви з Букваря с. 120 )
VI. Робота над звуко-буквеним аналізом слів.
«Пелюстку відірвемо
Гуртом гратися почнемо»
3-я пелюстка.(жовта)
«Скоромовку пригадай,
До імен дітей схему підбирай»
- Які імена дітей, зі скоромовки, ви запам’ятали (Юрко, Юля та Юхим). Підберіть звукову схему до імен.
VII. Підготовча робота до читання.
« Пелюстку відірвемо
Гуртом гратися почнемо»
4-а пелюстка (зелена)
«Зі мною ви пограєте
З складів слова
На дощечках складети й прочитаєте».
(Діти з складів утворюють слова і зачитують.)
VIII. Ознайомлення з новим текстом (с. 122)
«Пелюстку відірвемо
Гуртом гратися почнемо».
5-а пелюстка.(голубий)
«Граючись читаємо
Текст новий вивчаємо».
1.Бесіда за малюнком.
2. Словникова робота: робітник, умиті.
IX. Фізкультхвилинка.
«Пелюстку відірвемо
Гуртом гратися почнемо»
6- пелюстка.(синій)
«Гарно всі читають
І про фізкультхвилинку не забувають»
Вийшло в поле кенгуру
Потягнулося від сну
Вмило ручки, вмило очки
Та пішло збирать квітки матусеньці на свято.
X. Робота над текстом.
«Пелюстку відірвемо
Гуртом гратися почнемо».
7-а пелюстка. (фіолетовий)
«Ще раз текстик прочитай
Та на мої запитання відповідай».
1. Читання тексту учнями.
2. Бесіда за текстом.
XI. Підсумок уроку.
- Урок підходить до кінця, пелюсток вже нема!
Квітко семицвітко, прощавай лети,
З радістю ми учились, щиро, від душі.
Квіточки красиві ти подарувала,
Грою зацікавила, знань усім додала.
Скажемо всі разом: «Дякуєм тобі!
Прилітай до нас у весняні дні!».
А вона нам?
- 1 клас, ви – просто молодці!