Тема. Вода. Використання води людиною.
Мета. Продовжити формувати уявлення про воду, кругообіг води в природі,
формувати екологічне мислення.
Обладнання. Карта України, таблиці, емблема «Краплинка води».
Засідання міжнародного форуму «Вода»
Тема. Вода. Використання води людиною.
Мета. Продовжити формувати уявлення про воду, кругообіг води в природі,
формувати екологічне мислення.
Обладнання. Карта України, таблиці, емблема «Краплинка води».
Хід уроку
- Сьогодні ми присутні на міжнародному форумі «Вода. Використання води
людиною», мета якого з'ясувати, як людина використовує воду, яка вода для
нас шкідлива і чому; встановити, як охороняються водні ресурси України.
1-й інопланетянин. У товстому шарі повітря, що суцільною оболонкою
огортає всю земну кулю, є багато води у вигляді пари й хмар. А чому так
відбувається?
А потім пара охолоджується і перетворюється на дрібні краплі води або на
кристалики льоду.
2 й науковець. Вода в природі постійно рухається. Доки на землі існує вода,
а над землею - сонце, існуватиме випаровування крапельок, скупчення їх у
хмари і повернення назад у вигляді дощу або снігу, тобто відбувається
кругообіг води в природі.
2-й інопланетянин. Нам стало відомо, що вода на вашій планеті є всюди: у повітрі, в рослинах, у живих організмах,під землею. Чи може життя на вашій планеті існувати без води?
може обійтися 5 тижнів, але за умови, що кожного дня питиме воду.
2 й журналіст газети «У світі тварин». Так, це верблюд. Без води влітку
верблюд може прожити 3 доби, а взимку - 8 діб.
4 й інопланетянин. Води на Землі мало чи багато?
3 й науковець. Багато - якщо брати її до уваги всю. І мало - якщо говорити
про воду, яку можна використовувати для пиття та приготування їжі.
5 й інопланетянин. Чи можуть люди, тварини, рослини споживати будь-яку
воду?
1 й еколог. Бажано споживати кип'ячену воду з водопроводу. Хоч вона,
звичайно, перш ніж потрапити з річки чи озера до нас у квартири, проходить
очистку. Найбільш придатною для споживання є артезіанська, тала вода та
вода з кювету.
2 й еколог. Вода без допомоги людини не може впоратися із
самоочищенням. Нині забруднюються не тільки прісні води, а й Світовий
океан у цілому.
III. Закріплення вивченого матеріалу.
1) Робота в групах.
- Усіх учасників форуму запрошую взяти участь у роботі секцій.
Секція 1. «Народна мудрість»
Поміркуйте. Про що йдеться у приказках?
Секція 2. «Поясни ситуацію»
Поясніть вчинки людей.
2)Мама попросила Дмитрика закрити кран.
Хлопчик відповів:
Секція 3. «Пошук рішення»
- Складіть поради щодо економного використання води.
2) Завдання від інопланетян.
Гра «Мешканці водойм» (оплескам визначити мешканців водойм).
Металеві бляшанки, карась, ряска, раки, скляні пляшки.
«Ланцюжок цікавих запитань»
(Сніг, лід)
Не спить, а стелиться,
Вкриває землю й океан,
А називається ... (Туман)
частина океану)
IV. Підсумок уроку.
Молодці ви у сі сьогодні гарно попрацювали .
Які знання ви понесете додому із сьогоднішнього уроку?
V. Домашнє завдання.
На малювати екологічну чисту водойму вашими очима.