Конспект уроку "Застосування ділення десяткового дробу на натуральне число до задач практичного змісту" може бути використаний як для класів спеціальних шкіл для дітей з порушеннями зору, для інклюзивних класів так і для звичайних класів. Суть такого уроку у практичному застосуванні знань.
5 клас
Математика
Тема: Застосування ділення десяткового дробу на натуральне
число до задач практичного змісту
Мета:
Обладнання: інтерактивна панель, масштабна модель об’єкту, за якою виконуватимуться розрахунки, окремі деталі (геометричні фігури, виготовлені із тактильного матеріалу), презентація, вимірювальні інструменти, індивідуальні картки із завданнями відповідно до особливостей зорового сприймання, картка самооцінювання, рефлексивна «Мішень».
Тип уроку: комплексного застосування знань, умінь та навичок.
Формування компетентностей: математична компетентність, вільне володіння державною мовою, громадянська і соціальна компетентності, культурна компетентність, фінансова грамотність.
Очікувані результати: вміти використовувати правила дій з десятковими дробами під час розв’язування задач в стандартних ситуаціях та в нових, змінених умовах або в задачах практичного змісту.
Групи оцінювання: ГР-1, ГР-2, ГР-3.
Хід уроку
І. Організаційний етап
(1 хв)
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
(2-3 хв)
Сьогодні на уроці ми з вами будемо удосконалювати свої знання, уміння та навички виконання дій з десятковими дробами.
А саме:
Тепер кілька слів про оцінювання. В листах самооцінювання за кожне правильно виконане завдання ставимо 2 бали. Якщо допущена помилка, але виправлена самостійно до оприлюднення відповіді – 1 бал. Якщо виконано невірно, або не виконано зовсім – 0 балів.
У «Лото» та індивідуальних картках оцінюємо групу результатів 1. У практичному завданні – ГР-2 та ГР-3.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання:
(1 хв.)
IV. Актуалізація опорних знань
(5-6 хв.)
Діти по черзі витягують картку із запитанням і швидко дають відповідь. Якщо відповідь не вірна, інший учасник гри може дати відповідь і тим самим зарахувати собі у картку самооцінки додатковий 1 бал.
V. Узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок
(15-18 хв.)
Великий математик Рене Декарт зауважив: «Теорія без практики мертва і безплідна, практика без теорії неможлива». Тому ми сьогодні теоретичні знання вже трішки освіжили, а тепер справа за практичним вміннями.
На дворі вже сонячні весняні дні. А незабаром і літо, канікули, розваги, відпочинок і все, що з ними пов’язано. Хто не мріє про дитячий будиночок в якомусь мальовничому куточку саду, чи будиночок на дереві?! Такий будинок здається сповненим пригод, дивовижних історій і "справжнього дорослого життя" :). Всередині все влаштовано тільки для тебе і друзів, тільки для ігор, а дорослим – «Вхід суворо заборонений!».
Дуже хотілось би, щоб дитячі мрії збувалися..
Перед вами простенький макет такого будиночка, а точніше копія, зменшена у 10 разів. Стіни такого будиночка виготовлені з фанери, а дах із заліза. Давайте пофантазуємо! Уявімо, що знайшовся благодійник, який подарує нам ці будівельні матеріали. Але ж його ще потрібно пофарбувати. Щоб він був яскравим та красивим. Я пропоную скласти кошторис для придбання фарби. А чи знаєте ви що таке кошторис? Так, молодці! Бачу, що ви готові до роботи. Але для виконання такого серйозного завдання нам знадобиться багато енергії. Тому зараз - наша улюблена фізкультхвилинка.
І так – нумо до роботи!
Для складання кошторису на придбання фарби у нас є такі данні:
Отже, складаємо план наших дій.
VІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія.
(3-4хв.)
VII. Домашнє завдання
(1 хв.)
Повторити теоретичний матеріал за параграфом 48. Виконати вправи №№
1559, 1570.