ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК В 3 КЛАСІ З УЧНЯМИ З ЗПР
Інтегруються предмети: математика, українська мова, природознавство, основи здоров'я, трудове навчання.
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК В 3 КЛАСІ З УЧНЯМИ З ЗПР
Інтегруються предмети: математика, українська мова, природознавство, основи здоров’я, трудове навчання.
Тема: ЗЕЛЕНИЙ КРАСЕНЬ- ОГІРОК.
Українська мова:
Мета: вчити добирати та розрізняти, змінювати за числами слова- ознаки предметів, слова-ознаки протилежні за значенням, будувати речення, відгадувати загадки.
Природознавство:
Мета: розширити знання про огірок, як рослину, живий організм, ознайомити зі стадіями росту і розвитку рослини з насінини, допомогти усвідомити зв’язки між живою і неживою природою, формувати уявлення про грунт, його властивості, значення ґрунту в природі..
Математика:
Мета: закріплювати навички розв’язування прикладів і задач на застосування таблиці множення та ділення.
Основи здоров’я:
Мета: формувати уявлення про корисні продукти харчування, дотримання чистоти під час прийому їжі.
Трудове навчання: створення аплікації «Салат на тарілці»
Розвивати мислення, пам'ять, увагу,уяву, інтерес до навчання, корегувати мовлення, словотворення, вміння будувати речення, збагачувати активний словник.
Обладнання: картки, математичні пазли, малюнки з теми уроку, презентація до уроку, демонстраційний матеріал «Овочі», таблиця «Що де росте», «Грунт», підручники.
Хід уроку
І.Нервово-психологічна підготовка.
Завдання: склади цифровий пазл.
Що вийшло? (Огірки)
Знаючи цифри всі змогли скласти пазли.
ІІ.Мотивація навчальної діяльності.
Читання та відгадування загадки.
На городі в нас грядки,
На грядках – рясні листки:
Там зростають малюки,
Зелененькі (огірки)
Завдяки чому ви змогли виконати завдання?
(тому що навчаєтеся в школі, вивчаєте математику та мову, інші навчальні предмети та завдяки їм пізнаєте світ) Отримані знання ви використовуєте щодня навіть не помічаючи цього.
- То як ви вважаєте, чи треба вчитися?
ІІІ.Актуалізація та коригування опорних знань.
Ви вже здогадалися, про що будемо говорити на уроці? Виберіть відповідний малюнок.
Каліграфічна хвилинка:
Оо ог рі ок огірок огірки
ІV.Повідомлення теми уроку.
Тема уроку: «Зелений красень –огірок»
Визначення завдань уроку:
Ми дізнаємося:
*більше про огірок, як рослину, живий організм;
*з’ясуємо- чи залежить жива природа від не живої;
*визначимо, що таке грунт, його властивості, значення для рослин;
*дізнаємося- чи корисний огірок і салат з нього, з чого ще можна приготувати салат,
*опишемо огірок, доберемо слова ознаки;
*будемо розв’язувати приклади і задачі на використання таблиці множення і ділення;
*створимо аплікацію.
V.Основна частина уроку.
1.Що ви вже знаєте про огірок?
(огірок овоч, росте на городі)
Які ще овочі ростуть на городі?
Інформаційна сторінка.
Цікаві факти про огірки.
Огірок звичайний— вид одомашнених овочів з родини гарбузових.
Огірки відомі як овочева рослина близько шести тисяч років, батьківщина огірка — Індія.
Плід огірка, як і гарбуза, — гарбузина. В Індії дикі огірки ростуть у лісі, обвиваючи дерева, як ліани.
2.Опишемо огірок.
Вправа «Підбирай, називай, запам'ятовуй»
Огірок - який?
Колючий, пухирчатий, гладенький, тонкий, товстий, довгий, короткий, товстошкірий, тонкошкірий, смачний, корисний, добрий солоний, добрий і сирий - взагалі зелений красень...
Все це звичайний, всім знайомий огірок.
3.Складання і запис речень з використанням підібраних слів.
4.Робота з карткою «З’єднай малюнок з описом»
5.Опрацювання матеріалу- огірок-рослина.
Частиною якої природи є рослини?
Рослини —живі організми.
Огірок- це рослина, належить до живої природи.
Які властивості має жива природа?
Все живе- росте і розвивається, живиться, дихає, розмножується, відмирає.
6.Назвати органи рослини (робота з малюнком)
7. Чим відрізняються дерева, кущі, трав’янисті рослини?
До якої групи рослин віднесемо огірок?
8. Розв’язання проблемного завдання.
Що потрібно рослині для життя? (робота з карткою)
Для росту рослинам необхідні поживні речовини, світло, тепло, повітря, вода.
До якої природи (живої чи неживої) –належать сонце, вода, повітря, грунт?
Чи може жива природа існувати окремо від неживої природи?
9. Робота з підручником «Природознавство»,
Визначення, що таке грунт.
Чи можуть рослини зростати без грунту?
Яка основна властивість грунту?
Як утворюється перегній?
Що таке чорнозем?
10. Робота з таблицею «Грунт».
11.Відповіді на тести.
1. Основна властивість ґрунту — це:
а) його колір;
б) його вологість;
в) його родючість.
2.Чорнозем це-
а) грунт в якому багато води;
б) найродючіший, багатий перегноєм грунт;
в) грунт в якому багато піску.
12.Робота з пазлами: Як росте огірок?
Інформаційна сторінка.
Умови вирощування огірків.
Садити огірки можна як з насіння, так і з розсади.
Для отримання розсади зернятка замочують на півгодини в розчині марганцівки. Десь за день-два можна висівати насіння в ящик для розсади. У фазі двох справжніх листочків можна висаджувати розсаду. Висаджувати її слід на добре освітленій сонцем ділянці і тоді коли мине загроза приморозків. Грунт повинен бути добре удобреним. Найкраще внести добрива (компост чи перегній) восени і переорати. Огірки ростуть на грядках, але щоб вони виросли смачними і свіжими за ними треба доглядати, регулярно поливати і витягувати бур'яни.
13.Фізкультхвилинка «Город»
(збирання муляжів овочів)
Ми кошика беремо.
На город підемо.
Ти, огірочок, поспішай,
До кошика залізай.
Ти, морквинко, поспішай,
До кошика залізай…
VІ.Розвиток математичних здібностей.
1.Індивідуальні завдання.
Гра з прищепками «Вибери відповідну цифру»
.
З’єднай огірки по порядку
2. Обчисли вирази правильно і дізнаєшся скільки води треба витрати для поливу огірків.
20:10 х 3= 24:4=
54:9+0= 48:8=
6х6-30= 42:7=
(для поливу витратили 6л води на квадратний метр, поливають рослину через 2дні)
3.Робота над задачею.
Задача №1
Мама посадила 6 рядків огірків по 7 кущів. Скільки всього кущів огірків посадила мама?
Огірки солять, консервують.
Задача№2
З куща зібрали 26 огірків.
8 огірків з'їли за обідом, а решту розкла-
ли в три банки порівну і засолили.
Скільки огірків поклали в кожну банку?
Інформаційна сторінка.
Цікафі факти про огірки.
Огірку були встановлені пам'ятники в кількох країнах.
У Ніжині, відомому своїми консервованими огірочками, у 2005 році встановлено пам'ятник огірку.
В нашому місті також встановлено пам’ятник – гілка огірків.
5.Робота з підручником.
Розв’язування задачі: Господиня купила 5кг огірків по 6грн за 1кг та 1кг помідорів за 15грн. Скільки гривень залишилося у господині, якщо спочатку в неї було 90грн?
6.Відповіді на тест:
Де можна купити огірки?
а) в Епіцентрі;
б) на стихійному ринку, у бабусі;
в) в супермаркеті.
Чому не варто купувати огірки та інші продукти на стихійних ринках?
7. Для нормального росту та розвитку дитини потрібне правильне, здорове, корисне харчування. Для дітей дуже корисно щодня вживати овочі, фрукти, в будь-якому вигляді: сирому, вареному.
-До якої групи продуктів (корисної чи шкідливої) відносяться огірки?
-Яких правил треба дотримуватися під час приготування їжі?
-Що можна приготувати з огірків? (салат)
-Які ще овочі можна покласти в салат з огірками?
Інформаційна сторінка
Огірок самий дієтичний з усіх дієтичних продуктів.
Він на 95-98 % складається з води, отже, містить мінімум калорій. Огірок є джерелом цінних солей, які здатні уповільнювати процеси старіння і утворення каменів в нирках і печінці. За це огірок називають санітаром організму.
Огірки допомагають зберігати зуби і ясна в здоровому вигляді...
Що незвичайно, він єдиний з овочів, плоди якого ми їмо в зеленому виді, недозрілому.
Огірки вживають у свіжому вигляді, роблять салати, кладуть в бутерброди.
8.Робота з карткою «Готуємо салат. Що зайве?»
VІІ. Творча, практична робота.
Де ж поділись огірочки?
Їх нема — самі листочки!
Овоч врешті відшукали
І салат приготували.
Створення аплікації «Салат на тарілці»
1.Апліка́ція -накладання,
пристосовування, приєднання до якоїсь поверхні.
2.Правила безпечної праці.
3.Вибір необхідних елементів.
4.Самостійна робота учнів. Індивідуальна допомога.
5. Виставка робіт.
VІІІ.Заключна частина.
-Що нового дізналися?
-Яке завдання було найцікавішим?
-Яке завдання було найважчим?
-Чого навчилися?