Що ми знаємо про зозулю?
Запропонований матеріал допоможе розвіяти стереотипи та розшитими знання учнів з даної теми. А також спонукатиме учнів творчо мислити та критично ставитися до поданого матеріалу.
Мій любий друже, хочу дати тобі пораду:
НІКОЛИ
НІКОМУ
НЕ ВІР НА СЛОВО.
ПЕРЕВІРЯЙ!
Наприклад, візьмемо просту сіреньку пташку – зозулю.
Чому ти повіриш?
В який колір її «розфарбуєш»?
Погана вона чи хороша?
Корисна чи приносить шкоду?
Якщо подивишся в Інтернеті, то він рясніє думкою, що зозуля то жінка, що заради власного задоволення покидає свою дитину. Так само, як робить це непримітна пташка – зозуля, підкидаючи свої яйця у чужі гнізда та покидаючи їх.
А ось моя бабуся переповідали, як їхній мамі мама казали: «Колись дуже-дуже давно, коли всі божі створіння жили в мирі та злагоді, в одному величному лісі сталося лихо – струмок пересох. Ніхто не знав тому пояснення, ніхто не знав, що робити. Зібралися звірі на раду й почали думку гадати, як повернути воду у ліс. Багато було пропозицій, багато було сказано та не менше зроблено, та нічого не допомагало. День за днем трава сохла, квіти голівки опускали, звірі марніли та з кожним днем все більше втрачали сили та віру. Відчай, страх охоплював жителів величного лісу. Знову зібралися звірі на раду. Та тепер всі мовчали. Довгу та важку тишу перервала мудра Сова: «Я б до Бога полетіла, Він нам ніколи не відмовляв. Може й зараз допоміг би… Але я не можу, в мене сини на крила не стали. Загинуть без мене.» Не лише сова не могла полетіти, а й всі інші пташки. Хтось гніздо має лагодити чи будувати нове, хтось тільки на яйця сів, а в когось вже пташенята їсти просять. Ніхто не наважувався на довгу подорож, адже весна – важливий та відповідальний час в їхньому житті. Лишу зозуля пару собі в цей час шукала. То й визвалася ліс рятувати. А у вдячність за її жертовність, пташки пообіцяли доглядати її пташенят до кінця віку»
Якщо ти хочеш, щось знайти, напевно, користуєшся Інтернетом.
Але якщо згадаєш, що легенди несуть в собі глибокі знання та мудрість.
Чому вірити?
Вихід один ПРОВЕСТИ ВЛАСНЕ РОСЛІДУВАННЯ!!!
Я провела і з’ясувала:
Вчитель початкових класів
КЗ «Тернівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6
Тернавської міської ради Дніпропетровської області»
Корягіна Олена Євгеніївна