Урок " Зимова казка."

Про матеріал
Урок спрямований на розвиток творчої уяви. Зимовий настрій діти передають через малювання й казку, вчаться працювати з кольором, розвивати свою фантазію.
Перегляд файлу

Тема: Зимова казка. Намалюй зимову казку за зразком чи по-своєму .
Мета:

Навчальна: ознайомити учнів із поняттям «пейзаж»; навчити передавати стан природи за допомогою холодних кольорів; вдосконалювати навички роботи гуашшю або аквареллю.

Розвивальна: розвивати творчу уяву, відчуття гармонії та кольору, дрібну моторику.

Виховна: виховувати любов до природи, бережливе ставлення до довкілля та естетичний смак.

Обладнання: альбом Л. Масол (2 клас), фарби (гуаш/акварель), пензлі різного розміру, палітра, склянка з водою, серветки.

 

                                                                                                           Хід уроку

  1. Організаційний момент
    Привітання.

 Дзвоник нам подав сигнал:
Час малюнку вже настав!
На стільці ми всі сідаєм,
В світ краси ми вирушаєм.

  1. Перевірка готовності до уроку( діти, перегляньте чи все у вас готове до уроку?).
  2.  Створення позитивного настрою (включаю легеньку зимову мелодію).
  3. Девіз уроку: « Ми - художники малі, ми – таланти і митці».

2. Актуалізація опорних знань та мотивація

Загадка: «Хто на вікнах малює без рук і без пензля?» (Мороз).

Бесіда

- Які кольори ми називаємо «холодними»? Чому саме вони асоціюються із зимою? (Синій, блакитний, фіолетовий, білий)

Сьогодні ми навчимося із синього кольору та білого робити блакитний (на аркуші білого кольору розмішуємо синю фарбу та білу, добавляючи воду).

3. Вивчення нового матеріалу

Робота з альбомом Л. Масол: Розгляд репродукцій картин із зимовими пейзажами. Зверніть увагу, як художники зображують сніг (він не просто білий, а має відтінки блакитного або рожевого).

Даю пояснення, що зображення природи називається пейзажем.

Розповідаю,як малювати (задній план – далеко, передній – близько; не забуваємо про сніг, дерева, будиночок, ялинки).

Діти, з яких геометричних фігур складається сніговик? (круги різних розмірів, ніс-трикутник, відро на голові-чотирикутник).

Ялинки можна малювати у вигляді трьох трикутників.

Розповідь вчителя про зиму як чарівницю-художницю (казка про художника, який побачив красу зимового пейзажу).

«Сьогодні ми теж станемо художниками-казкарями і створимо свою зимову казку!»

4. Практична робота

Інструктаж:

  1. Покриваємо аркуш блідо-блакитним або фіолетовим кольором (небо). Можна залишити нижню частину білою — це будуть кучугури снігу.
  2. Тонким пензлем малюємо стовбур та гілки. Пам'ятайте: стовбур товщий біля землі і тоншає догори.
  3. За допомогою прийому «тичка» (напівсухим жорстким пензлем) або просто мазками білої фарби «вкриваємо» гілки дерев та землю снігом.
  4. Додайте падаючий сніг (крапки) або маленьку пташку (снігура) для жвавості композиції.
  5. Сніговика малюємо за допомогою різних геометричнихфігур.

5.Фізкультхвилинка

Сніговик-танцюрист.

6. Завершення роботи та рефлексія

Виставка дитячих робіт «Наш зимовий ліс». Яка робота здається найбільш «морозною»?

Складання усної зимової казки. ( Зазделегідь готую десять малюнків : сніговик, ялинка, сонечко, хмаринка, дерево, зайчик, синичка, білочка, лисичка, вовчик. Діти вибирають собі по бажанню малюнок , складають про нього речення і вішають на дошку.

Прибирання робочих місць.

 

 

docx
Додав(-ла)
Киба Ольга
Додано
20 січня
Переглядів
115
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку