Урок "Змінювання та доповнення текстів таблицями, зображеннями, схемами"

Про матеріал
Конспект уроку інформатики, розроблений відповідно до вимог НУШ. В розробці представлені інноваційні форми роботи, які роблять урок цікавим.
Перегляд файлу

4 клас

Дата: 12.12.2018 р.

Тема: Змінювання та доповнення текстів таблицями, зображеннями, схемами.

Мета:

  • Навчальна:
  •                 навчити учнів доповнювати готові тексти різними об’єктами;
  •                 удосконалювати навички оформлення текстів;
  •                 повторити правила поведінки і безпеки життєдіяльності в кабінеті інформатики;
  •                 узагальнити і систематизувати знання та вміння учнів з опрацювання текстових даних;
  • Розвивальна:
  •  Розвивати інтерес до вивчення предмету;
  •  Розвивати навички самостійної роботи;
  •  Розвивати бажання застосовувати набуті знання у реальних життєвих ситуаціях;
  • Виховна:
  •  Виховувати інформаційну культуру;
  •  Виховувати почуття взаємодопомоги.
  • Формувати:
  • Життєву компетентність;
  • Інформаційну

Обладнання: інтерактивна дошка,  презентація уроку, роздатковий матеріал, Інтернет

Тип уроку: комбінований, нестандартний

План уроку

І. Організаційна частина. (1 хв)

ІІ. Привітання.(4 хв)

IIІ. Актуалізація опорних знань.(4 хв)

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.(1 хв)

V. Мотивація навчальної діяльності.(1 хв)

VІ. Вивчення нового матеріалу. (10 хв)

VІІ. Формування вмінь та навичок. (15 хв.)

VІІІ. Рефлексія.(1 хв)

ІХ. Підсумок уроку.(3 хв)

Хід уроку

І. Організаційна частина

Емоційне налаштування дітей до роботи

На дошці відео зимової погоди.

https://youtu.be/j8qV9gNVkaI

Зима – це найхолодніша пора року, саме взимку настають суворі морози і бувають сильні хуртовини. На деревах вже давно немає листя, вони поринули в глибокий зимовий сон. Люди одягнені в гарні шуби або пуховики, закутані в теплі шарфи. Довгоочікуваний сніг огортає землю в лічені хвилини. Сніг робить із звичайного світу справжню казку.

ІІ. Привітання.

Доброго дня всім! 

Діти стають у коло і з кошика тягнуть картки

«Привітання «Кольори зими»

— А тепер утворімо коло, порадіймо кожному кольору зими.

Посміхніться, зимові дерева! (Коричневий колір)

Дай п'ять, зимове небо! (Синій колір.)

У стилі «диско», ялиночки! (Зелений колір.)

— Покажіть «Клас», сніговики! (Білий колір.)

Обійміть сусіда,  горобинки! (Червоний колір.)

  •                 Потисніть  сусіду руку, мандаринки! (Помаранчевий)

Я рада сьогодні бачити ваші допитливі очі, усміхнені личка. Це означає, що у вас гарний настрій, а він допомагає справитись з будь-якими завданнями. Зима приносить радість, особливо її люблять маленькі діти, адже взимку ми зустрічаємо Новий рік і Різдво, День Святого Миколая. Сьогодні я запрошую вас у подорож до Св. Миколая, щоб запросити його на наше свято. А добиратися туди ми будемо на потязі «ТЕКСТ».

 Хочу, щоб ви були сьогодні на уроці: 

УВАЖНИМИ

СПОКІЙНИМИ

ПРАЦЕЛЮБНИМИ

ІНІЦІАТИВНИМИ

ХОРОБРИМИ.            

І тоді, що нас чекає в кінці уроку?

Вірно, УСПІХ.

IIІ. Актуалізація опорних знань

Запитання до учнів:

Зараз ми з вами знаходимся на станції «Розминка».

  • Чому наш потяг називається «Текст», як ви думаєте?
    Прогнозовані відповіді: (За правильну відповідь сніжинка)
    •      На кількох попередніх уроках ми вивчали тему «Текст»;
    •      Розглянули різні способи опрацювання текстів;
    •      Навчилися вставляти до тексту різні об’єкти;
    •      Вводили текст за допомогою клавіатури.

Давайте з вами трішечки повернемося на минулий урок, пригадаємо що ми вивчали, в якому середовищі працювали і з якими інструментами:

  • З яким текстовим редактором ви знайомилися на минулих уроках? (Word)

Давайте разом пригадаємо інтерфейс текстового редактора Word і об*єднаємо в команди: «Зелені - коричневі»,  «сині-білі», «червоні- помаранчеві»

  • «Зелені- коричневі» - «Склади пазл»

I:\урок информатика откритий\ааааааа.png

  • «Сині-білі» - Вправа «Встанови відповідність» https://learningapps.org/4902018 
  • «Червоні- помаранчеві» -Картки-схеми

https://learningapps.org/1805778

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

Ви вже вмієте набирати текст, знайомі з текстовим процесором Word і сьогодні ми продовжуємо роботу з цією програмою, але ваші знання розширяться. Ми навчимося змінювати та доповнювати текс різними об*єктами і тема нашого уроку «Змінювання та доповнення текстів з таблицями, зображеннями, схемами»

V. Мотивація навчальної діяльності

Як ви думаєте, чи допоможуть знання, здобуті на уроці? Насправді, вони нам потрібні для того, щоб створити Лист.І сьогодні ми з вами складемо лист до Св. Миколая, який і доставимо адресату.

VІ. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

  1. Додавання схеми
  2. Змінити забраження
  3. Заливка в таблиці

Зупинка «Танцювальна» (фізкультхвилинка).

Вправи для зняття м’язової напруги.

https://www.youtube.com/watch?v=h20XWHHm0Ak

VІІ. Формування вмінь та навичок

Усім хочеться вже, мабуть, сісти за компютери, але… пересісти за комп’ютер зможе тільки той, хто знає й дотримується правил поведінки й техніки безпеки в кабінеті!!!

Повторення правил техніки безпеки.

Зараз ми з вами повторимо ці правила.

Наступна зупинка «Світлофор»;

Називаю правила, серед яких є істинні та хибні висловлювання.  Учні розпізнають:

Тупотять– хибно, плескають у долоні – істинно, тиша – не знаю.

1. Без дозволу вчителя не заходь до комп'ютерного класу, не вмикай ніякі пристрої. ( +)

2. Приступай до роботи з брудними та мокрими руками. (-)

3. За комп’ютером потрібно сидіти рівно, так, щоб екран знаходився на відстані не менше 50 см від очей. (+)

4. Починати працювати за комп’ютером можна без дозволу вчителя.(-)

5. Не торкайся розеток, проводів, тумблерів. (+)

6. Можна їсти та пити за комп’ютером.(-)

7. Не торкайся монітора та задніх стінок системного блока.(+)

8. У випадку виникнення неполадок треба повідомити вчителя. (+)

- Тож, працюючи за комп’ютером, не забувайте про ці правила.

Практична робота

Бачу, що правила ви всі знаєте, сподіваюся, що всі ви будете їх і дотримуватися! Тому ми можемо вже приступити до роботи за комп’ютером.

Наш потяг прибув на станцію «Зображення».

Створіть в своїй папці документ під назвою «Лист». Розгляньте роздруковану схему-інструкцію  (на робочому місці).

Яке зображення потрібно вставити першим?

Картинку «Святого Миколая», яка знаходиться у папці «Святий Миколай» на Робочому столі. Місце вставлення зображень та їх стилі і розташування у тексті підбираємо самостійно.  (При потребі, якщо учень піднімає жовту картку, допомагаю йому)

Зупинка «Совенятка».

Вправи для зняття зорової втоми

Учні самостійно вставляють таблицю своїх оцінок за зразком  і заповнюють її власними даними. Учні вставляють організаційну діаграму своїх бажань, схему підбирають самостійно.

VІІІ. Рефлексія.

Лист ми з вами написали. Залишилось прикрасити ялинку до свята. Будь-ласка, візміть іграшку, яка відповідає вашому настрою і повісьте її на ялинку.

Діти вибирають іграшки та вішають на ялинку!

ІХ. Підсумок уроку

Обговорюємо 

  • Я сьогодні дізнався…..
  • Я  навчився….
  • У мене виникли труднощі..

-Дякую за урок! На свята діти отримують подарунки. У теж вам приготувала.

Учитель надає браслети.

 

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
7 лютого 2019
Переглядів
1469
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку