Урок " Знаходження довжини сторони прямокутника за даною площею та відомою стороною.

Про матеріал
Метою є: ознайомити учнів із знаходженням однієї із сторін прямокутника за його площею і відомою другою стороною. Вправляти учнів у розв’язуванні простих задач, пов’язаних із площею прямокутника. Удосконалювати вміння виконувати дії з іменованими числами, а також із буквеними даними. Виховувати охайність у написанні, бережне ставлення до зелених друзів людини
Перегляд файлу

 

Урок  математики у 4 класі

Тема. Знаходження довжини сторони прямокутника за даною площею та відомою стороною.

 

Мета. Ознайомити учнів із знаходженням однієї із сторін прямокутника за його площею і відомою другою стороною. Вправляти учнів у розв’язуванні простих задач, пов’язаних із площею прямокутника. Удосконалювати вміння виконувати дії з іменованими числами, а також із буквеними даними. Виховувати охайність у написанні, бережне ставлення до зелених друзів людини.

 

Обладнання. Математична квітка, картки для самостійної роботи, зразки   цифр, лінійні блок-схеми, кольорові прямокутники, малюнок ялинки,  сніжиночки, магнітофон.

 

Хід уроку

 

I. Організація класу.

                                    Дзвоник всім нам дав наказ:

                                    До роботи швидше в клас!

                                    Біля парти станьте чемно,

                                    Хай мине час недаремно!

- Доброго дня, любі діти! Сьогодні урок математики проведу у вас я. Зовуть мене..

  Ну а зараз сідає першою краса (дівч.),

  Тепер сідає сила(хлопч.).

 

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

(Лунає музика і на її фоні…)

                                      За вікном хурделиця гра в ріжок,

                                      А довкола стелиться сніг-сніжок.

                                      Ой, ти диво-зимонька, постривай,

                                      Ти гілля ялиноньки не ламай.

(Музика стихає)

  - Діти, незабаром до нас прийде веселе свято новорічне, та хурделиця-пустунка заховала лісову красуню-ялинку у високі кучугури.

   Давайте допоможемо ялинці визволитися із заметів. Допоможемо?

Виконаємо всі завдання зимоньки!

 

 

 

  1. Перевірка домашнього завдання.

- Отож, рятувальна операція розпочалась! Що нам загадала метелиця?

(Сніжинка «Перевіряймо»)

            а) Зачитайте відповіді до З.504.

            б) Зачитайте відповіді до З.505.

Молодці. Добре вдома попрацювали.

 

 2. Математична розминка.

- Наступне завдання – сніжинка «Цікава хвилинка – математична розминка».

            а) «Розфарбуй квітку».

 

                                     

                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 б) Робота з картками.

- Діти, у кожного з вас лежить завдання. Потрібно обчислити площу прямокутника.(Діти пишуть обчислення прямо на картках великими цифрами.)

- Високо підніміть картки. Молодці!

 

 

             

 

в) Робота із лінійною блок-схемою.       

 

3. Каліграфічна хвилинка.

Сніжинка «Каліграфічна хвилинка»

- А тепер відкрийте, будь ласка, зошити, покладіть їх правильно, візьміть ручки в руки. Запишіть красиво 19 грудня Класна робота.

        Зараз ми з вами потренуємося у каліграфічному письмі цифр. Яких? Тих, які ви бачите на малюнку.

(Показую написання на дошці, діти – в зошитах.)

 - А тепер подивіться на рядочок цифр у своїх зошитах і знайдіть серед них ту, яка найкраще написана. Над нею олівцем намалюйте корону. Це буде ваша королева цифр. І надалі намагайтеся писати тільки такі гарні цифри.

 

III. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Оголошення теми і мети уроку.

(Тема заздалегідь написана на дошці)

- А ось ця сніжинка «Наукова». Зробимо для себе математичне відкриття. Будемо, діти, вчитися знаходити довжину сторони прямокутника за відомою площею і відомою стороною.

 

2.Мотивація навчальної діяльності.

- Знання цієї теми вам знадобляться при вивченні математики у середніх та старших класах, а також у житті.

 

3. Пояснення нового матеріалу.

- Діти, пригадайте, що таке площа прямокутника? (Це добуток довжини і ширини.)

Отже, площа – це добуток двох чисел, двох множників.

А згадаємо з вами, як знайти невідомий множник? (Потрібно добуток поділити на відомий множник.)

                                                    

        

                                                                   ?см                                                                                                                                                                          

- Отож (показую малюнок)       5см                                        

                                                    Площа – 30см2

 

якщо площа даного прямокутника дорівнює 30см2, а одна з його сторін 5см, то щоб знайти другу сторону, потрібно

                        30 : 5 = 6 (см)

 

 

 

Висновок. Щоб знайти невідому сторону прямокутника, потрібно площу цього прямокутника поділити на відому його сторону.

 

4. Фізкультхвилинка.

- А далі нам хурделиця говорить:

                Раз! Два!

                Всім вставати,

                Будемо відпочивати!

(Під музику діти виконують вправи.)

 

IV. Розвиток математичних знань.

1. Первинне закріплення вивченого.

- Молодці, відпочили трошки. Спробуємо застосувати наше відкриття.

(Двоє учнів по черзі виходять до дошки, отримують картки із завданням і виконують із коментуванням.)

 

             Задача1                                                                Задача 2               

                ?см                                                                      ?см

 

                                    2см

 

 

 

   Площа – 14см2                                                                              8см

 

 

                                                                                    

                                                                                      Площа – 24см2

 

 

 

2. Робота з підручником.

     а) Знаходження значень буквених виразів.

- Відкрийте підручник на с.81. Посередині зошита запишіть Вирази 509.

(Самост. коло дошки 2учн.)

а * 7  - 500, якщо а = 1095                                3404 * 8 - а

                                      

1095 * 7 – 500 = 7 165                                       3404*8- 1095=26137

1) 1095*7=7665                                                 1) 3404*8=27232

2) 7665-500=7165                                              2) 27232-1095=26137

б) Дії з іменованими числами.

Пр.510

 

36т 9ц : 3ц = 123ц                                          15км 250м : 5м = 3050м

4ц 8кг : 8кг = 51кг                                          6м 24см : 4см = 156см

 

V. Підсумок уроку.

Сніжинка «Підсумкова»

 

- Діти, давайте пригадаємо, чого ми навчилися сьогодні на уроці?

- Тож, як знаходити невідому сторону прямокутника за відомою площею та відомою другою стороною прямокутника?

 

VI. Домашнє завдання.

(Сніжинка д.з.)

З.512, (Для… учн.+підготувати 1завд. на знаходження невідомої сторони…)

                                 Ой, ялинко зелененька,

                                 Ти була колись маленька.

                                 А тепер ти ось така

                                 І висока, і струнка!

 

-Діти, наближається Новорічне свято. Але ми з вами повинні пам’ятати, що потрібно майже 20 років для того, щоб виросла ялиночка. Щорічно десятки мільйонів  ялинок прикрашають наші оселі. Чи не занадто дорого коштує ця краса? 20 років росте вона, мабуть не для того, щоб бути зрубаною на свято, а потім лежати викинутою на смітнику. Давайте, діти, берегти ялинку,берегти нашу природу.

 

 

 

 

 

(Знімаю останню сніжинку.)

 

                   Працювали ви старанно,

                   Тож послухайте вкінці –

                   Те, що ви в 4-ім класі

                   Просто… Просто… Молодці!

doc
Додано
22 квітня 2020
Переглядів
4375
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку