Урок математики в 4-В класі
Тема. Звичайний дріб. Додавання дробів з однаковими знаменниками. Знаходження дробу від числа. Координатний промінь. Степень числа. Множення виду 6 187 000*14 600. Задачі на рух за течією та проти течії ріки. Обчислення площі фігури за допомогою палетки.
Мета. Удосконалювати правило додавання дробів з однаковими знаменниками; знаходження дробу від числа;формувати поняття степені числа, ; оперувати відомостями про координати, координатний промінь ; за алгоритмом обчислювати площі фігури за допомогою палетки; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі вивчених типів.
Розвивати обчислювальні навички, вміння аналізувати та робити висновки, логічне мислення, кмітливість, винахідливість, математичне мовлення,
Виховувати інтерес до предмета, правильність математичних записів.
Перебіг уроку
І. Організаційна частина. Слайд 1
Девіз уроку: Працюй наполегливо,
швидко, старанно,
щоб жодна хвилинка
не втратилась марно.
1. Хвилинка афірмацій. Налаштовуємось на роботу, проговорюйте текст разом з диктором. Слайд 2
2. - Який сьогодні у вас настрій
Визнач ким ти себе бачиш на уроці (пропишіть в чаті). Слайд 3.
ІІ. Перевірка домашньої роботи
Скільки
- Оцініть свою роботу над задачею цеглинкою успіху певного кольору.
Підсумок. Отже ми і надалі будемо працювати над задачами даного виду.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Отже, сьогодні ми будемо продовжувати працювати над темою уроку – це «Звичайний дріб. Додавання дробів з однаковими знаменниками. Степень числа.» А також будемо закріплювати вміння розв’язувати задачі на рух за течією та проти течії ріки ; розвивати обчислювальні навички під час роботи з натуральними числами та дробами; обчислення площі фігури за допомогою палетки.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
-Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Щоб дізнатися про що ми будемо говорити, потрібно виконати наступне завдання.
Розгорніть зошити, запишіть дату сьогоднішнього уроку, класна робота. Слайд
Доповніть речення
- Число записане над рискою дробу, як наивається ?
- Число записане під рискою дробу, як називається?
- Риска дробу позначає дію…?
- З двох дробів з однаковими знаменниками більший той…
і н Д р п о
3 2 1 6 5 8
— — — — — —
9 9 9 9 9 9
- Так, сьогодні мова піде про найбільшу річку в Україні це – Дніпро. Бонусом за правильно виконані завдання буде цікава інформація про цю річку.
Отже- в античних джерелах річка відома,як Борисфен. Так її назвали давні греки, слов’яни називали Славутич, турки –Узу, але прижилося – Данапріс, від скіфських слів- як глибока річка. Слайд
2*3*4+3:9=3
4*5+4:6*2*8=64
Перевірка, самооцінювання. Поставте собі відповідного кольору цеглинку успіху.
Цікавий факт про наш Дніпро(бере початок у невеликому болоті біля села Богарово Смоленської області Росії, Дніпро має 15 тисяч приток.
За диктора….
Знаходимо дріб від числа коментовано, коментує….
Гімнастика для очей
(Це числовий промінь, на якому кожна точка має певну координату)
Завдання № 3, визначте й запишіть координати точок, зображених на координатному промені.
Перевірка на слайді.
Замініть добуток однакових множників степенем:Слайд
Виконайте обчислення за зразком: Слайд
Цікавий факт:Слайд
(перевірка)
Фізкультхвилинка
а) Яка власна швидкість теплохода? 27км/год
б) Яка швидкість течії ріки? 3 км/год
в) Яка швидкість руху теплохода за течією ріки? 30км/год
г) Який шлях слід подолати? 120 км
Запишемо умову задачі в робочому зошиті.
Цікавий факт про нашу річку Дніпро (існує міжнародний день Дніпра. Свято відзначається щорічно в першу суботу липня)
Цікавий факт про Дніпро
Отже наш урок добігає кінця. Мені було приємно з вами працювати, ви молодці.