Урок "Звички і навичкиЗвички і здоров’я. Навички і звички. Як звички впливають на здоров’я. Як формуються звички. Чи важко змінити звичку

Про матеріал

Даний урок був розроблений та проведений мною, під час участі у конкурсі "Учитель року - 2019", в І етапі.

УРок містить різноманітні ігри, вправи, інтерактивні методи навчання, такі як,:

- гра "Відлуння";

- вправа "Знай і дотримуйся";

- метод " Фішбоун"; і інші.


Перегляд файлу

6 клас

Тема: Звички і здоров’я. Навички і звички. Як звички впливають на здоров’я. Як формуються звички. Чи важко змінити звичку. Як запобігти появі шкідливих звичок.

Мета:формувати в учнів поняття про навички, корисні й шкідливі звички та їхнє значення в житті людини; розповісти про чинники, що впливають на формування звичок; розвивати вміння приймати зважені рішення, аналізувати свої вміння; виховувати прагнення до самовиховання шляхом формування корисних для здоров'я звичок.

Матеріали та обладнання: аркуші паперу, образони з совами,    картинки для об’єднання у групи,  підручники, зошити., кольорові паперові наліпки.

Тип уроку: комбінований.

Епіграф:                                                          Посієш вчинок – пожнеш звичку,

посієш звичку – пожнеш характер,

                                                                   посієш характер – пожнеш долю.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

      1)Гра «Відлуння»

Доброго дня, дорогі діти!  

Впевнена, що ми проведемо з вами цікавий урок. Отже, розпочинаємо.

Прошу вас встати  і утворити коло.

 І зараз ми пограємо у гру «Відлуння».

Я – ваш голос, ви – моє відлуння.

Хто здоровий, той сміється,

Все йому в житті вдається,

Він долає всі вершини –

Це ж чудово для людини.

Бо здоров’я – це прекрасно,

Здорово, чудово, ясно.

І доступні для людини

Всі дороги і стежини.

2)Визначення настрою (використання образонів із совами)

Діти! Тепер пропоную вам визначити настрій, з яким ви прийшли сьогодні на урок. Почну з себе. Мій настрій  -  тривожний, але водночас і радісний. А тепер ви зробіть свій вибір.

ЗЕЛЕНИЙ  колір – радісний, веселий; ЖОВТИЙ – спокійний, не можу визначитися; ЧЕРВОНИЙ – засмучений, тривожний.

  3) Організація роботи в групах

Сьогодні на нас очікує робота в групах. Об’єднуємо учнів у 2 групи червоні (шкідливі звички), зелені (корисні звички).

Сідайте, будь – ласка, за парти ми продовжуємо працювати.

ІІ.  Активізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

     1)Оголошення теми і мети уроку.

     Кожен мріє про щасливу долю, тому нам потрібно навчитися формувати навички і звички, корисні для життя.

Учитель повідомляє тему уроку, учні записують до зошитів,  разом з учнями визначає мету.

   2) Вправа «Мікрофон»

- Назвіть складові здорового способу життя.

- Що впливає на здоров’я?

 3) Робота з підручником (с.61)

     Якій би цікавій справі ви би не присвятили своє життя, власне здоров’я і здоров’я  ваших близьких завжди будуть на першому місці. Щоб зберегти здоров’я  змолоду, треба виробити у себе звичку до здорового способу життя. Саме про звички ми сьогодні і поговоримо. Знайдіть відповідь на питання:

  • Що таке звичка?
  • Що таке навичка?  у вашому підручнику.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Робота в групах

Завдання 1.Робота з таблицею:

Назвіть частини таблиці, визначте, де звички,  а де навички.

Завдання 2. Якими бувають звички?

Робота «Розподіли звички» (учні одержують перелік корисних і шкідливих звочок)

(Які звички є корисними? Які шкідливими?)

Кожна група отримує завдання: вибрати корисні ( ЗЕЛЕНІ) і шкідливі (ЧЕРВОНІ) звички.

Спікери груп оголошують результати роботи.

Давайте зробимо висновок, як наші звички впливають на здоров’я.

 Отже, корисні звички – це ті, які …. Зміцнюють здоров’я,

 шкідливі … погіршують здоров’я.

 

     Висновок: Корисні звички підвищують працездатність, сприяють фізичному і психічному розвитку, зумовлюють активне дов­голіття. Чим раніше вони сформувалися, тим міцніше здоров’я людини, тим легше їй уникнути шкідливих звичок.

Шкідливі звички, навпаки, руйнують волю і здоров’я, зни­жують працездатність, скорочують тривалість життя. Шкідливі звички з’являються в різному віці. Чим раніше вони сформу­ються, тим згубніше буде їхня дія і тим складніше їх позбутися.

Вправа «евристична бесіда»

  1. Як на вашу думку формуються звички?

Найбільше звичок  формується в родині . (несвідомо)

Але можуть звички формуватися свідомо, тобто ви усвідомлюєте, а потім формуєте. (чистимо зуби, застеляємо ліжко»

  1. Як на вашу думку, чи важко змінити звичку?

Усвідомити, вирішити , що треба змінити і як це зробити?

Мій план рятування від шкідливої зички:

  • Визначення шкідливої звички, від якої я хочу позбутися……
  • Час для роботи над собою…
  • Я повинен зробити…..
  • Позбувшись звички, я…..

Чи можна запобігти появі шкідливих звичок?

Що для цього потрібно зробити?

Важливо!!!!

Обрати лише позитивні приклади для наслідування

Навчитися правильно, розумно задовольняти свої потреби

Вміти протидіяти соціальному тиску.

Похвалити!!!

Вправа  «Фішбоун»

Пропоную вашій увазі вправу інтерактивну «Фішбоун» назва якого розшифровується «риб’яча кістка»

В голові риби – проблема, над якою ми працюємо, а у хвості – висновок.,який ми зробимо коли заповнимо «усі кісточки».

ПРОБЛЕМА (голова) Як формувати навички здорового способу життя?

Верхні кісточки - це основні поняття, а нижні – суть цих понять.

ВИСНОВОК (хвіст) Здоровий спосіб життя формується за допомогою корисних звичок.

Верхні кісточки

Нижні кісточки

Харчування-

споживання корисних продуктів;

Відпочинок-

спати, активно рухатися, чергувати працю та відпочинок;

Гігієна-

мити руки, чистити зуби,  провітрювати приміщення, водні процедури;

Спілкування-

доброзичливе ставлення, пропонувати допомогу, не ображати;

Пізнання-

шукати достовірну інформацію, робити зважений вибір;

 

Самореалізація -

старанно вчитися, розвивати творчі здібності;

Творчість-

розвивати смак, займатися художньою творчістю.

Пов’язане зображення

 ІV. Фізкультхвилинка:

Ми вчились, ми трудились, і, напевно, вже стомились.

Тож зробімо для розрядки кілька вправ зарядки.

Раз! — підняли руки вгору.

Два! — нагнулися додолу.

Три! — повернулись вправо, вліво.

На «чотири» — раз присіли, похитали головою.

Ще й притупнули ногою,

Пальчиками повертіли

І за парти тихо сіли.

 V. Підсумок уроку

Вправа «Знай і дотримуйся»

Поради в поетичній формі: Знайдіть відповідність віршів та картинок .

Слово вчителя.

Людина сама вирішує — зміцнювати своє здоров’я чи псувати. Підліткам слід уникати обставин, за яких можна набути шкідливих звичок. Отже, якщо хочеш бути здоровим, — веди здоровий спосіб життя.

 

 C:\Users\admin281216\Desktop\діані\до віршів\1.1..jpg     C:\Users\admin281216\Desktop\діані\до віршів\2.2..jpg

 

C:\Users\admin281216\Desktop\діані\до віршів\3.3..jpegC:\Users\admin281216\Desktop\діані\до віршів\4.4..jpg

 

C:\Users\admin281216\Desktop\діані\до віршів\5.jpgC:\Users\admin281216\Desktop\діані\до віршів\6.jpg

 

     Кожен день по розпорядку

Маємо робить зарядку.

Для здоров’я  воно – плюс.

Намотай собі на вус!

Щоб мати здоров’я, слід правильно їсти,

Вживати поживне і тільки корисне,

Не їсти над міру, не шкодити тілу

І пам’ятати про вітаміни!

Рух – це життя,

Він зміцнює здоров’я,

Клітинку кожну

    Він зігріває кожну.

 

 

Зуби чисть щодня вмивайся

Водних процедур ти не цурайся!

Контрасний душ щодня приймай,

Про гігієну тіла дбай.

О спорт! О спорт! Це просто клас!

Дружіть із ним завжди,

Бадьорості тобі додасть і творчої снаги!

Щоб здоровим себе почувати ,

Треба вчасно спати лягати,

Дотримуйся розкладу, свій день плануй.

Жодну хвилину життя не марнуй!

Вправа «Дерево здоров’я»

Давайте з вами сформуємо «дерево здоров’я»

На кольорових стікерах напишіть корисні звички, які ви сформували або маєте на меті сформувати.

На завершення нашої роботи пропоную повернутися до вправи «Визначення настрою». Можливо у когось настрій покращився.

 

Вправа «Куб Блума»

Назви ….корисні звички?

Придумай ….

Поясни… що таке навичка, звичка

Поділись …враженнями від уроку

Запропонуй… звичку, яку ти хотів сформувати

 

VІ. Оцінювання учнів.

VІІ. Домашнє завдання.

1. опрацювати матеріал підручника п.11

2. написати твір – мініатюру , з використанням епіграфа до уроку ( «Посієш вчинок – пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер,                                                                    посієш характер – пожнеш долю»)

 

 

docx
Додано
1 грудня 2018
Переглядів
1844
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку