Урок "Звук [а]. Позначення його буквами А, а".Конспект уроку для 1 класу.

Про матеріал
Конспект уроку з навчання грамоти для 1 клас "Звук [а]. Позначення його буквами А, а".
Перегляд файлу

Навчання грамоти

Тема. Звук [а]. Позначення його буквами А, а

Мета: Ознайомити дітей з буквами Аа і звуком [а]; вчити знаходити і чути звук [а] в мовленні, виділяти і знаходити букву в звукових моделях слів, моделювати букву; збагачувати словниковий запас, удосконалювати мовлення учнів; виховувати турботливість, самостійність.

Обладнання:  проектор, ноутбук, фішки для звукового аналізу, олівці (фломастери), Буквар.

 

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Гра «Який звук?»

— Роздивіться малюнки, промовте слова, визначте спільний звук, що зустрічається в кожному слові. (Звук [а])

(Ананас, машина, лелека, акваріум, кавун, азбука)

2.Характеристика звука [а]

— Який це звук: голосний чи приголосний? Доведіть. Діти доводять

3.Робота з Букварем(с.30)

-Розкажіть, який транспортний засіб ви бачите на малюнку?

(Автобус)

-Який звук ви чуєте на початку слова?

-Визнач місце букви а в словах.

(Аґрус,рак,сумка)

4.Звуковий аналіз слова сумка

— Подивіться, діти, у мене на столі стоїть сумка.

— Давайте зробимо складо-звуковий аналіз цього слова, пра­вильно поставимо наголос.

5.Складо-звуковий аналіз слова сумка

• Визначимо кількість складів у цьому слові.

• Визначимо наголошений склад.

• Визначимо кількість голосних у слові сумка.

• Визначимо кількість приголосних у цьому слові.

• Вимовимо це слово вголос.

Яким звуком закінчуєть­ся? Це голосний звук [а]. Скажіть цей звук ще раз. Особливість його вимовляння — рот широко відкритий.

— Повторіть, скільки голосних у цьому слові? Вимовте їх.

— А скільки складів? Який висновок можемо зробити?

Висновок. Голосний звук може утворювати склад.

6.Фізкультхвилинка

Фізкультхвилинка - СКІК ТА СКОК - Веселі Дитячі Пісні - RoNika і ютуб канал З Любов'ю до Дітей

https://www.youtube.com/watch?v=kNWwid8OAVM

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні, діти, ми будемо вивчати букву Аа .Подивіться на дошку. Демонстрація букви.

Отже, діти, буква – це знак, який ми бачимо. Букви ми бачимо і пишемо, а звуки ми чуємо і вимовляємо. Всі звуки мови позначаються буквами. Звук [а] позначається буквами А,а?

 

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Ознайомлення з буквою А.

— Голосний звук [а] на письмі позначається буквами Аа. Роз­дивіться їх.

— Але чому їх дві? (Одна — велика, друга маленька — рядкова.)

— Коли ми користуватимемося великою? (На початку речен­ня, у назвах імен.)

— Коли ми користуватимемося рядковою? (Коли пишемо слова в реченні.)

2.Вивчення вірша напам’ять.

Голосиста буква А

Твій букварик відкрива.

Не одна вона іде,

А всю азбуку веде.

1) Розгляд малюнків

2) Фантазування. Варіанти образів букви А, що пропонуються дітьми

3. Створення образу букви А

4.Пальчикова гімнастика

https://www.youtube.com/watch?v=daHh5tsQBuY

— Давайте розглянемо, з яких елементів складається буква А.

Використовуючи лічильні палички, викладіть цю букву в себе на партах.

— Спробуйте показати цю букву за допомогою частин свого тіла.

— Утворіть групи з 2–3 учнів і зобразіть цю букву.

— На папері за допомогою нитки викладіть цю букву.

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота за підручником

Завдання від Читалочки с.32

- А тепер виконаємо завдання від Читалочки ( читаємо разом)

- Наше наступне завдання, знайти схему кожного слова

(Антена, альбом, ананас)

-Складіть, самостійно схему слова ананас.

2.Гра “Дослідники”

- Назвіть предмети. Потрібно визначити у яких словах буква а стоїть у середині,в яких у – кінці.

3.Музична хвилинка

Слухання і повторення пісні “Абетка для малят”

https://www.youtube.com/watch?v=ctq06RCPuCY

4.Розвиток мовлення. Склади речення за малюнком.

- Ананас жовтий ,а кавун …..

5. Гра “ Знайди і назви”

- Назви, букви які ти знаєш. Яка квітка зображена на малюнку?

6. Вправа «Захована літера»

VI. Підсумок уроку Рефлексія.

-  Наш добігає кінця. Скажіть, що цікавого ви ді­зналися про букву Аа? (Відповіді учнів.)

-А ви знаєте секрет букви Аа ? В алфавіті вона стоїть найпершою.

-А також запрошує вас заспівати пісеньку.

В алфавіті А — найперша!

В алфавіті А — найлегша!

Ширше ротик розкривай,

Букву А ти проспівай:

 

 

docx
Пов’язані теми
Навчання грамоти, Розробки уроків
Інкл
Додано
23 серпня 2022
Переглядів
5405
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку