Інтегрований урок
1 клас.
КЗ «Гусинополянська ЗОШ І-ІІ ступеня»
Малахова Оксана Вікторівна
Тема :Звук «Ч, ч».Позначення його буквою «ч» (че).Відпрацювання літературної вимови слів зі звуком (ч).Читання складів,слів,речень із буквою «Ч»
Мета. Розвивати вміння сприймати на слух невеликий текст;виокремлювати в ньому слова зі звуком «ч»;формувати літературну вимову слів із цим звуком;формувати навички читання слів і текстів з вивченими буквами;розвивати критичне мислення,уміння висловлювати свою думку;розвивати вміння працювати в парах;виховувати уважність.
Обладнання: складові таблиці; LEGO – цеглинки, малюнки, ножиці, клей, папір,нитки,квасоля.
Тип уроку. Урок вивчення нового матеріалу
Освітні галузі: мовно-літературна,соціальна.
Хід уроку
І. Вступна частина
Організація класу.
- Як будемо вітатися сьогодні?
- Чи готові до уроку?
- Так,готові бачу.
- А чому так гарно в класі?
- Це тому,що в нашім клас
найчемніші,найчесніші,
найчудовіші і найчуйніші
діточки навчаються.
ІI. Основна частина
Актуалізація опорних знань учнів
1 Робота над чистомовкою
Чу- чу -чу - всім діточкам по калачу.
Ча- ча – ча- покуштуйте калача.
Че – че –че – дуже гаряче,пече.
Чи-чи-чи-чи- друзів калачем пригости.
– Послухайте вірш, і скажіть ,чому жабка не повірила чаплі?
Біла чапля всіх дурила:
«Я собі кожух купила!
Ще куплю собі хустину —
Буду з вами цілу зиму!»
Вірив чаплі чорний жук,
І метелик, і павук.
Навіть равлик, що не вірив,
Але й він у те повірив.
Тільки жаба- крекотуха
Не хотіла чаплю слухать:
«Не хвалися, чапудрило,
Ти кожуха не купила!
Ти не купиш і хустину!
Подасишся на чужину!»
Ще земля не стала біла —
Чапля в ірій полетіла.
- Чому ж не повірила жабка чаплі?
- Так,тому що чаплі відлітають у теплі краї.
Ганна Чубач
Опис чаплі
Ча́пля (Ardea) — рід птахів родини чаплевих (Ardeidae). Слово чапля походить від прасл. čapja, утвореного з дієслова čapati («чапати», «чалапати», «ходити з плескотом»), що пов'язане з характерними особливостями її пересування на мілководді.
- Який звук зустрічається найчастіше?
- Назвіть слова зі звуко «ч».ті, що вам запам’яталися.
-Зробіть звуковий аналіз слова «чапля» за допомогою цеглинок.
- Який за звучанням звук «ч»:голосний чи приголосний?(Приголосний)
-Чому,на вашу думку?
- Чи виникають перешкоди під час вимови?
- Отже, «Ч»-приголосний,твердий.
- Викладіть за допомогою стрічки букву «Ч»
- Якого вона кольору?
III. Повідомлення теми і завдань уроку
- Чи здогадалися ви,яка буква гостюватиме у нас сьогодні на уроці?
Буква «Ч» — Немов стілець, Догори лиш ніжки. Навіть з цифрою чотири Буква схожа трішки. В. Гринько |
|
- Правильно,це буква «Ч»
ІV. Робота над матеріалом уроку
1.Робота в парах
(За допомогою цього завдання діти вивчать написання великої літери «Ч» .бажано, допомогти дітям вирізати або вчитель самостійно вирізає частини літери «Ч», Роздрукуйте завдання на більш товстому папері для зручності. Запропонуйте дітям наклеїти букву на окремий аркуш паперу.)
Повторення . Правил безпеки при роботі з ножицями
1. Не тримай ножиці кінцями вгору.
2. Не залишай ножиці у відкритому вигляді.
3. Передавай ножиці тільки в закритому вигляді кільцями в бік товариша.
4. При роботі стеж за пальцями лівої руки.
5. Не працюй ножицями з ослабленим кріпленням.
- Молодці,ви дуже добре справилися з цим завданням!
1.Читання слів з дошки
Черевики Човник Жучок Ніч
Чек Часник Рачок Піч
Синичка Кабачок Павучок Річ
— Прочитайте слова, які починаються з букви Ч.
—Прочитайте слова в яких буква ч в середині слова?
—Які слова закінчуються на букву ч?
—В якому слові найбільша кількість букв? (черевики 8)
—Знайдіть двоскладні слова
—Слова які відрізняються однією буквою.
- Яке слово вам сьогодні зустрічалося?(чек)
- Де вживається це слово?(магазин,аптека)
- Зараз ми пограємо з вами в гру «Магазин»
2.Гра магазин
Мета гри: Ознайомити дітей з економічними поняттями «гроші» та «ціна»;вчити називати грошовий знак держави-«гривню»;формувати вміння співвідносити товар з певною кількістю грошей,повторювати при цьому «склад числа»,за допомогою розкладання числа на два менших;продовжувати розвивати математичні здібності,пам'ять,мислення;виховувати допитливість.)
3.Фізкультхвилинка
4.Робота з хмарою слів
(хмару слів можна створити на сайті Wordcloud.pro ,
4.Робота за Букварем с.29
Утворення «лагідних» слів.
5.Робота в групах
(Це завдання допоможе дітям ретельно вивчити українську літеру «Ч», візуально її запам’ятати та навчитись вирізняти великі й рядкові літери «Ч». У завданні дається зразок друкованого різновиду даної літери (у якості орієнтиру), а також чотири великі та чотири рядкові літери «Ч», написані кумедними шрифтами. Дитині треба вирізати їх та правильно розсортувати, а потім приклеїти. Нетривіальність застосованих шрифтів допомагатиме звертати увагу на особливості форми літери «Ч» та впізнавати її навіть в незвичному вигляді)
.
.
6. Фізкультхвилинка для очей
V.Вправа «Асоціативний кущ»
VI. Виділення звука «ч»
- Прочитайте,що там написано?
- ( Діти читають вірш
- Чапля чайку чаювала,
Чай у чашку наливала.
Чайка враз щось закричала –
Чапля чай порозливала.)
- Скільки слів за звуком «ч»? (8)
VII.Закріплення нового матеріалу
Гра « Допитливі»
Усі відповіді повинні містити звук «ч»
- У назвах яких фруктів є звук «ч»? ( черешня,яблучко,банан)
- У назвах яких овочів є звук «ч» (часник,кабачок,бурячок)
- У назвах яких тварин є звук «ч»? (зайчик,лисичка,вовчик)
У назвах якого одягу є звук «ч» ? ( панчохи,сорочка,спідничка)
VIІ. Заключна частина уроку. Рефлексія.
1.Вправа «Обмін думками»
- Що нового ви вивчили на уроці?
- Коли ви були собою задоволені?
- Що ви розповісте вдома?
Додатки
Черевики Човник Жучок Ніч
Чек Часник Рачок Піч
Синичка Кабачок Павучок Річ
Чайник
Чапля