Урок "Звук [к]. Позначення його буквою «ка». Читання складів, слів".

Про матеріал

Ознайомити учнів з буквою к («ка»), її звуковим значенням; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; розширювати уявлення про слова, що звучать однаково, але мають різне значення; збагачувати словниковий запас дітей; розвивати мовлення, мислення; виховувати бережливе ставлення до братів наших менших.

Перегляд файлу

Урок навчання грамоти __ (читання).

Тема. Звук [к]. Позначення його буквою «ка». Читання складів, слів.

Мета: ознайомити учнів з буквою к («ка»), її звуковим значенням; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; розширювати уявлення про слова, що звучать однаково, але мають різне значення; збагачувати словниковий запас дітей; розвивати мовлення, мислення; виховувати бережливе ставлення до братів наших менших.

Обладнання: предметні малюнки; звуко-складові моделі та фішки до них; малюнок Колобка.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Мотивація навчальної діяльності

1. Гра «Впізнай казку»
— До нас на урок завітав казковий персонаж. Він дуже полюбляв співати:

Я по засіку метений,
Я на сонці печений,
Я від діда утік, я від баби утік
І від тебе втечу!

— Здогадалися, хто це?
— Назвіть героїв цієї казки.
— Як же називається казка?

2. Складання звуко-складової моделі слова колобок
— Що ви можете сказати про перший і останній звук у цьому слові?
— Назвіть його.
— Як ви гадаєте, який звук будемо вивчати на уроці?

III. Повідомлення теми і завдань уроку

Звук [к] ми будемо вивчати,
Його згадаємо не раз.
І букву, що його позначає,
Враз запам’ятає увесь клас.
Також читати будем, друзі,
Склади, слова, цікавий текст.
І скоромовку вивчим дружно,
Й моделі слів складемо теж.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Ознайомлення з новим звуком
1) Виділення звука [к].

Клює курка крупку.
Крупка дрібненька, курка рябенька.

2) Вивчення скоромовки (з елементами ейдетики).
3) Артикуляція звука [к], віднесення його до приголосних.

2. Аналітико-синтетичні вправи
1) Гра «Утвори склад».
— Утворіть всі можливі склади зі звуком [к].
2) Гра «Назви звуки».
— Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утворили.
3) Гра «Мікрофон по колу».
Учні добирають свої слова з новим звуком.

Фізкультхвилинка

Руки вгору підіймаєм,
А тоді їх опускаєм,
А тоді скоріш, скоріш
Тупай, тупай веселіш.

3. Ознайомлення з новою буквою

1)  Розглядання букви. Аналіз її графічної будови. Добирання предметів з навколишнього середовища, схожих на букву к («ка»).

4.  Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати і розміщувати зошит під час письма.

5. Друкування літер К, к у зошитах.

V. Закріпленя вивченого матеріалу. Робота за Букварем

1. Складання звуко-складових моделей слів

2. Робота зі складовою таблицею
Читання складів по горизонталі, по вертикалі з нарощуванням темпу.

3. Добирання слів зі спільними частинками за звуковим складом
Учні разом з учителем пояснюють значення утворених слів. Звертається увага на слова: колос — колосок, колосок — колоски.

4. Робота з омонімами (без уживання терміна)

5. Читання слова волошки, складання з ним речення

Фізкультхвилинка (вправа для очей)

А тепер нове завдання —
Оченятам тренування:
Раз — дивлюсь удалечінь.
(30 секунд дивитись на об’єкт удалині.)

Два — в долоньці відпочинь.
(Перевести погляд на долоньку.)

Вправа повторюється.

6. Читання слів у стовпчиках

7. Робота над текстом

VIII. Підсумок уроку
— З яким новим звуком ви ознайомилися на уроці?
— Дайте характеристику цьому звукові.
— Назвіть букву, якою він позначається на письмі.
— Пригадайте скоромовку, яку вивчили на уроці.
— Яке слово має кілька значень?
— Що ви запам’ятали про сокола?

 

docx
Додано
15 липня 2018
Переглядів
832
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку